Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Lezou vám displeje v autě krkem? Seznamte se s nejlepším dotykovým ovládáním dneška

Stanislav Kolman
Diskuze (17)

Možná je tvrzení v titulku troufalé, přesto si nepamatujeme, kdy naposledy bylo ovládání funkcí v autě skrz obrazovky tak málo konfliktní.

Nebudu vás dále napínat. Řeč je o našem novém dlouhodobém voze Audi A6 Avant. Nová generace „šestky“ se představila před čtyřmi lety, krátce po limuzíně dorazil také kombík, aby se rodina dále rozrostla o houževnatější Allroad či plug-in hybridy s „elektrickými“ registračními značkami.

Právě automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku před čtyřmi lety překvapila konceptem kabiny, který minimalizoval fyzická tlačítka a upřednostnil ovládání dotykem skrz obrazovky. Dnes něco zcela běžného, tehdy ale – minimálně v prémiovém segmentu – hodně odvážný krok. S odstupem času ale musíme uznat, že Audi se toto řešení povedlo. A dnes jej v redakci považujeme za jedno z nejpovedenějších dotykových ovládání vůbec. Já osobně dokonce za to vůbec nejpovedenější! Důvody vám rád vysvětlím ve videu přiloženém výše.

Stanislav Kolman
Diskuze (17)

Doporučujeme

Avatar - Ham.
20. 1. 2023 08:50
Re: Aneb
jerry7650 evidentně ano a ještě si navíc myslí, že nejde nastavit do virtual cockpitu.
Jinak Google Maps skutečně je zdaleka nejrozšířenější navigační SW takže není divu, že jej do virtual cockpitu integrovali už dávno.
https://www.t3.com/…gle-maps-popular
Avatar - Typhoon
18. 1. 2023 20:13
Re: ovládání přes displej
Pán ve videu chválil ovládání ohřevu volantu. V Leonu je tlačítko přímo na volantu.
Pán ve videu chválil ovládání ventilace - displej je utopený dole u řadičky, takže po dobu nastavování jiné teploty, nedej bože něčeho složitějšího, mám sklopený zrak dolů a dění na silnici absolutně nevnímám.
A kromě toho, jak píše Alfonz666, pokud je automatická ventilace udělaná dobře, šteluji ji maximálně 1x za rok (maximálně 2x za rok).
Avatar - Typhoon
18. 1. 2023 20:06
Re: Aneb
V leonu je navigace, která hlásí podle aktuální dopravní situace a ani nemusím mít zaplou navigaci. Takže nemám důvod používat mobilní aplikaci.
Avatar - Typhoon
18. 1. 2023 20:02
Re: lezou nám krkem fejkové výfuky
Jednu (asi jedinou) výhodu fejkového výfuku bych viděl v tom, že se nezačoudí a pořád vypadá hezky (vlastní zkušenost).
18. 1. 2023 16:25
to snad ani není možný
to jste asi viděl jenom tento displej, jinak si to nedokážu vysvětlit .... je to tragédie ...... zkuste i jiné značky než budete tvrdit, nejlepší ovládání a uvidíte, že třeba displej na klimu je úplná hovadina .... a to nemluvím o tom, že koncern má poslední dva roky nefunkční infotainmenty .... pořád se koušou atd .