Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Facelift Škody Kodiaq zachycen kompletně bez maskování!

Martin Machala Martin Machala 20. 6. 2019 • 13:32
37

Po českých dálnicích se nám začíná prohánět modernizovaný kodiaq. Jednoho jsem chytil na hradecké dálnici.

To si takhle jedu z Olomouce a přede mnou nějaký zvláštní kodiaq, kousek od sjezdu na Přelouč. Neseděla mi barva a hlavně velký nápis Škoda na pátých dveřích. To přece kodiaq nemá, ne? Naprosto bezpečně jsem tedy vzal do ruky mobil a největší SUV natočil.

Řidič ani nějak zvlášť neprotestoval, občas jsou testovací šoféři nervózní, tento bral moje manévry s klidem. I když podle všeho opravdu jde o faceliftovaný kodiaq a navíc kompletně bez kamufláže.

Popravdě, nebýt zmíněného nápisu v zadní části karoserie, asi bych si nevšiml, že by mohlo jít o modernizované provedení. Při velice blízkém zkoumání stopnutého videa jsem ještě odhalil mírně upravenou grafiku předních LED světlometů, pokud však facelift zůstane takto, jak leží a běží, budou to víc než decentní změny.

V interiéru se předpokládá větší rozšíření digitálního přístrojového štítu (směrem k levnějším verzím), klasikou je přepracování dekorů…

Největší technickou novinkou by mohla být implementace hybridního ústrojí, které známe ze superbu. Tedy kombinace benzinové čtrnáctistovky TSI (115 kW) a elektromotoru s výkonem 85 kW. Ten disponuje baterií o kapacitě 13 kWh, respektive 37 Ah. Kombinovaný výkon hybridního ústrojí pak dosahuje 160 kW, točivý moment dosáhne až na 400 N.m. V čistě elektrickém módu ujede hybridní superb až 55 kilometrů (podle metodiky WLTP).

Modernizovaného kodiaqu bychom se měli dočkat příští rok, ale třeba nás Škodovka překvapí. A jako vždycky – pokud sami narazíte na dálnici na nějakou tu zvláštní škodovku, zkuste ji vyfotit/natočit a poslat k nám do redakce. Ale safety first!!!

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
25. 6. 2019 09:00
Uniky
Tieto "nahodne" uniky a objavy su fakt komicke.
24. 6. 2019 15:05
Škoda kodiaq
Takovýhle kodiaq stojí na letišti Václava Havla má velký display uvnitř a v zádu nápis ,,Škoda”
22. 6. 2019 15:38
Re: Senzace
...a ani právo obsluhovať mobil! Lebo nakrúcať video na výšku môže len pako a nie novinár!
21. 6. 2019 07:40
Re: hmm
Pěkný brutální fotky a zeptám se redakce, co třeba předevčírem představená nový Peugeot 2008??? Bude alespoň něco???
20. 6. 2019 23:36
Škoda Škoda to koupit
Hezky zkopírované od Volva ten nápis vzadu :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud