Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota s maskou starého Chevroletu? Tahle kombinace se vyprodala za 4 dny

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 12. 2020 • 22:42
34
13
Zobrazit náhledy (34)
Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy Mitsuoka Buddy

Designové experimenty společnosti Mitsuoka často vyvolávají bouřlivé reakce, jenže obchodně evidentně fungují.

Není to tak dávno, co jsme i na Auto.cz psali o novém modelu Mitsuoka Budy. Překarosovaná Toyota RAV4, jejíž design byl silně inspirován honosnými americkými SUV z přelomu osmdesátých a devadesátých let, tehdy vyvolala různorodé reakce po celém světě. Jenž nakonec se nejlíp baví právě Mitsuoka.

Společnost se totiž pochlubila, že celou výrobní produkci vyprodala během pouhých čtyř dnů. V současnosti je sice v plánu výroba pouze 200 kusů, vozy se však budou vyrábět teprve v průběhu následujících dvou let. V roce 2023 pak Mitsuoka počítá s předprodejem druhé várky.

SUV Mitsuoka Buddy je přitom výjimečné skutečně pouze svým designem, který sází na přepracované karosářské panely, nové nárazníky s pořádnou vrstvou chromu, výrazně pochromovanou masku inspirovanou postarším Chevroletem Tahoe, pozměněná světla a další retro-drobnosti.

Pod tímhle designovým pozlátkem se ale ukrývá klasická Toyota RAV4, standardně dodávaná s 2,0litrovým benzínovým motorem o výkonu zhruba 168 koní. V nabídce je ovšem i hybridní verze Mitsuoka Buddy, která sází na osvědčený 2,5litrový hybrid o výkonu 175 koní.

Celá tahle sranda přitom startuje na částce v přepočtu od nějakých 982.000 Kč. Zákazníci si tak na domácím japonském trhu oproti standardní Toyotě RAV4 připlatí za unikátní vzhled v přepočtu 437.000 Kč.  Kdo se ale rozhodně pro vrcholný hybrid, toho vyjde Mitsuoka až na 1.223.000 Kč.

Související články

Témata
4. 12. 2020 17:26
Super
Tak tohle se mi líbí, a hodně ... až tak, že bych si ji i koupil. :yes:
Avatar - Barrichello
4. 12. 2020 10:08
Re: Americký design je nesmrtelný a pořád se lidem líbí
tak nějak..Nebo spíš Baby Blazer, i když ten měl tu masku trošku jinak
Avatar - SKAY
4. 12. 2020 10:05
Re: Americký design je nesmrtelný a pořád se lidem líbí
takové malé retro silverádo :-!
Avatar - Barrichello
4. 12. 2020 10:01
Americký design je nesmrtelný a pořád se lidem líbí
marná sláva, to evropské tuctové plečky ala Prassat nikdo kopírovat nebude :-) :-) :-)
Avatar - SKAY
4. 12. 2020 09:49
Re: dyzajn
Źeti nějaký 20 letý křáp žere 10 :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud