Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ženeva 2013: Úterý 5. března, velká autosalonová fotogalerie

David Bureš David Bureš 5. 3. 2013 • 03:21
121
10
Zobrazit náhledy (121)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Letošní ročník ženevského autosalonu začal. K vidění je toho na výstavišti Palexpo hodně.

První den ženevského autosalonu byl jako již tradičně ve víru záplavy novinek. Jedna tisková konference střídala druhou, a to od osmi hodin ráno. Tu první měly v jeden čas Cadillac a Peugeot.

Právě na stánku francouzského výrobce jsme se zastavili. Peugeot totiž v Ženevě představuje malé SUV, model 2008. O kousek dál prezentoval svoji práci na toto téma také Renault, jehož malé SUV se jmenuje Captur.

Kombi nižší střední třídy zase představila Toyota (Auris Touring Sports) a dvě automobilky koncernu VW Group – v případě Volkswagenu se jednalo o Golf Variant, v případě Škody o Octavii Combi.

K Ženevě již tradičně patří také supersporty. V tomto ohledu toho letošní ročník nabízí více než dostatek. Největší novinky jsou tři – Ferrari LaFerrari, Lamborghini Veneno a McLaren P1. I ten nejslabší z nich se chlubí výkonem vysoko nad hodnotou 700 koní.

Nechybí ale ani levné vozy. Dacia přidala další karosářskou verzi Loganu – kombi označené MCV. Ženeva je pak místem mezinárodního debutu nové čínsko-izraelské značky Qoros, která chce své vozy prodávat i v Evropě. V Palexpu prezentuje hned trojici vozů – 3 Sedan, 3 Estate a 3 Cross Hybrid.

Vedle prohlédnutí fotogalerie si přečtěte také statické dojmy z vybraných premiér a další články. V Palexpu nebudeme chybět zítra, ve středu 6. března, kdy se můžete těšit na další materiál, který pro vás chystáme.

Související články

Témata
6. 3. 2013 16:51
Co třeba studie C4 Picasso
Nebyla by?
Avatar - WalterWhite
6. 3. 2013 14:44
Re: VW XL2
XLko má potencial na tuning :-) [odkaz]
[odkaz]
Re: VW XL2
jak tak koukam a pátrám v paměti tak je to asi první seriově vyráběné auto, které má místo zrcátek kamery :-)
Avatar - Pekelná Micinka
6. 3. 2013 14:17
Re: VW XL2
No muselo by to být vyšší, značka by se musela zapustit atd. Ale to spojení hlavních světel a světel pro denní svícení by se mi líbilo. VW potřebuje trochu popohnat, je zbytečně konzervativní a tohle není zase tak mimo, jako celek to vypadá dobře. Předpokládám, že to je složené z několika dílů, takže výrobní cena by vůbec nemusela být na úrovni konceptu, pokud není v té svislé části směrové světlo, mohl by to být jen "hluchý" kus (černého) plastu. Také mi to připomíná čumák starší generace Mitsubishi Galant.
6. 3. 2013 13:48
Re: Popisky
Jasně. Něco málo poznám, ale koncepty nebo neco trošku originálnějšího se poznává docela blbě. A v dnešní době poznám, že je to audina, ale už je složitější poznat jaká, protože jsou si podobné jak vejce vejci, a rozlišovat je podle vlnovky led diod ve světlech je level pro experty.
Články odjinud