Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Paříž 2018 živě: Čínský GAC míří do Evropy a ukázal nám své zbraně

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 10. 2018
45
4
Zobrazit náhledy (45)
GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC Enverge GAC GA4 GAC GA4 GAC GE3 GAC GE3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS3 GAC GS4 GAC GS4 GAC GS4 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5_gs5_21 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5 GAC GS5gs5_80 GAC GS5 GAC GS8 GAC GS8
Na pařížském výstavišti byste našli zástupce nejen z evropských zemí, ale i Vietnamu či Číny. Jednou takovou exotickou automobilkou je společnost GAC Motor.

Byť na čínské automobilky koukají evropští zákazníci skrz prsty a některé z nich si při vstupu na náš kontinent doslova vylámaly zuby, nevzdávají se a v Evropě se stále snaží uspět. A vzhledem k tomu, jak moc se v posledních letech zlepšují, bych se vůbec nedivil, kdyby za pár let tvořily zajímavou alternativu ke korejským či japonským výrobcům.

Jednou z takových značek je i GAC Motor, který má na Evropu zálusk a rozhodl se tak představit své modelové portfolio na pařížském autosalonu. Na stánku byste našli třeba rodinné MPV, hatchback či futuristický elektrický koncept Enverge.

Největším lákadlem stánku byl sportovně-užitkový vůz GS5, což je jeden z prvních výrobků, které chce značka na evropských trzích nabídnout. Dovnitř jsme se bohužel nedostali, tak jsme prozkoumali alespoň menšího sourozence GS3, jehož vzhled je velmi podobný zvenčí i uvnitř.

Je třeba uznat, že propast mezi evropskými a čínskými automobilkami už není tak velká, jako tomu bylo v letech předchozích. Je pravda, že vnější design SUV značky GAC je takovou všehochutí, ve které zajisté najdete inspiraci světově úspěšnými automobilkami. Je však třeba ocenit, že firma sprostě neokopírovala některý z oblíbených modelů, jako to dělají jiné automobilky z Číny.

V interiéru to stále ještě úplná sláva není. Vzhledově se Číňané sice snaží být zajímaví, zpracováním a použitými materiály se však řadí na úroveň nejdostupnějších aut u nás. Obrazovka infotainmentu není tak kvalitní, výplně dveří tvoří tvrdé plasty a některá tlačítka vypadají jako z počátku tisíciletí.

Pro bytelné terénní auto budiž, ve sportovně-užitkovém voze s rodinnými předpoklady bych si ale představoval trochu vyšší standard. A to nemluvím o takovém zvláštním zápachu, který se lince celou kabinou u vícero modelů...

Aby Číňané dokázali oslovit masu evropských zákazníků, musí na svých produktech ještě zapracovat. Jejich silnou zbraní ovšem může být příznivá cenovka, zejména pak v momentě, kdy začnou své automobily v evropských destinacích nabízet ve velkém. A přesně to GAC Motor v průběhu příštích let chtějí. Aktuálně byste zastoupení značky našli kromě Číny také v Nigérii, Chile či Saúdské Arábii, v plánech expanze se pro příští rok počítá i s Ruskem.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

GAC
Grcko
| 5. 10. 2018
Nevypadá to zase úplně zle, otázka je kolik to bude stát a jak to bude s poruchovostí.
Hm
Toky1
| 4. 10. 2018
Tipnem si že ak by nastavili ceny týchto áut na úrovni Dacie - na jej kvalitatívnej úrovni možno aj sú - tak by možno šli celkom slušne na odbyt. Rozhodne aj vyzerajú podstatne lepšie ako Dacie.
?
pallas
| 4. 10. 2018
a to prečo? nejaký konkrétny dôvod?
Avatar - twistedTSD
Hm
twistedTSD
| 3. 10. 2018
To už radši Hyundai, než auto čínské státní automobilky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku