Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alfa Romeo Tonale: Co už víme o sériové podobě, technice a příchodu na trh?

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 12. 2019 • 05:22
31
3
Zobrazit náhledy (31)
Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale Alfa Romeo Tonale

Stejně jako většina světových automobilek, i Alfa Romeo se snaží najít recept na úspěšnou budoucnost v segmentu SUV. Model Stelvio by tak v druhé polovině příštího roku mělo doplnit kompaktní Tonale.

Nejnovějším přírůstkem do modelové rodiny Alfa Romeo by se mělo stát kompaktní SUV s označením Tonale, které automobilka poprvé představila na letošním ženevském autosalonu. Tehdy se sice jednalo pouze o koncept, my už však díky nedávnému úniku fotografií známe podobu i produkčního modelu. A ten se celkem povedl.

Automobilka se totiž stále držela působivého designu konceptu, který lehce retušovala a upravila tak, aby odpovídal požadavkům sériové produkce a legislativy. Tonale by si tak mělo zachovat úzké světlomety, ostře řezané hrany a pověstnou kombinaci italské elegance a dynamiky. Zkrátka Alfa jak se patří.

Technickým základem Tonale by se měla stát platforma Jeepu Renegade. Tu však čeká několik výrazných modifikací, včetně nového podvozku, brzd a chybět by neměla ani plug-in hybridní pohonná jednotka. Kompaktní SUV tak bude prvním modelem z nabídky Alfa Romeo, které tuto technologii nabídne.

Sama automobilka sice ještě nezveřejnila oficiální nabídku pohonných jednotek, Roberta Zerbi, vedoucí evropského zastoupení Alfa Romeo, však v průběhu ženevského autosalonu pro kolegy z AutoExpress uvedla: „Samozřejmě že pracujeme na plug-in (hybridní) technologii pro naši nabídku (vozidel). Tonale bude první.

video

Plug-in hybridní technika bude nejspíš pocházet od další značky z koncernu FCA. Automaticky se tak opět nabízí pohled směrem k Jeepu Renegade, jehož plug-in hybridní verze by měla nabídnout přeplňovaný čtyřválec 1.3 MultiAir Turbo z řady FireFly, který má v kombinaci s elektromotorem nabídnout kombinovaný výkon až 240 koní a elektrický dojezd okolo 50 km. Na informace o dalších motorech si však budeme muset ještě počkat, nejčastěji se však hovoří o nových motorech řady Firefly, 1.3 MultiAir a 1.6 MultiAir.

Elektrifikace však jistě nebude to jediné, čím se Tonale pokusí zaujmout. Vzhledem k velice zajímavým jízdním vlastnostem modelu  Stelvio lze totiž očekávat, že i kompaktní SUV nabídne příjemné sportovní svezení. Ostatně i jméno „Tonale“ je odvozeno od jednoho z mnoha alpských průsmyků v Itálii, který nabízí příležitost k zábavnému svezení.

Současně by měl být průsmyk Tonale oblíbenou přístupovou cestou k lyžařským střediskům v oblasti, čímž chce značka zvýšit důraz na lifestylové cílení modelu. V segmentu lifestylových SUV to však Tonale nebude mít snadné. Ostatně segment kompaktních SUV totiž patří k jedněm z nejpopulárnějších a stále se zde objevují nové modely.

Kromě prémiových klasik v podobě BMW X2 a Audi Q3 se tak Tonale bude muset utkat například i s VW T-Roc, který automobilka nabízí jako kabriolet a slibuje i ostrou verzi s označením R. Zahájení prodeje nového Tonale se očekává až v druhé polovině příštího roku, možná spíš až ke konci. V nabídce automobilky pak bude novinka stát pod modelem Stelvio.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
16. 12. 2019 18:18
Re: No jistě!
Ano hybrid, ale jen jako jedna z možných variant pohonu. Pokud tomu nedají alespoň 200k benzinový dvoulitr ze Stelvia, tak to řadu potenciálních zákazníků celkem mine.... ;-\
6. 12. 2019 13:50
Re: No jistě!
Ona AR moc stávajících zákazníků nemá, aby nové přitáhla pak potřebuje třeba právě i hybridizaci.
6. 12. 2019 12:55
No jistě!
"Elektrifikace však jistě nebude to jediné, čím se Tonale pokusí zaujmout." Tak to je fakt věta jak noha - už vidím zákazníky Alfy Romeo, pro které bude hlavním důvodem koupě modelu Tonale jeho "elektrifikace"! To fakt autor textu myslí vážně, nebo nás takovými idiotskými úvahami chce jen naprdnout?!! :-( :-( :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku