Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová čínská automobilka představuje první model. Inspiroval se kočkami

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 12. 10. 2020 • 06:39
8
10
Zobrazit náhledy (8)
Modern A Modern A Modern A

Paleta automobilek v Číně se rozrůstá neskutečným tempem. Posledním přírůstkem je společnost Modern Auto a její Modern A.

Společnost Modern Auto vznikla již v roce 2018, první vůz nám však společnost sídlící v Šanghaji představila až nyní. Jmenuje se Modern A a je to kompaktní hatchback, jak jinak než elektrický.

Nejnovější čínský produkt na první pohled nepřipomíná žádnou evropskou zavedenou konkurenci. Designéři Modern Auto říkají, že vzhled přídě je inspirován kočičím pohledem. Dejte vědět, jestli jste ho v přiložené fotogalerii opravdu našli. My bychom zůstali u toho, že světelná technika vpředu i vzadu je plně diodová a propojena vodorovnou linkou.

Všímáme si také zapuštěných klik dveří a víčka nabíjecího konektoru v levém předním blatníku. Technické podrobnosti zatím zůstávají tajemstvím, tvůrci ale zmiňují nabití z 30 na 80 % za 30 minut a dojezd 400 až 600 kilometrů. Pravděpodobně tak Modern A přijede minimálně se dvěma kapacitami baterií.

Vůz je 4463 mm dlouhý, 1823 mm široký a 1551 mm vysoký, přičemž rozvor náprav má hodnotu 2700 mm. Velikostně si tak novinka může potykat třeba s Volkswagenem ID.3. Vnitřek vsadil na kompletní digitalizaci. Klíčová je velká obrazovka uprostřed přístrojové desky, která je doplněna o dva další displeje. Jeden nahrazuji klasické budíky, druhý je k dispozici pro spolujezdce.

Aktuálně automobilka sídlí ve vcelku malé budově, plány pro příští roky však hovoří o obrovské továrně na výrobu Modern A, ale i dalších modelů. Uvidíme, jak se této nové partičce podaří na rychle se rozrůstajícím trhu uspět.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Avatar - jozephko
12. 10. 2020 19:53
Číňania sa spaľovákmi v Európe nepresadili...
... takže všetko teraz vsadia na elektromobily. A musím uznať, že čínsky dizajn už vôbec nie je o kopírovaní zavedených značiek.
Ázijci sa učia rýchlo. v 60. a 70. rokoch to boli Japonci, v 80. a 90. rokoch Kórejci a teraz Číňania. Rýchlo pochopili a hlavne sa naučili, ako sa majú vyrábať elektromobily...
Ešte pred 10 rokmi boli čínske autá na smiech. Hlavne čo sa týka zápachu v kabíne. Teraz sú už takmer na úrovni západných firiem.
12. 10. 2020 17:38
Re: Tyhle čínské auta s čínským SW
Nevím, kde bereš tu jistotu. Zatím z Číny dlouho funguje maximálně Covid....
Avatar - pradeda777
12. 10. 2020 15:57
ACZ.....
Prosím Vás u ACZ udělejte něco s tím programem, který nesmyslně rozděluje slova v textu. Děkuji!
Avatar - Jerry.Gunman
12. 10. 2020 14:09
Re: Tyhle čínské auta s čínským SW
Neboj, EU-byrokrat si vždycky najde cestu, jak si svůj pašalík ochránit :D
Podívej se, co je to za opruz, když si chceš "jenom" nechat individuálně dovézt nějakou ameriku...
12. 10. 2020 13:15
Ale kam to budou vyvážet?
Ekonomiku v USA a EU zničili COVIDEM (a NE z netopýrů opravdu, ale opravdu není..-)..tak si to svoje výtvory asi budou muset nechat..
Články odjinud