Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Genesis GV80 dostal luxusní šestimístnou verzi

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 9. 2021 • 07:25
22
6
Zobrazit náhledy (22)
Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80 Genesis GV80

Prémiové SUV se na jihokorejském trhu představilo luxusní šestimístné verzi a s drobnými vylepšeními. 

Značka Genesis, která funguje jako luxusní divize automobilky Hyundai Motor Group, se na svém domácím jihokorejském trhu pochlubila šestimístnou luxusní verzí svého prémiového SUV GV80, které je dostupné také na některých evropských trzích.

Zásadní novinky v kabině se přitom odehrály zejména v druhé řadě, kde jsou nově dvě samostatná křesla oddělená masivní středovou konzolou. Ta kromě čalouněné loketní opěrky obsahuje také ovládání audia, držáky nápojů s funkcí ohřevu i chlazení nebo bezdrátovou nabíječku telefonů.

Kabina vozu je navíc vybavena čtyř-zónovou klimatizací, díky čemuž si oba cestující v druhé řadě mohou dopřát vlastní nastavení teploty i rychlost ventilátoru. Zajímavostí přitom je, že klimatizace zůstává v chodu ještě 30 minut po opuštění vozidla. Cílem této funkce je vysušení systému klimatizace, což zabrání vzniku a šíření zápachů způsobených vlhkostí.

Před každým sedadlem v druhé řadě je navíc obrazovka, která je napojena na hlavní infotainment vozidla. Ten přitom podle automobilky dostal nová barevná schémata a je vybaven modulem pro bezdrátové aktualizace. Úpravou pak prošel i průhledový displej v kapličce přístrojů.

video

Nastupování na palubu pak může usnadnit elektricky výklopný schůdek, který je součástí volitelné výbavy. I v luxusní verzi přitom GS80 nabídne i praktičnost v podobě výklopného tažného zařízení. Dostatečný brzdný výkon pak slibují standardně čtyřpístkové brzdy.

O novinkách pod kapotou se nikde nemluví, minimálně na korejském trhu by tak vůz měl být stále dostupný se zážehovým 3,5litrovým vidlicovým šestiválcem, zážehovým 2,5litrem a 3,0litrovým dieselem. Novinkou by pak měly být nové barvy exteriéru. Uvedené změny a novinky se ovšem týkají pouze korejské verze.

Související články

Témata
Avatar - Mokrous
1. 9. 2021 23:37
Tohle auto
prostě žeru. Nepotřebuju ho, ale chci ho :-D
Avatar - 3_diamanty
1. 9. 2021 15:34
Krasa
Bocny profil za ktory by sa nehanbili ani v bentley.... parada.... takto to ma vyzerat v luxusnej triede ... genesis :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud