Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW T-Roc kabriolet se blíží. Ukazuje se na prvních špionážních snímcích

David Bureš David Bureš 9. 10. 2018
11
Zobrazit náhledy (11)
Volkswagen T-Roc kabriolet Volkswagen T-Roc kabriolet Volkswagen T-Roc kabriolet Volkswagen T-Roc kabriolet Volkswagen T-Roc kabriolet Volkswagen T-Roc kabriolet
Otevřená verze T-Rocu je chystána pro rok 2020. Automobilka však už toto SUV-kabrio pečlivě testuje.

Volkswagen se v posledních letech postupně zbavoval svých kabrioletů. V roce 2015 skončil kupé-kabriolet Eos, o rok později pak Golf Cabriolet a pomalu se blíží i konec Beetle Cabriolet. Značka se jich ale přesto úplně nevzdá, jen otevřený vůz zkusí pojmout jiným způsobem. Pracuje totiž na SUV-kabriu na bázi modelu T-Roc.

Příchod otevřeného T-Rocu automobilka avizovala již na začátku letošního roku oficiální skicou, nyní přípravy vozu dokazují i první špionážní snímky jeho zamaskovaného prototypu. Z nich vyplývá, že půjde o dvoudveřový automobil se stahovací plátěnou střechou.

Volkswagen T-Roc kabriolet se začne vyrábět v první polovině roku 2020, a to v závodě Osnabrück, kde v minulosti už vznikal Golf Cabriolet. Do jeho modernizace v souvislosti se zahájením produkce otevřeného T-Rocu automobilka investuje 80 milionů eur, tedy asi dvě miliardy korun. Ročně chce firma vyrábět až 20.000 otevřených T-Roců ročně.

Automobilka však přiznává, že T-Roc kabriolet asi nebude prodejní trhák jako spíše imageová záležitost. „Je to auto, které jsme všichni chtěli udělat. Není zde pro něj velký trh, tento typ auta je populární jen v některých zemích. Ale byli jsme do nápadu všichni nadšeni,“ říká prodejní šéf Volkswagenu Jürgen Stackmann s tím, že auto bylo schváleno, přestože z prodejního hlediska nedává příliš smysl.

Otevřené automobily totiž dlouhá léta trápí nízké prodeje, oblíbené jsou navíc jen na několika málo trzích – na slunné Floridě a v Kalifornii nebo ve Velké Británii, kde koluje názor, že kabriolet se hodí i na ten jediný prosluněný den v roce. Naopak v Asii je rádi nemají, stejně jako v arabských zemích.

Na druhou stranu SUV-kabriolety jsou zatím neprobádanou oblastí. Nissan Murano CrossCabriolet obchodně propadl, hlavně kvůli ohavnému vzhledu, naopak Range Roveru Evoque Cabriolet se podle všeho daří, automobilka počítá s jeho druhou generací, byť takový třídveřový Evoque kvůli nízkým prodejům zatrhne. Tak se nechme překvapit, jak zaujme T-Roc kabriolet, zda třeba nezahájí nový trend.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku