Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Obytné vozy Volkswagen: Celoroční využití

Ivo Semrád Ivo Semrád 22. 4. 2019 • 22:35
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Kuchyňka v Californii má vysokou úroveň Zatemňující roletky se nacházejí i na předním okně Vestavba od společnosti Nest zúročí prostor v modelu Caddy Obytné vozy Volkswagen Na Transporter srazu se často objevují také kempingové Californie Obytné vozy Volkswagen Obytné vozy Volkswagen Vestavba od společnosti Nest zúročí prostor v modelu Caddy Crafter v ryze české úpravě Freestyle nabízí dvě sklopná lůžka, nezávislé topení a vybavení pro aktivní sporty

Obytné automobily wolfsburské značky zahrnují různé velikosti vozidel. Ani zimní mrazy nebrání jejich využití včetně přespání.

Pro obytné verze modelů značky Volkswagen Užitkové vozy sezona podzimem nekončí. Mezi všestranné modely, které lze využívat celoročně v každodenním provozu i k výpravám za hranice všedních dnů, patří California, Caddy Beach a Crafter s přestavbou Freestyle, originálním projektem českého zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy.

S výbavou pro celoroční kempování, jakou je např. nezávislé topení, se mohou majitelé těchto modelů vydat bez obav i do zasněžených hor. Kromě sériově vyráběných verzí jsou pro modelovou řadu T6 k dispozici navíc také rozmanité specializované obytné vestavby. Zážitky ze svobodného cestování si mohou dopřávat také klienti originální půjčovny Das Rentauto, kteří si mohou model Caddy Maxi, Transporter kombi nebo Caravelle vybavit úpravou pro přespání. 

California základem

Pilířem nabídky automobilů pro volný čas značky Volkswagen Užitkové vozy je modelová řada California, která se vyznačuje variabilním uspořádáním interiéru s integrovaným příslušenstvím a dvoulůžkem pod výklopnou střechou o rozměrech 1,2 x 2 metry. Další lůžko vznikne rozložením spací plochy v interiéru vozidla. California má přitom vnější výšku jen 1,99 metru, takže je vhodná pro každodenní provoz bez jakýchkoli omezení. Pro všechny verze modelu California jsou samozřejmostí integrované rolety na oknech a otočná přední sedadla, která zvyšují variabilitu uspořádání interiéru. Díky kombinaci s vyjímatelným kempinkovým stolem v bočních posuvných dveřích a skládacími křesly v zadním výklopném víku je majitel kdykoliv připraven i na dobrodružný výlet.  

Tři úrovně

Volkswagen California se dodává ve verzích Beach, Cost a Ocean. Vstupní verze California Beach vychází z modelu Multivan Trendline. Nabízí variabilní uspořádání zadních sedadel, lze tak získat až sedmimístné osobní vozidlo s výhodami obytného vozu a možností přespání až pěti osob. Čtyři přespí pohodlně, ve třech se na dolním lůžku budete trochu tísnit. Díky manuálně výklopné střeše představuje California Beach ideální řešení pro každodenní provoz i prázdninové cestování.

Verze California Coast i California Ocean jsou již plnokrevnými obytnými automobily. Sériově dostaly štíhlou kuchyňskou linkou s kompresorovou chladničkou Waeco o objemu 42 litrů, plynovým vařiče,  kuchyňským dřezem i variabilními úložnými prostory.

Vrchol kempování

California Ocean má v sériové výbavě navíc nezávislé horkovzdušné topení, automatickou klimatizaci Climatronic, dvojitá skla oken a mnoho dalších prvků. Výklopná střecha u modelu California Coast se ovládá manuálně, u modelu California Ocean má elektrohydraulické ovládání, vysouvá se nebo zasouvá na stisknutí tlačítka. Ve výklopné střeše má i LED osvětlení s nastavitelnou intenzitou světla. Všechny tři výbavové linie se dodávají také ve verzích s pohonem všech kol 4Motion a dvouspojkovou převodovkou DSG.

Největší

Ještě více vnitřního prostoru nabízí Volkswagen Crafter 4Motion se speciální zástavbou Freestyle, všestranně použitelný v každodenním provozu při plnění pracovních úkolů i ve volném čase. O víkendech lze vozidlo využívat na kempování, rybaření nebo například k přepravě motocyklu na motocyklové závody, protože pro fanoušky rychlé jízdy v jedné stopě je vůz vybaven i držákem pro přepravu motocyklu v interiéru včetně nájezdové rampy. Maximální využitelnost vozidla za všech povětrnostních podmínek i mimo zpevněné silnice zaručuje pohon všech kol 4Motion, který usnadňuje také jízdu s těžkým přívěsem.

