Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla prý bude prodávat Model S v ostré specifikaci pro Nürburgring

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 10. 2019 • 06:12
10
Zobrazit náhledy (10)
Porsche Taycan na Nürburgringu Porsche Taycan na Nürburgringu Porsche Taycan na Nürburgringu Porsche Taycan na Nürburgringu Porsche Taycan na Nürburgringu

Jestli sledujete dění kolem Tesly, asi vám neušla snaha americké automobilky udělat z Modelu S nejrychlejší elektromobil Nürburgringu.

Aby uspěla, prošel sedan řadou úprav, jejichž výsledkem je skutečnost, že potenciálně rekordní elektromobil se moc nepodobá sériovému Modelu S Performance.

Vůz na okruhu měl odlišnou přední masku, neobvyklý design kol, karbon-keramické brzdy, decentní křídlo a speciální semi-slick pneumatiky Michelin Cup 2 R. Hlavně však pod karoserií ukrýval nové pohonné ústrojí se třemi motory.

Šlo tedy spíš o prototyp než sériové auto. Nicméně to vypadá, že tahle ostrá verze se dostane do prodeje, šéf firmy Elon Musk totiž oznámil, že by se tak mělo stát příští rok v létě.

Produkční provedení však možná nebude tak okruhově zaměřené jako to, které se ukázalo v Zeleném pekle. Zřejmě přijde o ochranný rám uvnitř a dostane plnohodnotný interiér. A asi není reálné, že by také obouvalo semi-slicky. No, uvidíme.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku