Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrický Mercedes-Benz eVito Tourer se představuje a míří do služeb veřejné dopravy

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Mercedes-Benz eVito Tourer navazuje na čistě užitkový elektromobil eVito a jeho premiéra v ostrém provozu se odehrává v rámci projektu sdílené dopravy BerlKönig v ulicích Berlína.

Mercedes-Benz eVito Tourer pro dopravu osob navazuje na užitkový elektromobil eVito, jehož dodávky zákazníkům zahájila divize Mercedes-Benz Vans ve druhé polovině loňského roku. Novinka se představuje v barvách projektu sdílené dopravy BerlKönig.

Mercedes-Benz eVito Tourer využívá elektrický pohonný systém s nejvyšším výkonem 85 kW a točivým momentem až 295 N.m. Standardem jsou baterie s kapacitou 41 kWh, které se na plnou kapacitu dobijí zhruba za šest hodin. Dojezd na jedno nabití baterií se má pohybovat kolem 156 až 186 kilometrů.

Novinka pro dopravu osob má podobně jako sesterský dodávkový model nabízet možnost volby ze dvou různých rozvorů náprav. V prvním provedení má pak celkovou délku 5140 mm, zatímco ve druhém 5370 mm. Velkorysé prostorové poměry v interiéru a široké možnosti konfigurací sedadel má umožnit umístění baterií pod podlahou. Maximální přípustná celková hmotnost činí 3200 kg.

Mercedes-Benz Vans prezentuje nový elektromobil eVito Tourer v barvách a službách projektu BerlKönig. Ten je společnou aktivitou mezi divizí Mercedes-Benz Vans a dopravního podniku Berliner Verkehrsbetriebe (BVG).

BerlKönig nabízí sdílenou dopravu, kdy si lze pomocí aplikace v chytrém telefonu objednat jízdu. Následně je touto službou vyhodnocena poptávka v dané lokalitě a odeslána odpověď, který vůz je k dispozici pro požadovanou trasu.  

Mercedes-Benz Vans v souvislosti s představením modelu eVito Tourer a dříve uvedeným užitkovým elektromobilem eVito potvrdil, že během letošního roku tyto dva vozy doplní i již dříve odhalený model eSprinter. Na letošním IAA ve Frankfurtu nad Mohanem se pak má představit elektrické provedení zástupce třídy V připravené pro sériovou výrobu. V podobě konceptu EQV byl tento model již představen během letošního ženevského autosalonu.

Zdroj: Daimler AG

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (0)

Doporučujeme