Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je interiér Škody Octavia IV. Bude mít speciální volant a novou palubní desku

David Bureš
Diskuze (57)

Škoda Octavia čtvrté generace se má představit před koncem letošního roku. Už teď však máme dobrou představu o tom, jak bude vypadat její interiér.

Škoda už čile pracuje na přípravách nové, již čtvrté generaci modelu Octavia. V okolí Mladé Boleslavi se už prohánějí více či méně maskované prototypy, v továrně pak už probíhá stavba předprodukčních exemplářů. A právě snímky jedné takové Octavie 2020 se nám podařilo exkluzivně sehnat.

Fotografie ukazují interiér nové Škody Octavia, o kterém jsme zatím moc informací neměli. Teď už však můžeme potvrdit několik detailů. Čtyřková Octavia dostane zcela nový volant s odlišnými ovladači, který bude dvouramenný, inspiruje se tak třeba u konceptu Vision X. Za ním se pak rýsuje digitální přístrojový štít, který bude zřejmě za příplatek.

Středový panel bude zase částečně vycházet ze Scaly, nad výdechy ventilace se objeví volně stojící obrazovka multimediálního systému. Mezi nimi však budou umístěny konvenční tlačítka pro ovládání vybraných funkcí vozu, která Scala v těchto místech nemá. Zůstává však praktická „polička“ pro opření dlaně při ovládání dotykového displeje. Bohužel samostatné ovládání klimatizace zřejmě chybí a bude soustředěno do multimediálního systému.

Co se týče vnějšího vzhledu, už víme, že Octavia IV už nebude mít rozdělené světlomety jako odcházející model. Pouze diodové pásky budou rozděleny tak, aby připomínaly čtyři oči, tvar samotných světel však bude podobný jako u Scaly.

Z hlediska techniky se očekává vylepšená platforma MQB, sdílená s novou, osmou generací Volkswagenu Golf, která bude lépe přizpůsobena hybridnímu pohonu. Ten je u budoucí Octavie už potvrzen, technické detaily plug-in hybridní ústrojí však zatím neznáme.

Nová Škoda Octavia bude opět dostupná jako liftback a kombi s tím, že podle zákulisních zpráv by kombík měl dorazit na trh jako první. Obě karosářské varianty by však měly debutovat ve stejné době, ještě někdy před koncem letošního roku. Prodej Octavie IV nicméně započne až v roce 2020.

David Bureš
Diskuze (57)

Doporučujeme

20. 8. 2019 19:55
Re: teda ten volant
Tuhle vychytávku velmi intenzívně prosadil Kabaň a dost na to i poukazoval. Pokud si dobře pamatuji, tak to je prý údajně technicky velmi náročné zvládnout (přesnost výroby) a Superba to prý docela dost prodražilo. To že to je i na Octavii je z tohoto pohledu spíše pozitivní a je úplně jedno, jestli se najde někdo, komu se to nelíbí.
20. 8. 2019 19:51
Re: znamkuju 3-
To je o úhlu pohledu. Pro mě je odporně naimplantovaný tablet na palubce přesně tom, co mi vadí úplně maximálně. Kterého blba napadlo strkat to před oči? Jak se s tím jezdí v noci ? To je zase můj pohled na věc.
Avatar - rokyta.p
11. 8. 2019 10:23
Re: znamkuju 3-
Co kde proč "vytyčenej"? Pokud myslíš trčící z přístrojovky vzhůru, tak to je low costová plácačka o které já nemluvím. Ergonomicky to má příjemně w222 :-) Takže něco podobného. Jenže Škodováci dělají auta většinou dost od stolu, melou si dokola po desetiletí svoji písničku a nic jiného neznají, takže zázrak nečekám. I když u Kodiaqu a teď Scaly už snaha trochu byla. A nechápu co by mělo svítit do očí? Už obyčejná free navigace na vysmívaném huawei stará z 10 let má noční mód, který funguje výborně. Každý alespoň mírně normální konstruktér by měl noční mód na základě senzoru světelnosti. A dal tam nastavování si displeje. Takže i přes noční mód si jej můžeš sám dále pohasnout ještě víc, nebo omezit většinu funkcí jako byl v Saabu kdysi black panel atd. Hned tlačítkem u displeje a ne někde v miliontém podmenu na co by jim prděl pes stejně jako v e65. Takže pokud nechceš, displej může být černý jako antracitové uhlí nebo mít v rožku jen diskrétní hodiny atd. Pokud by tomu tak náhodou nebylo, tak je to řešení samozřejmě kontraproduktivní a totálně celé na pikaču. Stejně jako start stop bez možnosti vypnutí a jiné zákeřnosti, které jsou třeba pro lidi jako jsem já odmítnutím celého nového vozu. Uvidíme :D
11. 8. 2019 07:15
Re: Výslechy klima vs infotaiment....
Ešte si pamätám chrabré reči VW, že Seat bude konkurencia Alfa Romeo a Škoda bude konkurovať Volvu!!
Avatar - twistedTSD
11. 8. 2019 00:05
Re: Proč ne?
Ou...to je mi líto. :-[]