Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot 308 R: Sériová výroba není nereálná!

Jan Mička Jan Mička 19. 9. 2013
6
11
Zobrazit náhledy (6)
Peugeot 308 R Concept
Peugeot 308 R vzbudil ve Frankfurtu obrovskou vlnu zájmu. Podle dosavadních informací není jeho sériová výroba zapovězena!

Peugeot na letošním autosalonu ve Frankfurtu šokoval dvoubarevným konceptem 308 R. Přestože klasická verze oblíbeného hatchbacku dorazí na český trh až za pár týdnů, o jeho nabroušené variantě se již nyní hovoří jako o hotové věci.

V rozhovoru pro britský magazín Top Gear naznačil další vývoj konceptu ředitel francouzské automobilky. Dle jeho slov došlo k dohodě s divizí Peugeot Sport na dalším vývoji ostrého modelu, který by se v budoucnu mohl dostat i mezi normální smrtelníky. Pokud se tak stane, bude mít Renault Mégane RS, Opel Astra OPC nebo Ford Focus ST zaděláno na problém.

Vše pramení z vývoje nových rychlých verzí stávajících modelů. První vlaštovkou se stal Peugeot 208 GTi s šestnáctistovkou THP o výkonu 147 kW, kterou bude v brzké době následovat produkční Peugeot RCZ R. Ten má pod kapotou tentýž motor, ovšem s výkonem 199 kW. Stádo 270 koní a 330 N.m točivého momentu bude na přední kola putovat skrze manuální šestistupňovou převodovku, chybět nebude ani poctivý samosvorný diferenciál Torsen.

Implementace použitých technologií do Peugeotu 308 už by proto neměl být takový problém. Otázkou zůstává, zda si produkční verze zachová drsný zevnějšek s mohutnými nárazníky a rozšířenými blatníky. Vyjdeme-li však z poznatků z ženevského konceptu Peugeotu RCZ R, který se od civilní verze prakticky neliší, nedá se ani tato možnost zcela vyloučit.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

:)
Karel6
| 19. 9. 2013
To je otázkou . Pravdou ale je že ve zlatých dobách Peugeotu byly modely 205GTI , 309GTI /GTI16V a 405 MI16 dost populární a modelu 405T16 by se určitě prodalo víc než vyrobený počet ( věděl by vlastně někdo kolik 405T16 se vyrobilo ? Uváděné počty kolísají podle různých zdrojů mezi čísly 400 až 2500 )
pěkné
Kasprik
| 19. 9. 2013
hmm parádní autíčko, Megan RS asi bude mít problém. Když do toho dají motor co má bejt i v RCZ R se všemi úpravami tak by to i něco mohlo vydržet. Už takhle testy chválí jízdní vlastnosti obyčejné RCZ do nebes tak uvidíme.
Avatar - Atomas
Naživo
Atomas
| 19. 9. 2013
viděl jsem ho ve Frankfurtu a je skutečně úžasný. Jediné, co bych mu vytknul designově, byla taková malá "bezradnost" u předního nárazníku, kde byla místa, kam se dávají obvykle mlhovky, zakončena obyčejnými plastovými záslepkami obdélníkového tvaru (viz první fotka předního nárazníku)...
zadny xds
holden_holden
| 19. 9. 2013
to je zkratka Xin Dl Sperre cili blbost co pribrzduje kolo. ja mam Quaife ATB a nastesti existuje moznost za dve petky si ho koupit do cehokoli
Avatar - twistedTSD
Pro Peugeot...
twistedTSD
| 19. 9. 2013
Vzhledově je perfektní. :yes:

A já bych se spíš divil, kdyby sériová výroba reálná nebyla.