Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: VW Golf GTI Clubsport vs. Golf R na letišti – Jak velký je rozdíl v dynamice?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 24. 7. 2021 • 06:33
76
41
Zobrazit náhledy (76)
Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R

O víkendu se můžete těšit na test dvou nabroušených golfů. Ještě před tím se pojďme podívat na krátké videoohlédnutí z letištní plochy.

V jeden týden jsme do redakce nafasovali hned dva ostré exempláře osmé generace Golfu – GTI Clubsport a R. Oba mají pod kapotou přeplňovaný benzinový čtyřválec 2.0 TSI spojený se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Zatímco u prvně zmíněného dodává 221 kW (300 k) a má pohon předních kol, „erko“ je čtyřkolkou s výkonem 235 kW (320 k).

Tabulkové hodnoty zrychlení jsou jedna věc, ale měření v reálném prostředí něco úplně jiného. A protože jsme měli oba vozy hezky vedle sebe, vyrazili jsme na plochu milovického letiště, kde jsme jejich akceleraci mohli porovnat přímo. Řada samozřejmě přišla na naše tradiční disciplíny – 0-100 km/h, 60-100 km/h a konečně 80-120 km/h. To vše v nejostřejším jízdním režimu s aktivovanou funkcí launch control.

V závěru videa pak najdete nejen srovnání dvou golfů, ale i porovnání s Audi RS e-tron GT, se kterým jsme byli v Milovicích naposledy a které pomyslně odstartovalo naši novou měřící rubriku. Ale nebudu vás dále zdržovat, mrkněte na video a samotné hodnoty. Bylo to hodně zajímavé srovnání!

Doporučujeme

Témata
Avatar - Emel
26. 7. 2021 07:52
Uni
Pro mě je univerzálus maximus kombík. Takže R Variant. Což je pro mě možná už trochu overkill, výkonem i cenou... i když poměr kW/Kč mi pořád vychází a nový pohon 4x4 tomu přidává atraktivitu.
O level níž - Octavia RS Combi TSI MT a ještě spíš její konkurent Focus ST combi MT - tam někde bude můj univerzál. Takže nic nového :)
25. 7. 2021 22:00
Re: Golf
Teď jsem nasel článek zde na auto.cz a tam píší že Honda byla zcela sériová, narozdil od té předchozí.
25. 7. 2021 20:47
Re: Golf
To sem viděl, ale Honda měla převodovku v háji a tuším i pneu nebo tak něco. No vsak už bude nová.
Avatar - Mikesus
25. 7. 2021 19:47
Re: Golf
Super, budu rád, díky.
Avatar - Mokrous
25. 7. 2021 19:44
Re: Golf
Tak až pojedeš přes Svitavy, můžu tě povozit :-)

Každopádně nejlíp to auto jede v manuálním režimu. Zrovna včera jsem si dával výjezd do serpentýn v "M" ku a držel jsem to mezi 3 a 4 tisíci a jelo to neskutečně. Zcela jinak, než v "S" a nechtělo se mi věřit, že jedu v 2 l naftě. Ano, jsou silnější a rychlejší vozy a je jich dost, ale tohle je prostě na obyčejný rodinný kombi něco.