Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

U Citroënu nastává doba elektrická. Zde je upoutávka na jeho chystaný elektromobil

David Bureš David Bureš 3. 1. 2020 • 11:44
2

Také Citroën pracuje na vlastních elektromobilech. Na jeden už láká, v tuto chvíli však nevíme, o jaký půjde.

Letošní rok 2020 bude ve znamení rozsáhlé expanze elektřinou poháněných automobilů, které reagují primárně na přísnější emisní normy v Evropské unii. Své elektromobily chystá také Citroën, který už upoutává na jeden z nich.

V krátkém videu francouzská automobilka sděluje, že po 100 let stavěla automobily dostupné pro každého. A že v roce 2020 začne dělat také elektromobily dostupné pro každého.

video

Sdělení je přitom doplněno o krátký záběr na chystanou elektronovinku. Ta se však ukrývá ve tmě, a tak v tuto chvíli přesně netušíme, o jaký automobil se přesně jedná.

Citroën totiž chystá hned několik elektřinou poháněných automobilů. Firma již potvrdila, že nabídne elektrickou verzi nové generace kompaktního modelu C4, která dorazí právě v letošním roce. Vedle toho letos přijde také elektřinou poháněná dodávka Jumpy, v roce 2021 bude následovat elektrické Berlingo Van.

Silueta automobilu z upoutávky však neodpovídá ani jednomu z těchto automobilů, a tak se nabízí i možnost, že jde ještě o něco jiného. Co třeba sériová verze loňského konceptu Ami One, který by mohl být nástupcem dnešní C1? Citroën totiž dal najevo, že nad elektrickým minivozítkem, určeným pro služby sdílení aut, skutečně uvažuje.

Více se dozvíme nejpozději 27. února, kdy má být elektrická novinka Citroënu představena v Paříži.

Související články

Témata
Avatar - 3_diamanty
3. 1. 2020 19:39
Re: Jedno nepochopim
ale stale je tu....
Avatar - xxc
3. 1. 2020 15:57
Jedno nepochopim
ze Citroen vzdy vytahuje historiu, aj 100 rokov, pocas ktorej sa mu uspesne podarilo snad 2x skrachovat :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud