Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nový hypersport pro Le Mans. Je jako McLaren F1 a zamíří i na běžné silnice

David Bureš David Bureš 20. 1. 2021 • 05:16
10
1
Zobrazit náhledy (10)
ByKolles Racing PMC Project ByKolles Racing PMC Project ByKolles Racing PMC Project ByKolles Racing PMC Project ByKolles Racing PMC Project

Nová kategorie Hypercar pro 24 hodin Le Mans vyžaduje i stavbu odvozeného silničního vozidla. Vedle Toyoty na takovém projektu pracuje i německý tým ByKolles.

Slavnou čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans čekají v následujících letech velké změny. V platnost totiž vejdou nová pravidla, respektive nové kategorie, které přinesou nové závodní speciály. Zatímco kategorie LMPh kvůli snížení vstupních nákladů vyžaduje jednotné šasi od stanovených dodavatelů, kategorie Hypercar zase požaduje stavbu odvozeného silničního auta. Touto cestou se vydává třeba německý tým ByKolles Racing.

Ten v uplynulých letech na čtyřiadvacetihonovce v Le Mans startoval s vozem vlastní konstrukce v královské třídě LMP1 a přestože větších úspěchů nedosáhl, nevzdává se a ve vytrvalostních závodech hodlá se svým speciálem působit i nadále. Pro další působení si přitom vybral právě novou kategorii Hypercar, stejně jako třeba Toyota.

ByKolles přitom už odhaluje první detaily o připravovaném závodním speciálu podle nových pravidel, a to včetně základních rysů také odvozeného silničního vozidla. V přípravách jsou přitom v rámci projektu hned tři deriváty nového vozidla.

První je logicky určen pro vytrvalostní závody, včetně 24 hodin v Le Mans. Navzdory trendům takový speciál využije atmosférický vidlicový osmiválec, což má zřejmě přispět k jednodušší technice, která tím pádem bude méně náchylná k závadě, což se během čtyřiadvacet hodin dlouhého závodu hodí. Motor přitom bude naladěn na 700 koní (515 kW), přičemž i s nutným závažím bude auto v závodní specifikaci vážit 1.040 kilogramů.

Druhý derivát bude „autem pro okruhové dny“, tedy speciál pro zákazníky hledající okruhový speciál, který však nemusí plnit pravidla nějaké specifické kategorie. Také v tomto případě se o pohon postará vidlicový osmiválec, avšak podladěný na 650 koní (478 kW). Jelikož pak nebude potřeba žádného závaží kvůli sjednocení parametrů jednotlivých závodních speciálů, bude moci hmotnost auta činit jen 950 kilogramů.

A konečně třetí derivát bude ten avizovaný silniční automobil. Ten na rozdíl od sourozenců zkombinuje V8 s elektromotorem pro blíže nespecifikovaný hybridní pohon. Díky tomu výkon vyskočí na zhruba 1.000 koní (735 kW), v rámci snahy dosáhnout poměru výkonu a váhy jednoho koně na kilogram hmotnosti. Motor navíc bude uzpůsoben jízdě na biopalivo.

Samotná karoserie má být naprosto funkční, a to hlavně z hlediska aerodynamické účinnosti. Speciální pak má být interiér s uprostřed umístěnou sedačkou řidiče, tedy po vzoru dnes už legendárního McLarenu F1.

Stáj ByKolles zdůrazňuje, že projekt vyvíjí sama, ve své centrále v německém Gredingu. Práce už trvají přes tři roky s tím, že na něm údajně pracuje tým mladých inženýrů a designérů.

ByKolles už přijímá objednávky na silniční verzi svého speciálu, která má být představena v průběhu prvního čtvrtletí tohoto roku. Letos pak má debutovat i závodní varianta. V kategorii Hypercar bude vůz letos soupeřit s Toyotou GR010 Hybrid nebo speciálem SG 007 z dílny týmu Scuderia Glickenhaus, k nimž se nejspíše v roce 2022 připojí hypersport od Peugeotu. Naopak Porsche má speciál pro rok 2023 stavět podle pravidel LMPh, která stavbu silničního speciálu nevyžadují.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
20. 1. 2021 08:51
Zlatý vek
automobilizmu? Kľudne by som som povedal že áno aj napriek rôznym obmedzeniam. Za pár rokov sa bude spomínať ešte na toto obdobie ako mnohý dnes plačú za 90's.
Konečne sa podarilo FIA vymyslieť nejakú kategóriu kde idú ďalšie automobilky do toho, no a ako bonus budú civilné deriváty. Tlieskam.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud