Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla a další elektroauta patří podle Consumer Report k nejméně spolehlivým

ČTK ČTK 19. 11. 2021 • 11:40
12
270
Zobrazit náhledy (12)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla Tesla

Auta společnosti Tesla a elektrické sportovní užitkové vozy konkurenčních značek patří mezi nejméně spolehlivé modely prodávané ve Spojených státech. Vyplývá to z průzkumu neziskové organizace Consumer Reports, která hodnotí výrobky a služby.

Tesla, nejhodnotnější automobilka světa, se v průzkumu 28 značek umístila na 27. místě. Těsně před značkou Lincoln společnosti Ford Motor.

"Elektrická SUV jako kategorie vozidel jsou z hlediska spolehlivosti na absolutním dně," uvedl ředitel testování vozidel v Consumer Reports Jake Fisher. Mezi elektrickými SUV je jediným vozem s nadprůměrnou spolehlivostí podle Fishera Mustang Mach-E automobilky Ford.

Consumer Reports doporučuje sedan Tesla Model 3 a jeho spolehlivost hodnotí jako průměrnou. Ostatní vozy Tesla však podle Fishera hodnotí jako podprůměrné. Kriticky se staví i k systémům automatického řízení vozů Tesla. Podle Fishera má Consumer Reports obavy, že řidiči se budou příliš spoléhat na technologii, která nemůže bezpečně převzít řízení. Tento faktor se však do hodnocení spolehlivosti nepromítl.

Fisher také uvedl, že zdrojem problémů u elektromobilů nejsou baterie nebo pohon. Majitelé hlásí problémy s jinými funkcemi, které mají dodávat vozům moderní vzhled a oslovit zákazníky. Elektromobily tak mají třeba dotykové ovládání klimatizace, sedadel a dalších zařízení, která byla dříve mechanická. To vede k problémům. U vozů Tesla jsou například problémy s křídlovými dveřmi, netěsnosti, problémy s ovládáním klimatizace či špatně lícující panely karoserie.

Nejlépe hodnocenou značkou v průzkumu byl japonský Lexus. A osm z deseti nejlépe hodnocených značek bylo japonských. To je pokračování dlouhodobého trendu. Z automobilek z amerického Detroitu v první desítce skončila jediná značka, a to na pátém místě Buick, napsala agentura Reuters.

Žebříček má pro automobilový průmysl mimořádnou důležitost. Řada zájemců o nákup vozu v USA totiž při výběru dá právě na doporučení Consumer Reports, který spolehlivost značek aut začátkem 80. let minulého století.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
23. 11. 2021 10:03
Re: Shrnovacka
tohle asi nebudou kupovat jenom rusové v USA :-)
Avatar - Barrichello
23. 11. 2021 10:02
Re: Shrnovacka
Mládí v tahu a do důchodu daleko :-) :-) :-)
21. 11. 2021 22:34
Re: Shrnovacka
Hele Barik je celkem samorost a podivín, pravicový komunista a levicový kapitalista :-) ale jeho nadávky aspoň mají nějakou úroveň a není vulgární.
Kolik tobě je vlastně let Bari?
Avatar - Amaterasu
21. 11. 2021 21:53
Re: Shrnovacka
to je pravda = ale i v USA žiji de bilové (rusů tam je docela DOST :-!

až to bude obráceně https://www.autoforum.cz/…trochu-jiny-svet dej vědět :-)

zatím se jak malý (dost retardovaný) dítě vždycky radoval nad pár kousky = a nic se nezměnilo

tak POKRYTČE = proč celej život nemáš RUSKÝ AUTA? :-O :*) :D :-! :-[]
Avatar - Amaterasu
21. 11. 2021 21:52
Re: Shrnovacka
1. já PERLÍM VŽDY ani to DODNES nevíš?? :-O
2. já MÁM PRAVDU VŽDY ani to DODNES nevíš?? :D
3. jo VŠUDE najdeš KRÁVINY = to bejvaj ty články KTERÝ SE TI líbí = a my s mozkem se jim spíš smějeme

4. a viz co sem (už) napsal neřeš FURT věci který sou MIMO tvoje SCHOPNOSTI

5. co si NEPOCHOPIL na primitivně jednoduchém NEDĚLEJ závěry o budoucnosti (lidstva) na základě novinových článků https://www.reflex.cz/…ujici-malby.html?… :*)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud