Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je interiér Škody Octavia IV. Bude mít speciální volant a novou palubní desku

David Bureš David Bureš 9. 8. 2019 • 20:17
28
57
Zobrazit náhledy (28)
Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Combi Škoda Octavia Škoda Octavia

Škoda Octavia čtvrté generace se má představit před koncem letošního roku. Už teď však máme dobrou představu o tom, jak bude vypadat její interiér.

Škoda už čile pracuje na přípravách nové, již čtvrté generaci modelu Octavia. V okolí Mladé Boleslavi se už prohánějí více či méně maskované prototypy, v továrně pak už probíhá stavba předprodukčních exemplářů. A právě snímky jedné takové Octavie 2020 se nám podařilo exkluzivně sehnat.

Fotografie ukazují interiér nové Škody Octavia, o kterém jsme zatím moc informací neměli. Teď už však můžeme potvrdit několik detailů. Čtyřková Octavia dostane zcela nový volant s odlišnými ovladači, který bude dvouramenný, inspiruje se tak třeba u konceptu Vision X. Za ním se pak rýsuje digitální přístrojový štít, který bude zřejmě za příplatek.

Středový panel bude zase částečně vycházet ze Scaly, nad výdechy ventilace se objeví volně stojící obrazovka multimediálního systému. Mezi nimi však budou umístěny konvenční tlačítka pro ovládání vybraných funkcí vozu, která Scala v těchto místech nemá. Zůstává však praktická „polička“ pro opření dlaně při ovládání dotykového displeje. Bohužel samostatné ovládání klimatizace zřejmě chybí a bude soustředěno do multimediálního systému.

Co se týče vnějšího vzhledu, už víme, že Octavia IV už nebude mít rozdělené světlomety jako odcházející model. Pouze diodové pásky budou rozděleny tak, aby připomínaly čtyři oči, tvar samotných světel však bude podobný jako u Scaly.

Z hlediska techniky se očekává vylepšená platforma MQB, sdílená s novou, osmou generací Volkswagenu Golf, která bude lépe přizpůsobena hybridnímu pohonu. Ten je u budoucí Octavie už potvrzen, technické detaily plug-in hybridní ústrojí však zatím neznáme.

Nová Škoda Octavia bude opět dostupná jako liftback a kombi s tím, že podle zákulisních zpráv by kombík měl dorazit na trh jako první. Obě karosářské varianty by však měly debutovat ve stejné době, ještě někdy před koncem letošního roku. Prodej Octavie IV nicméně započne až v roce 2020.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
20. 8. 2019 19:55
Re: teda ten volant
Tuhle vychytávku velmi intenzívně prosadil Kabaň a dost na to i poukazoval. Pokud si dobře pamatuji, tak to je prý údajně technicky velmi náročné zvládnout (přesnost výroby) a Superba to prý docela dost prodražilo. To že to je i na Octavii je z tohoto pohledu spíše pozitivní a je úplně jedno, jestli se najde někdo, komu se to nelíbí.
20. 8. 2019 19:51
Re: znamkuju 3-
To je o úhlu pohledu. Pro mě je odporně naimplantovaný tablet na palubce přesně tom, co mi vadí úplně maximálně. Kterého blba napadlo strkat to před oči? Jak se s tím jezdí v noci ? To je zase můj pohled na věc.
Avatar - CICERO
11. 8. 2019 22:56
Re: nový předky
v klidu... kup si saigon mature: Feličita rezling edition by Dajven Zimo Zmiz :D
Avatar - CICERO
11. 8. 2019 22:54
Re: Proč ne?
ale ten masivní čumáček ala sup tvarove a rozmerove a designove něco mezi scalou a supem plus prvky ztoho konceptu ev no bude to řízný liftback ta Oct IV.

´´mam v pi*ci ak sa na to pozeraju druhí kde zazdím ve fleetu i s 1.0 mile rád chcípnu :D´´


asi quaq
Avatar - CICERO
11. 8. 2019 22:50
Re: Proč ne?
třebas golf,A3,bentley,hennessey,gucci :D :D :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku