Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Taycan prošlo faceliftem. Dojede dál a nabídne kultovní barvy

David Bureš David Bureš 25. 8. 2021 • 08:12
20
7
Zobrazit náhledy (20)
Porsche Taycan Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo Porsche Taycan Cross Turismo

Acid Green, Rubystar, Riviera Blue nebo Viola Metallic, to jsou legendární barvy Porsche, které nově pořídíte pro elektrický Taycan. Vůz se ale dočkal též praktických úprav.

Porsche Taycan se po svém příchodu na trh stalo okamžitě hitem. Jen za první polovinu roku výrobce dodal klientům na 20.000 jeho kusů, což takřka odpovídá prodejům legendární 911. Přesto v Zuffenhausenu neusínají na vavřínech a vůz postupně inovují. Taycan tak postupně rozšířil nabídku motorizací nebo nabídl druhou karosářskou verzi. A nyní se dočkal jemné modernizace.

Ta se primárně dotkla techniky, díky čemuž Taycan nově dojede dále. U vozů s pohonem všech kol je nyní přední elektromotor v režimech Normal a Range takřka zcela odpojen při částečném zatížení, což vede k nižšímu odběru energie a tím nižší spotřebě. Auto navíc ani při jízdě „plachtěním“ (na volnoběh) nepřenáší na kola žádnou elektrickou energii. Elektromotor se přitom umí spustit v řádu milisekund, když řidič vyžaduje více síly, a tak je toto „vypnutí“ nepostřehnutelné.

Automobilka nicméně přiznává, že inovovaný Taycan nebude nově homologován, což znamená, že hodnoty normovaného dojezdu dle WLTP zůstávají stejné jako dosud. Porsche však slibuje větší dojezd v reálném provozu.

Vůz se má nyní také rychleji dobít. Konstruktéři upravili řízení teploty a nabíjení, když konkrétně umožnili zahřát vysokonapěťovou baterii na vyšší teplotu dříve než dosud, což v praxi znamená, že auto dříve umožní nabíjet vyšším výkonem. A právě to vede k rychlejšímu nabití. Odpadní teplo z elektrických komponentů je pak ještě více využíváno k regulaci teploty baterie.

Změn je ale vícero. taycan se dočkal i šesté generace infotainmentu Porsche Communication Management (PCM). Nově je tu možnost spárování chytrého telefonu přes Android Auto (zatím bylo k dispozici jen Apple CarPlay), vybrané funkce telefonu, kvůli bezpečnosti nedostupné během jízdy, lze pak ovládat hlasem. Hlasové ovládání přitom má lépe rozumět pokynům, navigace pak rychleji vypočte trasu.

Novinkou je i dálkový parkovací asistent, umožňující vozidlo zaparkovat na dálku, pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Poslední inovace pak potěší všechny milovníky individualizace. Díky Porsche Exclusive Manufaktur automobilka rozšířila nabídku dostupných odstínů karoserie. Nově jsou k dispozici legendární pestré laky uvedené Porsche v devadesátých letech, jako je Moonlight Blue Metallic, Acid Green, Rubystar, Riviera Blue nebo Viola Metallic. Komu by to pak nestačilo, může si odstín nechat namíchat zcela podle svých představ.

video

Související články

Související články

Témata
26. 8. 2021 16:23
911
Taycan se prodává stejně jako 911. Zajímavá informace.
26. 8. 2021 15:20
Nemôžem si pomôcť...
Ozaj by som bol rád keby som mohol obdivovať prémiové značky preto aké sú a čo dokážu. Ale toto je – uznávajúc prísnu subjektivitu vkusu – neuveriteľné škaredé auto. Vlastne závidím ľuďom, ktorým by sa toto mohlo páčiť :)
26. 8. 2021 08:49
Re: Dělo
Kočárek se vleze, ne? Nebo mají Cross Turismo :D
Avatar - pradeda777
25. 8. 2021 20:15
Umožní vám dojezd k další nabíječce.....
Porsche však slibuje větší dojezd v reálném provozu.
25. 8. 2021 18:57
Re: Dělo
Tohle stojí na dedikované platformě pro EV, takže se spalovákem by to nešlo. Na druhou stranu Panamera je prakticky rozměrově stejné velké auto a spalováků nabízí co hrdlo ráčí, takže u Porsche si lze vybrat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud