Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velký návrat malého fiatu? Nová Grande Panda se vrací ke kořenům

Marek Bednář
Diskuze (50)

Fiat Grande Panda se ukázal zatím jen zvenčí, o pohonech můžeme jen spekulovat. Automobilka však neopomněla exteriérové detaily pečlivě popsat.

Automobilka Fiat sice v poslední době nemá ve zvyku zrovna často uvádět nové modely, v příštích několika letech se to však má změnit. Slibuje to v tiskové zprávě, kterou odhaluje první ze čtyř nových modelů, nazvaný Grande Panda.

Navzdory slovu „grande“, tedy „velká“, není nová panda žádný gigant. Na délku měří 3,99 metru, což je podprůměrné i na segment B, do nějž spadá. Přesto má uvézt v komfortu pět cestujících.

Fiat zatím vůz odhalil pouze na třech ilustracích a videu. Designéři se nechali inspirovat krabicoidností původní pandy, která nedávno oslavila 40 let. Modernost ale díky svítícím čtverečkům v přední masce nechybí a ostré hrany jsou taky v módě.

Vůz má podle automobilky „překvapivé“ emblémy, a skutečně zejména prolisované nápisy Panda na bocích či Fiat na pátých dveřích jsou neotřelým odkazem na původní pandu 4×4. Přední světla zase mají připomínat okna na továrně Lingotto, kde se fiaty léta vyráběly a která proslula testovací tratí na střeše.

Vzadu zase opticky zvětšuje objem vozu černý pruh s reliéfním nápisem Panda, který navíc spojuje světlomety. I tento prvek je odkazem na původní pandu. Kde se jí naopak novinka vzdaluje, je počet dveří – těch bočních jsou tu dva páry, nikoliv jeden – a rozměr kol, která mají 17 palců.

Automobilka světu zatím nedopřála pohled do interiéru, uvedla však, že grande panda bude stát na technickém základě Smart Car. To znamená, že bude sourozencem nového Citroënu C3 a nabídne tedy elektrické i spalovací pohonné ústrojí.

Další tři nakousnuté modely má Fiat v plánu odhalovat vždy po roce až do roku 2027. Doufejme tedy, že nepůjde jen o povrchní odhalení exteriérového designu a že se stejnou rychlostí budou následovat i produkční verze.

Marek Bednář
Diskuze (50)

Doporučujeme

Avatar - del42sa
16. 6. 2024 19:21
Re: Re: Re: Nechápu, proč musí Fiat používat ...
Puretech 100koní s manuální převodovou používá i nadále rozvodový řemen, jen hybridy s automatickou dvouspojkovou převodovkou mají řetěz.
16. 6. 2024 08:40
Re: Re: To vypadá
800+ nebude stát ani avenger 4xe.
Tohle vidím na max 550tis
Avatar - Ja Prvni 123
15. 6. 2024 20:52
Podle toho dostupneho videa ma i normalni palubku.
Detaily videt nejsou, ale ta normalni "kaplička" pred ridicem je videt.

Nastesti.
Avatar - Ja Prvni 123
15. 6. 2024 18:11
Re: Re: Re: Nechápu, proč musí Fiat používat ...
Pisu to dole: tahle generace uz ma retez.
Avatar - Ja Prvni 123
15. 6. 2024 18:09
Re: Krásne
No, a jeste pred tim zili lide v jeskynich...