Crafter s přestavbou Freestyle má v zadní části interiéru dvě skládací lůžka s matrací. Příjemnou teplotu v prostoru pro spaní udržuje i během mrazivé noci naftové nezávislé topení. Ve stropní skříňce v zadní části vozu jsou umístěny dvě kempinkové židličky včetně stolku a z boku se snadno dá rozvinout markýza, která kryje prostor vedle vozidla. Tři samostatná sedadla mají podélný posuv a v případě potřeby je lze vyjmout.

U sedadel je umístěn vyklápěcí stolek. Pod ním se nachází elektrická zásuvka 230 V, kterou lze využívat po připojení vozidla k vnějšímu zdroji elektrické energie prostřednictvím vnější zásuvky. Tímto způsobem je možné snadno nabíjet i oba akumulátory vozidla.  

Vestavby do Caddy a T6

Pro příležitostné přespávání lze využít modely Caddy v obou délkách, Transporter kombi a Caravelle s vestavbou od společností Bivouac nebo Nest by Egoe. Ze dne na den je možné se připravit na dovolenou nebo výpravu za nevšedním dobrodružstvím s možností pohodlného noclehu v přírodě. Lůžko pro nocleh v interiéru má rozměry cca 2,0 x 1,1 m. Snadno se rozloží několika málo úkony. Není-li lůžko zapotřebí, slouží spací plocha ve složeném stavu jako kryt zavazadlového prostoru. Zadní boční okna lze zakrýt dvěma vyjímatelnými odkládacími kapsami a interiér je možné kompletně zatemnit závěsy. Bodové svítilny LED a kapesní svítilna s magnetickým uchycením zajišťují dostatečné osvětlení uvnitř vozidla i kolem něj.  

Společnost Nest by Egoé nabízí kempinkovou vestavbu Carbox, která se snadno vloží do zavazadlového prostoru. Během pěti minut lze interiér vozidla proměnit v komfortní a praktické kempinkové zázemí. Vestavba obsahuje kromě lůžka a kvalitní matrace pro dvě dospělé osoby také vařič, dřez s přívodem vody a chladničku.

Pro T6

Velmi praktická je také vestavba společnosti Bivouac, která promění například osmimístný Transporter Kombi s dlouhým rozvorem v kempinkový automobil, jehož výbava zahrnuje rozkládací lůžko s komfortní matrací, zásuvkový modul, kompresorovou chladničku o objemu 40 litrů, plynový vařič, elektrický paket, rozkládací stolek a markýzu. Montáž nebo demontáž vestavby zvládnou dvě osoby do pěti minut. I s namontovanou vestavbou jsou přitom využitelná všechna sedadla v interiéru.

Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika, říká: „Obliba našich obytných vozů na českém trhu neustále roste, prtože je lze používat i v každodenním provozu – ve všední dny pomohou při práci, o víkendech poskytnou celé rodině zázemí při výletech do přírody a dokonce v zimě se lze s nimi bez obav vydat na hory. Ani mráz totiž není překážkou k přespání na cestách, protože útulné prostředí uvnitř vozu udrží i přes noc nezávislé topení.“  

Historie

Vozidla pro volný čas mají u značky Volkswagen Užitkové vozy dlouhou tradici. Transporter první generace se zařadil mezi symboly německého hospodářského zázraku, který umožnil rozvoj hromadného cestovního ruchu. Transporter se stal díky své všestranné koncepci a velkorysému vnitřnímu prostoru objektem zájmu cestovatelů. Mezi nejznámější výrobce vnitřního cestovního vybavení patří společnost Westfalia, která také realizovala od 60. let pevné kempinkové přestavby modelu T1 ve spolupráci se společností Volkswagen.

Související články

Témata
22. 4. 2019 08:08
Docela bída ...
Nezbývá než konstatovat, že plnohodnotným obytným autem není ani jedno. Menší modely jsou vysloveně spartánské a ošizené, dyť nemají ani koupelnu. Ta jejich "vlajková loď" na bázi Crafteru sice koupelnu má, ale není vybavena garáží což vidím taky jako zásadní hendikep. Doporučení nacpat motorku do interiéru je hodně špatný vtip. A zmínka o zásuvce na 230V co je v činnosti jen při napojení auta na síť mě dorazila úplně :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku