Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První fotky Renaultu Mégane E-Tech Electric unikly na veřejnost. Jak se vám líbí?

Ondřej Mára Ondřej Mára 4. 9. 2021 • 09:27
38
69
Zobrazit náhledy (38)
Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane eVision Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Mégane E-TECH Electric Renault Megane Renault Megane Renault Megane

Premiéra je naplánována na mnichovský autosalon, který odstartuje již v pondělí, první fotografie si však můžeme prohlédnout již nyní.

Jednou z očekávaných novinek mnichovského autosalonu IAA Mobility 2021, který odstartuje již toto pondělí 6. září, bude čistě elektrický Renault Mégane E-Tech Electric, na jehož příchod nás automobilka upozorňovala různými ukázkami již několik měsíců. Čekání ale skončilo dřív, než mělo.

Na facebookovém a instagramovém profilu CocheSpias se totiž objevily snímky nového Renaultu zcela bez maskování. Jeho základní rysy už jsme přitom znali z nedávno zveřejněných fotografií vozu pod maskovací fólií, nyní si ale konečně můžeme poprvé prohlédnout většinu zajímavých detailů exteriéru.

To platí především pro přední nárazník, respektive jeho dolní mřížku s odlišným lakováním, nebo denní svícení, které se do nárazníku zajímavě zařezává směrem zpět k podběhům. Z profilu vůz připomíná spíše crossover, pohled však přitahují i zapuštěné kliky nebo zajímavě tvarované linky kolem podběhů, které vyplňují poměrně velké disky. Rozhodně přitom nepochybujeme, že tvary ráfků byly podřízeny aerodynamice.

Snímky bohužel neukazují záď, jeden z nich ale nabízí pohled do moderního kokpitu, kterému dominuje panel s digitálním přístrojovým štítem, vertikálně umístěným infotainmentem a drobným panelem tlačítek, která zřejmě slouží k rychlému přístupu do vybraných pod-menu nebo nastavení ventilace.

video

Na kompletní odhalení techniky si ještě budeme muset počkat, již nyní však víme, že základem vozu bude nová platforma CMF-EF, sdílená s Nissanem Ariya. V současnosti už také máme potvrzené pohonné ústrojí využívající elektromotor o výkonu 160 kWh v kombinaci s 60 kWh baterií, které by mělo nabídnout dojezd až 450 km. O dalších se nejspíš teprve dozvíme.

Samozřejmě stále existuje možnost, že jsou nové fotky pouze dílem schopného grafika. Stránky Coche Spias ale v minulosti opakovaně přinesly reálné fotky vozů jen těsně před premiérou, o pravosti tak ani tentokrát nemáme příliš velký důvod pochybovat. Jak se vám tedy důležitá a dlouho očekávaná novinka značky líbí? Dejte vědět v komentářích.

Související články

Témata
6. 9. 2021 21:25
Re: Navrch huj
"Tak buď obojí bez výroby/těžby paliva, nebo s, jednou tak a podruhé onak nedává žádný smysl. "

No však právě o to jde. Buď obojí nebo ani jedno. Sám to říkáš, že to nedává smysl počítat od jiných bodů. Proto také nedává smysl to počítat až od vyrobeného benzínu, ale u EV počítat i výrobu elektřiny. Vždyť to sám říkáš.

Takže pokud máme započítat těžbu paliva pro elektrárny a dopravu, tak musíme započítat i těžbu ropy pro rafinerie a dopravu. V obou případech jsem to počítal od výroby (tedy je to už vytěženo a dopraveno do místa výroby) po jeho spotřebování. Tedy v obou případech to stejné. Natěžená ropa v rafinerce, natěžené uhlí v elektrárně (a u mnoha elektráren dokonce i emise pro jejich stavbu, to u rafinerky nemám).
Avatar - del42sa
6. 9. 2021 07:58
Re: Frantici, elektrika a elektronika
ano a proto Zoe končí, ten se povedl :D :yes: https://www.ceskenoviny.cz/…oce-2024/2071826
6. 9. 2021 06:28
Re: Mě moc. Lepší než Tesla či VW iD řada.
Pýchu s měkkým může napsat někdo s měkkým mozkem ;-)
Avatar - kuk
6. 9. 2021 04:23
Re: Renault
Vyrobená v Brandejse. :-!
Avatar - kuk
6. 9. 2021 01:31
Re: Tak voci tomuto
Muck. :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud