Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Walter Röhrl boural s Porsche 918 Spyder na Sachsenringu

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 23. 6. 2015 • 10:40
27
I mistr tesař se někdy utne. Testovací jezdec Porsche a rallye legenda Walter Röhrl boural s hypersportem 918 Spyder s paketem Weissach na okruhu Sachsenring, který leží nedaleko českých hranic.

Jak řídí Walter Röhrl zná každý automobilový nadšenec asi velmi dobře, i my jsme přinesli hned několik videí, kde je jeho řidičské umění dobře vidět a pokaždé se jednalo o profesorskou jízdu s chirurgicky přesnými reakcemi. Ani „génius na kolech“, jak jej nazval sám Niki Lauda, však není bezchybný, jak ukázalo tohle video.

Röhrl na něm řídí Porsche 918 Spyder s příplatkovým paketem Weissach, díky kterému vůz zajel rekordní čas na Severní smyčce Nürburgringu. Jízda vypadá tradičně precizně, když v tom v mírné pravotočivé zatáčce auto ve vysoké rychlosti rychle přejde do přetáčivosti. Ani okamžité kontra však v hypersportu s pohonem všech kol a spalovacím motorem před zadní nápravou nepomůže a vůz se nekontrolovatelně sune bokem, přičemž zajímavé je, že i tak je Walter schopen přesně trefit apex zatáčky a dlouho zůstat uprostřed trati.

Jenže jak už to tak bývá, příď auta míří přímo do svodidel a náraz je nevyhnutelný, byť vůz zvládl bývalý rallye jezdec již téměř zvládnou a narazil do svodidel bokem. V tu chvíli by si možný Röhrl přál manuální převodovku a klasickou ruční brzdu, teoreticky by tyto dvě věci mohly pomoci dostat se z obtížně řešitelné situaci, ale to pouze hádáme. Každopádně pokud máte dodnes výčitky, že jste někdy na okruhu bourali, nemějte strach, bourá i Walter.

Související články

Témata
Avatar - tfu
24. 6. 2015 13:24
video
https://thecarsguy.files.wordpress.com/2…
24. 6. 2015 12:35
Re: Platilo kdysi, plati dnes
To já bych si před odchodem do pekla ještě nadělal do kalhot. >:-[]
24. 6. 2015 12:34
Re: Platilo kdysi, plati dnes
Ovšem číst si testy aut v angličtině není žádná sranda,složité slovní obraty,plno odborných výrazů a pro Brity typické ironické hlášky,to hned tak každý nezmákne ani když se anglicky domluvit umí.Na to je třeba umět angličtinu opravdu na velmi vysoké úrovni a takových lidí zas tak moc není.A porozumět Chrisu Harrisovi,který chrlí hlášky jak kulomet,to je taky fuška. >:-[]
24. 6. 2015 12:26
Re: Platilo kdysi, plati dnes
Leda tak v Norsku,které pepíci v poslední době tak rádi proklínají,tady u nás to žádná velká sláva není.
24. 6. 2015 09:46
debilní autorský práva
Nemáte někdo odkaz někam kde ještě nestihli to video smazat? Tyhle autorský práva nám byl čert dlužnej. Furt aby člověk vymejšlel fígle jak vidět to co chce vidět.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud