Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

A teď to nejlepší podle Clarksona: O vítězství se dělí ostré Mini a jedna zvláštní Alfa Romeo

Jan Zajíc
Diskuze (21)

Jeremy Clarkson i v loňském roce vyzkoušel řadu aut. A dojmy z nich následně popsal v článcích pro významný britský nedělník. Které vozy se mu líbily nejvíc?

Zatímco ve včerejším článku jsme se podívali na automobily, které si od Jeremyho vysloužily nejhorší hodnocení, dnes se zaměříme na stroje velebené.

Přehled nejlépe hodnocených vozů, které Clarkson loni testoval, přinesl web Driving.co.uk. Ten je online verzí motoristické sekce nedělníku The Sunday Times, do něhož známý Angličan už řadu let pravidelně přispívá.

Alfaholics GTA-R 290 (5 hvězd z 5 možných)

Že je Clarkson fanouškem vozů značky Alfa Romeo (až na několik výjimek), je známá věc. GTA-R 290 je ovšem netradiční Alfou - jde totiž o restomod, který vyrábí a za 320 tisíc liber (asi 9,3 milionu korun) prodává britská společnost Alfaholics. Jen 830 kilogramů vážící kupé pohání 2,3litrový čtyřválec Twin Spark o výkonu 240 koní. A jde prý o auto, které Jeremy zbožňuje víc, než je zdravé.

Mini John Cooper Works GP (5/5)

Maximálních pět hvězd si od Clarksona vysloužilo také ostré Mini, které podle něj nabízí mnohem víc zábavy než leckterá i 10krát dražší auta. 

Bentley Flying Spur (4/5)

Známý novinář loni udělil čtyřhvězdičkové hodnocení hned několika vozům. Redakce Driving.co.uk do přehledu toho nejlepšího zařadila Bentley Flying Spur na úkor jiných hlavně proto, že Clarkson si luxusní limuzínu sám koupil. Jeremy mimo jiných vlastností ocenil způsob, jakým tenhle 2,4 tuny vážící sedan maskuje svou hmotnost - zvlášť při akceleraci.

Eagle Lightweight GT (4/5)

Moderní interpretace Jaguaru E-Type se zase do přehledu dostala proto, že Clarkson ji už dříve jmenoval nejlepším superautem roku 2020. Na Eaglu zjednodušeně řečeno obdivuje klasickou duši. Za volantem si totiž prý uvědomíte, co všechno chybí současným "motorizovaným vysavačům".

Ford Puma (4/5)

Čtyří hvězdy si vysloužil i Ford Puma. Přestože se Jeremymu příliš nezamlouvá jeho vzhled, oceňuje praktičnost, která naznačuje, že "tohle auto navrhl někdo, kdo žije skutečný život". Clarkson ovšem ocenil také zábavné jízdní vlastnosti.

Mezi čtyřhvězdičkovými automobily se dále objevily kousky jako McLaren GT, Mercedes-AMG GLE 53, Land Rover Defender nebo Renault Clio.

Jan Zajíc
Diskuze (21)

Doporučujeme

Avatar - speedfred
6. 1. 2021 15:15
Re: Takmer vsetko
On ju už má vybudovanú, len raz za čas ju niečím prikŕmi.
6. 1. 2021 13:40
Re: Takmer vsetko
No jistě, vždyť na jejím základě funguje.
Avatar - fOE
6. 1. 2021 12:51
Re: Takmer vsetko
A Clarkson si snad musi budovat popularitu? :D
Avatar - _Karel_
6. 1. 2021 12:05
Re: Ešteže...
Od toho jsou tu snad diskuze. Bráno optikou toho, co jsi napsal, sem nemusíme psát nikdo.
6. 1. 2021 10:13
Re: Takmer vsetko
Možná bude rozdil v tom, že někdo si nemusí bidovat popularotu a tak klidně chválí to o cem je přesvědčen že je chvályhodné.