Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat Leon Cross Sport Show Car míří do terénu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 9. 2015 • 11:57
3
2
Španělská automobilka těsně před zahájením letošního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem zveřejnila skici studie crossoveru, která vychází ze sériového Leonu SC.

Seat prakticky jen pár hodin před oficiální premiérou vypustil do světa dvojici skic vozu pojmenovaného Leon Cross Sport Show Car, které doplnil velmi krátkým tiskovým prohlášením.

V něm zmiňuje, že tento Seat má dokonale reprezentovat svou značku výkonem, dynamickým designem a zacílením mezi městské crossovery.

Neoficiální zdroje uvádějí, že tento koncept nabídne spojení karoserie třídveřového Leonu SC s designérskými úpravami i podvozkem Leonu X-Perience a pohonnou jednotkou modelu Cupra 290.

Výsledkem se pak má stát městský crossover, který bude vybaven pohonem všech kol se systémem haldex páté generace se dvěma elektronickými uzávěry diferenciálů a stabilizací nastavenou speciálně na jízdu mimo silnice v kombinaci s přeplňovaným čtyřválcem 2.0 TSI o výkonu 213 kW (290 k).

Některá média již spekulují o uvedení tohoto vozu do sériové výroby a očekávají, že se stane vrcholem nabídky crossoverů značky Seat. Zatímco jiní připomínají označení Show Car v jeho názvu a nepříliš velkou chuť koncernu Volkswagen uvádět na trh crossovery a SUV jen s jedním párem dveří.

Související články

Témata
Avatar - Bubáq
14. 9. 2015 15:38
Re: skicaře nakopat!
Copak skicaře, ale vedení automobilky si zaslouží vyprášit kožich! A proč? protože to je už několikátý "show car" na stejné téma, který Seat připravuje pro autosalóny, zatímco auto pro sérii ne a ne představit! Přitom Seatu v tomto segmentu výrazně ujíždí vlak, na rozdíl od škodovky nemá ani Yetiho. Tohle dlouhodobé zaváhání (či spíše totální neujasněnost produktové koncepce) seatu velmi uškodilo.
Já vím, že p. Neumann a jeho tým teď dělají, co mohou, aby SUV uvedli co nejdříve; přitom start výroby je snad už v dohledu. Ale ty předchozí generace seatovských manažerů by opravdu zasloužily tvrdou "odměnu" za to, že koncepty Tribu, IBX a další nedovedli obhájit a přivést do výroby v době, kdy SUV- segment viditelně nabíral na významu.
Leon Cross Sport na skice vypadá předvídatelně; nicméně si neodpustím poznámku, že třídveřové provedení je slepá ulička, zákazníci - přesto, že u nastupujících generací je podíl singlů stále větší a větší - taková nepraktická řešení nechtějí a dávají jednoznačně najevo, že 5-dvéřové karosérie jsou mnohem více žádanější. To platí nejen pro hatchbacky, ale tím více i pro SUV.
Avatar - Ada je zase tady
14. 9. 2015 14:37
skicaře nakopat!
Jsou schopni svými kreaturními náčrty zhnusit i hezké auto :no:
Články odjinud