Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Poslechněte si Porsche 918 Spyder řádící na Severní smyčce

David Bureš David Bureš 5. 9. 2013 • 15:49
16
Oficiální výstavní premiéra sériového Porsche 918 Spyder je už blízko, automobilka však hybridní supersport stále testuje.

Okruh Nürburgring Nordschleife se v posledních letech stal místem, kde testují snad všechny automobilky. Nemohlo zde chybět ani Porsche se svým chystaným modelem 918 Spyder.

Na přiloženém videu si můžete poslechnout zvuk tohoto supersportovního plug-in hybridu při jízdě na Severní smyčce Nürburgringu. Vyjící desetiválec předchozí Carrery GT to sice není, zvuk 4,6litrového vidlicového osmiválce 918 Spyder ale rozhodně není zklamáním.

Konstrukce uprostřed uloženého osmiválce vychází z agregátu závodního speciálu RS Spyder pro třídu LMP2. V kombinaci se dvěma elektromotory poskytuje 918 Spyder maximální výkon 652 kW (887 koní).

Hybridní systém lze využívat v pěti režimech, pro co nejrychlejší jízdu na okruhy je určen Hot Lap, v jehož případě je veškerá síla hybridní soustavy soustředěna na kola.

Raný prototyp Porsche 918 Spyder obkroužil Severní smyčku Nürburgringu za sedm minut a 14 sekund, což je o 14 sekund kratší doba než u Carrery GT. Finální specifikace by měla být ještě rychlejší, je totiž silnější. I s tímto časem však 918 Spyder patří mezi nejrychlejší sériová auta na okruhu Nordschleife.

O novém supersportu z dílny Porsche byly popsány již stovky stránek (ať už webových nebo papírových), oficiální výstavní premiéra však teprve proběhne, a to na nadcházejícím IAA ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sériová výroba 918 Spyder má být zahájena 18. září, Porsche chce vyrobit 918 exemplářů tohoto auta, přičemž minimálně jeden z nich zamíří i do České republiky.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - PlugIN
hh
| 10. 9. 2013
Tak nakonec i s několikasetkilogramovou zátěží akumulátorů čas 6:57. :-)
Avatar - Petrolhead_CZ
Zvuk???? KDE???
| 9. 9. 2013
Ferrari 599 GTO, LaFerrari, F12 Berlinetta, Aston Martin One-77, Lamborghini Murcielago SV, Lexus LFA a hlavně Pagani Zonda Cinque/R atd. atd. znějí mohem líp.
Avatar - PlugIN
Zvuk???? KDE???
| 8. 9. 2013
Carreře GT se stejně nedokáže zvukem žádné auto rovnat. :-)
Avatar - PlugIN
zvuk
| 8. 9. 2013
Jo ten zvuk jako z pekel budu oplákavat a slintat po něm asi ještě dlouho. .)
Avatar - PlugIN
Sklamanie?
| 8. 9. 2013
Hm tak jsem slyšel že o 100 koní méně výkonnější nová 911 GT3 natrhla Italii prd#el jak nic. Tak nevím :-) Je ale pravda že 918 nakonec žádné terno asi nebude, ale že by Porsche ujel vlak? Nesmysl. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku