Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen plánuje SUV na základech Pola

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 2. 2015 • 06:30
30
5
Zobrazit náhledy (30)
suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely suv vw novemodely
Německá automobilka chce mít v nabídce SUV nebo crossover pro každou třídu a její paletu modelů v tomto ohledu proto čeká rozšiřování prakticky všemi směry.

Prozatím si Volkswagen vystačil s modely Tiguan a Touareg, ale již brzy je má doplnit především pro severoamerický trh připravený velký sedmimístný crossover vycházející z konceptu CrossBlue a také mini SUV Taigun, vycházející ze stejnojmenného konceptu.

Dalším přírůstkem se pak má stát model, který se zařadí právě mezi nejmenší SUV v nabídce Volkswagenu a druhou generaci modelové řady Tiguan. Příchod takového automobilu naznačil koncept T-Roc, představený na loňském autosalonu v Ženevě.

Volkswagen podle britského magazínu Auto Express s touto novinkou zamíří do kategorie, v níž kraluje Nissan Juke. Sériový model má sdílet techniku s novou generací modelu Polo, což znamená, že se postaví na platformu MQB a údajně si vystačí pouze s pohonem předních kol. K zásadním odlišnostem od loňského konceptu T-ROC bude patřit pevná střecha a dva páry dveří.

Britská média ohledně této novinky spekulují i sesterských variantách pod značkami Seat a Škoda, zvyšujících šance německého koncernu na úspěch v boji o zákazníka.

Šéf technického vývoje Volkswagenu Dr. Heinz-Jakob Neußerv rozhovoru pro AutoExpress uvedl, že crossover pro B-segment se velmi dobře hodí do sortimentu značky VW. Následně dodal, že budoucnosti bude mít Volkswagen minimálně jedno SUV v každé třídě.

Novinka s technikou Pola a designem konceptu T-ROC má představovat model, který bude nabízen kromě Evropy i na čínském a jihoamerickém trhu.

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
3. 2. 2015 07:43
Re: Tak už víme
Vesely!
Ach jo. Sms po ranu... ;-)
Avatar - Ja Prvni 123
3. 2. 2015 07:42
Re: Tak už víme
:-)
A uvnitr okopiruje Fiata... uz to snad neni ani veseli.
Ale pro nadsence je to porad das auto - obraz vsech ctnosti.
;-)
Avatar - white label
2. 2. 2015 23:02
Re: Tak už víme
Je to logický bezpečnostní prvek proti vozům jedoucím na dálnici v protisměru... ;-)
2. 2. 2015 22:54
Re: Tak už víme
kulate, s umístěnými hranatými světly >:D >:D
jojo, ala teprve teď od vw to bude ta největší vychytávka :-P
2. 2. 2015 13:40
Tak už víme
proč musel Yeti přijít o kulatá světla v nárazníku, defakto svoje poznávací znamení - protože je teď dostane očekávaný VW ze stejné kategorie :-)
Články odjinud