Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Poslechněte si Porsche 918 Spyder řádící na Severní smyčce

David Bureš David Bureš 5. 9. 2013
16
Oficiální výstavní premiéra sériového Porsche 918 Spyder je už blízko, automobilka však hybridní supersport stále testuje.

Okruh Nürburgring Nordschleife se v posledních letech stal místem, kde testují snad všechny automobilky. Nemohlo zde chybět ani Porsche se svým chystaným modelem 918 Spyder.

Na přiloženém videu si můžete poslechnout zvuk tohoto supersportovního plug-in hybridu při jízdě na Severní smyčce Nürburgringu. Vyjící desetiválec předchozí Carrery GT to sice není, zvuk 4,6litrového vidlicového osmiválce 918 Spyder ale rozhodně není zklamáním.

Konstrukce uprostřed uloženého osmiválce vychází z agregátu závodního speciálu RS Spyder pro třídu LMP2. V kombinaci se dvěma elektromotory poskytuje 918 Spyder maximální výkon 652 kW (887 koní).

Hybridní systém lze využívat v pěti režimech, pro co nejrychlejší jízdu na okruhy je určen Hot Lap, v jehož případě je veškerá síla hybridní soustavy soustředěna na kola.

Raný prototyp Porsche 918 Spyder obkroužil Severní smyčku Nürburgringu za sedm minut a 14 sekund, což je o 14 sekund kratší doba než u Carrery GT. Finální specifikace by měla být ještě rychlejší, je totiž silnější. I s tímto časem však 918 Spyder patří mezi nejrychlejší sériová auta na okruhu Nordschleife.

O novém supersportu z dílny Porsche byly popsány již stovky stránek (ať už webových nebo papírových), oficiální výstavní premiéra však teprve proběhne, a to na nadcházejícím IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sériová výroba 918 Spyder má být zahájena 18. září, Porsche chce vyrobit 918 exemplářů tohoto auta, přičemž minimálně jeden z nich zamíří i do České republiky.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - PlugIN
hh
PlugIN
| 10. 9. 2013
Tak nakonec i s několikasetkilogramovou zátěží akumulátorů čas 6:57. :-)
Avatar - Petrolhead_CZ
Zvuk???? KDE???
Petrolhead_CZ
| 9. 9. 2013
Ferrari 599 GTO, LaFerrari, F12 Berlinetta, Aston Martin One-77, Lamborghini Murcielago SV, Lexus LFA a hlavně Pagani Zonda Cinque/R atd. atd. znějí mohem líp.
Avatar - PlugIN
Zvuk???? KDE???
PlugIN
| 8. 9. 2013
Carreře GT se stejně nedokáže zvukem žádné auto rovnat. :-)
Avatar - PlugIN
zvuk
PlugIN
| 8. 9. 2013
Jo ten zvuk jako z pekel budu oplákavat a slintat po něm asi ještě dlouho. .)
Avatar - PlugIN
Sklamanie?
PlugIN
| 8. 9. 2013
Hm tak jsem slyšel že o 100 koní méně výkonnější nová 911 GT3 natrhla Italii prd#el jak nic. Tak nevím :-) Je ale pravda že 918 nakonec žádné terno asi nebude, ale že by Porsche ujel vlak? Nesmysl. :-)