Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Omlazený Land Rover Discovery Sport nabídne až 290 koní i naftové mildhybridy

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 8. 2020 • 07:23
12
1
Zobrazit náhledy (12)
Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport Land Rover Discovery Sport

Až sedmimístné kompaktní SUV dostalo nové mildhybridní motory, sofistikovaný infotainment Pivi, vylepšené asistenční systémy a provedení Black Special Edition o výkonu až 290 koní.

Model Land Rover Discovery Sport dostal již v první polovině tohoto roku plug-in hybridní motorizaci s označením P300e, kterou brzy doplní další dvě hospodárné a ekologické mildhybridní pohonné jednotky.

Řeč je o naftových čtyřválcích s označením D165 (cca 163 k) a D200 (cca 204 k) s technologií mildhybridního systému Land Rover v kombinaci s pohonem všech kol a akumulátorem, do kterého se ukládá energie získaná při brzdění. Zákazníci se tak mohou těšit na spotřebu od 6,3 l/100 km, emise CO2 začínající na hodnotě 165 g/km a ještě plynulejší fungování systému stop-start.

Novinkou mezi zážehovými motory je přeplňovaný čtyřválec Ingenium o výkonu 290 koní, který byl představen prostřednictvím modelu Discovery Sport Black Special Edition. Novinka přitom kromě výkonného motoru, který zrychlí z 0 na 100 km/h během 7,4 sekundy, nabídne i řadu unikátních designových prvků v interiéru a exteriéru.

Největší novinkou v interiéru je nejmodernější multimediální systém Pivi, který nabízí vylepšené digitální prostředí vozu. Systém nabídne například režim Stand-by v kombinaci s vlastní baterií, díky čemuž je dostupný ihned po zapnutí. Samozřejmostí je pak i funkce bezdrátových aktualizací prostřednictvím bezplatného datového připojení.

Konektivita se bude hodit také při přehrávání hudby z aplikace Spotify, která je integrována přímo do infotainmentu a data jsou zahrnuta v ceně vozu. Nechybí ani konektivita Bluetooth pro dvě zařízení, bezdrátová nabíječky s funkcí zesílení signálu nebo druhá generace chytrého klíče Activity Key, díky kterému se vůz automaticky odemkne ve vaší přítomnosti.

Systém pracuje na nové elektrické architektuře a kromě výše zmíněných benefitů v podobě konektivity ušetří zákazníkům i cestování do servisů. Systém bude dostupný ve verzi Pivi již od výbavy S, pro pokročilejší provedení je pak připravena verze Pivi Pro.

Novinky se ovšem objevují i ve ventilačním systému, který se rovněž ovládá dotykově. Řeč je především o systému Cabin Air Filtration (CAF), schopném odfiltrovat škodlivé částice, které se často vyskytují ve městech a dopravou zatížených oblastech. Funkce CAF přitom navazuje na již delší dobu používaný systém Cabin Air Ionisation, který je schopen zachytit alergeny, silný zápach i ultrajemné částice (i menší než PM2,5).

Cestující přitom nemusí nic řešit – stačí pouze aktivovat režim Purify, ve kterém začne systém filtrovat a monitorovat kvalitu vzduchu v kabině (včetně srovnání s vnějším ovzduším). Dotyková obrazovka navíc poskytuje vizuální ujištění, že je vzduch v kabině čistší než vzduch v okolí vozu.

Třešničkou na dortu jsou pak drobné úpravy asistenčních systémů a technologií. Novinkou je například Rear Collision Monitor, který využívá zadní radarové senzory k neustálému sledování dění za vozem. V případě hrozící nehody je pak vůz připraven na náraz a lépe ochrání posádku.

Soustava kamer 3D Surround Camera nabízí řidiči možnost sledovat okolí vozu do rychlosti 30 km/h, zatímco ClaerSight Ground view nabízí pohled přes kapotu na dění pod přední nápravou a funkce ClearSight Rear view nahrazuje zadní zrcátko obrazem snímaným z kamery na střeše.

Modernizace se tedy zaměřila především na motory a technologie, jinak zůstává Land Rover Discovery Sport praktickým rodinným SUV, které nabízí vnitřní uspořádání 5+2, zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40 a celkem 24 možných konfigurací sedadel.

Předběžná cena omlazeného modelu Land Rover Discovery Sport na českém trhu startuje od 1.048.828 Kč. Zákazníci mohou vybírat mezi výbavami Discovery Sport S, SE, HSE, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE a Discovery Sport Black.

Související články

Témata
Avatar - Ada je zase tady
28. 8. 2020 13:50
Nu a co tedy
by to mělo mít pod kapotou, když ne diesel? To je přece samozřejmost. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud