Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Také Kia má plán na rozmach elektromobilů. Chystá 16 elektrifikovaných modelů

David Bureš David Bureš 9. 10. 2019 • 12:10
22
5
Zobrazit náhledy (22)
Kia Electrified Kia Electrified Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia Imagine by Kia

Už tak silné zastoupení v oblasti elektrifikovaných aut chystá Kia dále rozšířit. Pracuje na nových hybridech i elektromobilech.

S blížícím se rokem 2020 a s tím souvisejícím snížením flotilových emisí automobilek na trzích EU stále více automobilek představuje své chystané modely s elektrifikovaným pohonem pro budoucí léta. Bez hybridů a elektromobilů se výrobci na evropských trzích zkrátka do budoucna neobejdou, jinak by museli platit vysoké pokuty za nedodržení limitu pro flotilové emise. Nyní své elektrifikované plány pro následující léta zveřejnila také Kia.

Ta je v oblasti elektrifikovaných automobilů silně zastoupena už dnes. Na českém trhu nabízí crossover Niro, dostupný jako hybrid, plug-in hybrid i elektromobil, který doplňuje další elektrický crossover e-Soul nebo mildhybridní verze SUV Sportage. Do budoucna ale chystá další takové vozy.

Kia chce do roku 2025 nabídnout hned 16 elektrifikovaných modelů. Konkrétně půjde o pět hybridů, pět plug-in hybridů, pět elektrovozů a jeden vůz s vodíkovým pohonem.

Ne ve všech případech ale půjde o zcela nové automobily, některé připravované novinky jsou deriváty již známých modelů. Třeba v příštím roce na trh dorazí plug-in hybridní varianty Ceedu a Xceedu, přičemž oba kompakty budou nově dostupné také ve formě mildhybridu. Výroba těchto variant započne v žilinské továrně Kie už během příštího měsíce.

Pro příští rok je chystáno také Sorento ve formě hybridu a plug-in hybridu. Později dorazí také vodíkový model, využívající techniku Hyundaie Nexo. Elektromobily zastoupí SUV kupé inspirované letošním konceptem Imagine a patrně i elektrická varianta miniauta Picanto, nad níž automobilka nyní uvažuje. Navíc se uvažuje o elektrifikaci nástupce Stingeru.

Související články

Témata
Avatar - .StenLi.
10. 10. 2019 16:00
Re: Skoda Xceedu.
Pocet EV u Kia a Hyundai obmedzuje LG nedostatocnou vyrobou baterii a VW cenou prebil aj GM. Uz dnes sa na niektorych trhoch na Konu EV caka az rok. Podobne je to u vsetkych EV okrem Tesly a Nissanu, o Leaf nie je zaujem a Tesla ma viac bateriek ako konkurencia dokopy.
Avatar - Peto02
10. 10. 2019 11:04
Re: Skoda Xceedu.
No hlavne tak ako vsetky ostatne automobilky tlacia nove EV az na rok 2020 a KIA kvoli emisiam preda len 40.000 EV, naco viac...
https://europe.autonews.com/…trification-push
10. 10. 2019 01:44
Elektrická KIA
S jakousi nadějí vítám, že budou alespoň Ceed, XCeed a Sorento PHEV, ale daleko raději bych konečně rád viděl tato auta v plném EV - e-Ceed SW, případně e-Optima SW a vrcholem všeho by pro mě bylo s-Sorento... A vzato kolem a kolem, takový e-Stinger, by byl taky skvělý... kdoví, třeba konečně pomine doba módních SUV a začnou se dělat i normální čistě elektrická auta...
9. 10. 2019 19:51
Kia
Hyundai to asi rozdělil tak že on bude hlavní tahoun elektro a Kia bude vyčkávat jak se to vyvrbí a jak velký bude zájem o full EV. Kia bude dělat prostě zadní vrátka a pak se když tak přidá takže celkem logicky přístup když mám dvě velké fabriky.
Avatar - .StenLi.
9. 10. 2019 19:40
Skoda Xceedu.
Takze Xceed bude iba PHEV a Mild HEV, bez najuspornejsieho a najekologickejsieho HEV variantu, prose Kia taktiez ide po iba papierovej uspore :(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud