Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jawa v Indii stále řeší vysokou poptávku po nových motocyklech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 8. 2019 • 23:08
33
12
Zobrazit náhledy (33)
Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie Jawa Indie

Zájem o nové motocykly značky Jawa v Indii překonal i ta nejoptimističtější očekávání a výrobce má stále problém s uspokojením poptávky. Zákazníkům má pomoci nový online nástroj, ale i ten má svá omezení.

Jawa se na indický trh vrátila prostřednictvím koncernu Mahindra Group, resp. jeho dceřiné společnosti Classic Legends, stojící za novými modely. Tyto motocykly pak jménem i svým vzhledem odkazují na stroje navržené v padesátých letech dvacátého století v tehdejším Československu.

Společnost Classic Legends pod značkou Jawa představila v polovině října roku 2018 rovnou trojici modelů. V případě prvních dvou, v podobě modelů Jawa 300 a Jawa Forty Two byl zahájen příjem objednávek prakticky ihned, zatímco v souvislosti s modelem Jawa Perak bylo uvedeno, že vstoupí na trh později.

Zájem o nové stroje ze strany indických zákazníků předčil všechna očekávání a společnost Classic Legends již 24. prosince 2018 oficiálně oznámila, že o půlnoci 25. prosince 2018 uzavře příjem on-line rezervací na modely Jawa 300 a Jawa Forty Two. Zároveň s tímto oznámením bylo potvrzeno, že prakticky neustále rozrůstá počet oficiálních prodejců a servisních míst v celé Indii.

Nové motocykly značky Jawa pro indický trh jsou vyráběny pouze v jednom podniku a i díky tomu se čekací doba v závislosti na městech, v nichž si chce zájemce nový stroj pořídit přímo u zdejších prodejců, pohybuje od pěti do devíti měsíců. Společnost Classic Legends i proto na webu Jawa Motorcycles spustila online nástroj, jehož prostřednictvím mají mít zákazníci možnost zjistit, kdy jim bude jejich objednaný motocykl dodán.

Tato novinka má však v současnosti řadu omezení a nefunguje bezchybně. V první řadě se jejím prostřednictvím mohou o dodání očekávaného stroje informovat pouze zákazníci, kteří si motocykl rezervovali online a do 25. prosincem 2018. Zákazníci, kteří provedli objednávku u některého z obchodních zástupců a později mají tedy prozatím smůlu.

Výrobce nových motocyklů značky Jawa pro indický trh uvádí, že v blízké budoucnosti má být tento online nástroj schopen poskytovat informace o dodání objednaného stroje, ale přesný termín prozatím nezmiňuje. Zákazníci se tedy i nadále musí obrnit trpělivostí nebo se vydat ke konkurenci.

Společnost Classic Legends již na jaře letošního roku upravila plán výroby i dodávek nových motocyklů Jawa 300 a Jawa Forty-Two. Příjem on-line objednávek má být opět zahájen až v září letošního roku. Na stejný měsíc pak již bylo oficiálně posunuto zahájení příjmu objednávek na model Perak, jehož výroba a dodávky zákazníkům se však mají rozběhnout až v roce 2020. V současnosti se ovšem spekuluje o dalším posunu všech zmíněných termínů.

Zdroj: RideApart

Související články

Témata
18. 8. 2019 19:28
Re: A kolik?
podle indických webů bylo do března předáno pouhých 250 kousků majitelům. Velké problémy s náběhem výroby. Teď to bude maximálně několik málo tisíc.
Avatar - Barrichello
18. 8. 2019 09:45
Indické jawy
se budou dovážet nebo montovat i tady, ale zatím indové neodkáží pokrýt ani vlastní trh.

Takže tady jede čínská 350 ve verzi klasika, special a scrambler + doprodej 660. Ty nahradí nová Jawa 1000, loni se dělala nový prototyp s novým desingem, letos se dělaj další prototypy pro testy
17. 8. 2019 12:17
A kolik?
Už rok čtu, jak v se Indii suprově prodávají Jawy a jak je tam nestíhají vyrábět. Jenže ještě nikde jsem se nedocetl, o jaká množství jde. Jestli o pár tisíc motorek ročně, desetitisíce? Na indickém trhu plivanec do moře ...
Avatar - CHerokee
17. 8. 2019 00:18
Re: jawa
Doporučuji se podívat k některému dealerovi. Jel jsem před týdnem. Zvažuji koupi z nostalgie. Za ty prachy to nejsou vůbec špatné stroje a pěkné retro.
16. 8. 2019 22:30
jawa
Je mŕtva.

Indovia prevzali značku.

Motoricky bola jawa za zenitom uz pred 40 rokmi, niet na com budovať.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud