Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už víme, jak to je s odloženými tatrovkami v Praze. A máme dobré zprávy! Plus jedno upozornění

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 1. 2022 • 19:59
14
5
Zobrazit náhledy (14)
Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek Vrakoviště Tatrovek

Nedávno zveřejněný článek o nejmenovaném místě v Praze, kde "odpočívá" několik Tater 613, vzbudil obrovský ohlas. Ten se ale bohužel neobešel i bez negativních projevů.

Že je tahle lokalita zajímavá, dokládá ohromný zájem vás, čtenářů, o článek a vlastně i samotné místo, o jehož poloze jste hojně diskutovali. Vždyť kde jinde najdete na tak malém prostoru soustředěnu tak rozmanitou směs "šestsettřináctek" v různém stavu. Plus další auta...

V textu jsme vám ale také slíbili, že se pokusíme zjistit, jak a proč se tatrovky na tomto místě ocitly a jaká je jejich budoucnost. Teď už to víme.

Auta jsou majetkem Mária Lamberta, nadšence do vozů značky Tatra a muže, který se mimo jiné zabývá jejich opravami a renovacemi. A s vozy, které se objevily v galerii u našeho článku, má ušlechtilé plány do budoucna.

Pozor, soukromý majetek!

"Jde o auta, která by z 90 procent skončila ve šrotu, místo toho jsem je koupil. Vlastně jsem je tak zachránil, část z nich chci totiž zrenovovat, některé vozy zase poskytnou náhradní díly," říká Lambert a zdůrazňuje, že tatrovky tedy rozhodně nejsou na místě "jen odložené". Nejde o "hřbitov".

Přestože jsme v článku lokalitu úmyslně neupřesnili, zájem o jedinečné místo a jeho polohu byl obrovský. Bohužel i s negativním projevem v podobě nerespektování soukromého majetku. Přestože je pozemek oplocený, našlo se prý v posledních hodinách několik lidí, kteří na to nebrali ohled.

Proto si vás dovolujeme požádat, pokud už víte, kde se ono místo nachází, respektujte skutečnost, že auta leží na soukromém pozemku a že jsou privátním majetkem.

S majitelem jsme se navíc domluvili, že nás dovnitř pustí a že si budeme moci všechno nafotit. Místo vám tedy ukážeme ještě jednou.

A tentokrát mnohem podrobněji!

Související články

Témata
7. 1. 2022 14:04
Re: No nevim....
... chápu že to je verze pro manželku, že na tom časem zbohatnou.... ;-) ale tvrdit to chlapovi, příčetnému, je myslím zbytečné.... ;-)
7. 1. 2022 13:22
Re: No nevim....
90 percent majiteľov, ktorí majú pozemky zapratané vrakmi ti povie, že autá nie sú na predaj a raz ich dotyčný určite zrenovuje. ;-)
Avatar - robertPLUS
7. 1. 2022 12:12
Foto 2
Miestnym foto 2 jasne prezraduje, kde sa dana kolekcia nachadza.
Avatar - JFK
7. 1. 2022 09:34
Věřim tomu, všecko bude
Všechno to Lambert dá dokupy, to je jasný, zachránil to před šrotem :D :yes:
7. 1. 2022 07:56
No nevim....
.... ty starší chromované verze nějakou hodnotu mají, novější 613 je jen takový socialistický bizár.... nic proti tomu, ale asi bych z toho vrakovistě nedělal nějaký nevybroušený diamant.... kopec dílů se použije, vzniknou z toho celkem možná 1-2 auta a zbytek se nezdá mít jakoukoliv hodnotu....

každopádně fandím aby to nešlo pod magnet všechno :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud