Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Facelift Škody Kodiaq zachycen kompletně bez maskování!

Martin Machala Martin Machala 20. 6. 2019
37

Po českých dálnicích se nám začíná prohánět modernizovaný kodiaq. Jednoho jsem chytil na hradecké dálnici.

To si takhle jedu z Olomouce a přede mnou nějaký zvláštní kodiaq, kousek od sjezdu na Přelouč. Neseděla mi barva a hlavně velký nápis Škoda na pátých dveřích. To přece kodiaq nemá, ne? Naprosto bezpečně jsem tedy vzal do ruky mobil a největší SUV natočil.

Řidič ani nějak zvlášť neprotestoval, občas jsou testovací šoféři nervózní, tento bral moje manévry s klidem. I když podle všeho opravdu jde o faceliftovaný kodiaq a navíc kompletně bez kamufláže.

Popravdě, nebýt zmíněného nápisu v zadní části karoserie, asi bych si nevšiml, že by mohlo jít o modernizované provedení. Při velice blízkém zkoumání stopnutého videa jsem ještě odhalil mírně upravenou grafiku předních LED světlometů, pokud však facelift zůstane takto, jak leží a běží, budou to víc než decentní změny.

V interiéru se předpokládá větší rozšíření digitálního přístrojového štítu (směrem k levnějším verzím), klasikou je přepracování dekorů…

Největší technickou novinkou by mohla být implementace hybridního ústrojí, které známe ze superbu. Tedy kombinace benzinové čtrnáctistovky TSI (115 kW) a elektromotoru s výkonem 85 kW. Ten disponuje baterií o kapacitě 13 kWh, respektive 37 Ah. Kombinovaný výkon hybridního ústrojí pak dosahuje 160 kW, točivý moment dosáhne až na 400 N.m. V čistě elektrickém módu ujede hybridní superb až 55 kilometrů (podle metodiky WLTP).

Modernizovaného kodiaqu bychom se měli dočkat příští rok, ale třeba nás Škodovka překvapí. A jako vždycky – pokud sami narazíte na dálnici na nějakou tu zvláštní škodovku, zkuste ji vyfotit/natočit a poslat k nám do redakce. Ale safety first!!!

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Beefcake
Uniky
| 25. 6. 2019
Tieto "nahodne" uniky a objavy su fakt komicke.
Škoda kodiaq
| 24. 6. 2019
Takovýhle kodiaq stojí na letišti Václava Havla má velký display uvnitř a v zádu nápis ,,Škoda”
Re: Senzace
| 22. 6. 2019
...a ani právo obsluhovať mobil! Lebo nakrúcať video na výšku môže len pako a nie novinár!
Re: hmm
| 21. 6. 2019
Pěkný brutální fotky a zeptám se redakce, co třeba předevčírem představená nový Peugeot 2008??? Bude alespoň něco???
Škoda Škoda to koupit
| 20. 6. 2019
Hezky zkopírované od Volva ten nápis vzadu :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku