Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tenhle Volkswagen Brouk ukrývá jedno tajemství. Ukáže ho na frankfurtském autosalonu

David Bureš David Bureš 8. 9. 2019 • 09:15
37
4
Zobrazit náhledy (37)
Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio Volkswagen e-Beetle Cabrio

Výroba Volkswagenu Beetle sice letos skončila, minimálně jeden Brouk ale bude k vidění i na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu.

Volkswagen na letošním frankfurtském autosalonu zahájí elektrickou éru, představí napjatě očekávaný elektromobil ID.3, od něhož automobilka doufá, že způsobí podobnou revoluci jako kdysi Brouk. A právě originální VW Typ 1 bude na IAA 2019 k vidění také.

Dodavatel dílů Volkswagen Group Components totiž ve spolupráci s partnerskou společností eClassics představí ve Frankfurtu elektrifikovanou variantu původního Brouka. Bude tak jakýmsi propojením dodnes nejprodávanějšího Volkswagenu s novou elektrickou érou. Zatímco Volkswagen Group Components sloužil jako dodavatel dílů pro elektrifikovaný Typ 1, samotná přestavba probíhala v dílnách eClassics v Renningenu nedaleko Stuttgartu.

Na stavbu elektrifikovaného Volkswagenu Brouk nicméně nebyly užity komponenty z nadcházejícího modelu ID.3, jak by možná mohl někdo předpokládat, ale z již prodávaného elektromobilu e-Up!. O pohon se tak stará elektrický motor o výkonu 60 kW, který čerpá svoji energii z lithium-iontových baterií s kapacitou 36,8 kWh. Tvoří je 14 modulů, každý s kapacitou 2,6 kWh.

Tato síla znamená, že „eKäfer“ zrychlí z 0-50 km/h za méně než čtyři sekundy, rychlostí 80 km/h pak jede za zhruba osm sekund. Maximem je pak 150 km/h. Baterie přitom vystačí na ujetí 200 kilometrů, což je podle Volkswagenu pro jízdu s klasickým vozidlem více než dostatečná vzdálenost.

„Elektrifikovaný Brouk spojuje kouzlo našeho klasického vozidla s budoucí mobilitou. Navíc nabízíme majitelům Brouka profesionální řešení přestavby, při využití výrobních dílů té nejvyšší kvality,“ vysvětluje Thomas Schmall, člen představenstva společnosti Volkswagen Group Components.

I tato slova dokazují, že se počítá s nabídnutím této přestavby i zákazníkům. Ostatně firma hovoří o „konceptu blízké výrobě,“ což potvrzuje, že Volkswagen bude další značkou, která nabídne svůj historický model s elektromotorem v útrobách. V minulosti už Jaguar tímto způsobem přestavěl svůj E-Type, Aston Martin zase DB6 Volante.

„Už spolupracujeme na přípravě platformy pro Bus. A e-Porsche 356 by v budoucnu mohlo také vzniknout,“ říká k tomu Schmall, který tím naznačuje, že by u Volkswagenu mohly být postaveny i další elektrické veterány.

Doporučujeme

Témata