Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Martin Vaculík a Škoda Octavia IV jako ojetina. Hodně pozitiv, ale i nepříjemná pravda

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 9. 1. 2023 • 02:54
54
15
Zobrazit náhledy (54)
Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Klepání odzadu nebyly tlumiče ani jiná závada na nápravě. Bylo to víko zavazadelníku, respektive jeho pružné dorazy – v záruce běžně měněná věc Roman Kašpar z Autostylu Trutnov nám změřil geometrii. Po 169 000 km byla zcela v pořádku. Seřizovala se však už v nájezdu 103 000 km po výměně převodovky Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Jiří Jeník coby elektrotechnik se zaměřením na brány a vrata jezdí po celé republice. Ve voze má často až pět metráků nářadí a náhradních dílů. Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Kapková zkouška po 10 000 km ukazuje na zcela čistý olej, který není naředěný benzinem. Motory 1.5 TSI mají velmi čisté spalování a olej moc netrápí. Škoda Octavia IV Vůz už nikdy nemá klasický klíček, startuje se vždy tlačítkem. Proto se připravte na časté výměny baterie udržující bezdrátové spojení s vozem. Naštěstí je to snadné a zvládnutelné bez nářadí. Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Spodní kryt drží na několika normálních šroubech a také dvou velkých plastových. Při manipulaci s nimi musí být mechanik velmi opatrný, jinak strhne závit. Škoda Octavia IV Protihluková vložka ve spodním krytu umí nasát opravdu hodně kapaliny. Nepoznáte tak včas, že z vozu něco teče. Zavazadelník kombi má rekordní objem 640 litrů, po sklopení sedaček až 1700 Základní liftback má objem zavazadelníku 600 l, sklopením sedaček rozšířitelný na 1555 litrů. Bohužel nevznikne rovná ložná plocha Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Už zcela základní sedačky mají příkladné rozměry, tuhost i tvarování. Takzvané sportovní proti nim nepředstavují citelnou výhodu. Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Standardní varianty mají dvouramenný volant, k jehož ovládání však nelze mít vážné připomínky. Sportovní pak klasický tříramenný. Škoda Octavia IV Škoda Octavia IV Poslední dvě generace octavie se zbavily pověsti stísněného vozu a zcela bez problémů odvezou čtyři dospělé Škoda Octavia IV

Čtvrtá generace Škody Octavia je tu s námi tři roky a pomalu se z ní stává atraktivní bazarové zboží. Jak funguje coby mladá ojetina vám prozradí Martin Vaculík v nejnovějším videu.

Také vám přijde, že je nová Škoda Octavia IV relativně čerstvou automobilovou novinkou? Zdání klame. Světu se oficiálně představila závěrem roku 2019, o pár měsíců později už brázdila české cesty. A dnes už ji coby mladou ojetinu najdete napříč bazary.

Není divu, že takové auto neuniklo pozornosti technického experta Světa motorů Martina Vaculíka. Ten čtvrté pokračování úspěšného škodováckého modelu proklepnul opravdu do detailu. Pro nejnovější video si vybral kousek s motorem 1.5 TSI (110 kW), nájezdem 24.000 km a solidní výbavou. Za takové auto si dnes autobazar řekne 579.999 Kč. Je to investice, která se vyplatí? Posuďte sami!

Jak už jistě dobře víte, Martin své videobazary od podlahy změnil. Namísto občasníku teď vydává novou obsáhlou epizodu každé pondělí, vždy na webu Auto.cz. Úvodní část videa je pokaždé k dispozici volně na našich stránkách i youtubovém kanálu. Plnou epizodu najdete v sekci Auto.cz PREMIUM+ níže. Dnešní má takřka hodinu! A protože je v sekci PREMIUM+, samozřejmě ji zhlédnete bez reklam.

Členství v Auto.cz PREMIUM+ si nyní můžete vyzkoušet za 1 Kč, posléze je cena 199 Kč měsíčně. Kromě bazarů Martina Vaculíka dostanete přístup k unikátnímu obsahu na 9 webech našeho vydavatelství, všechna videa bez reklam a rovněž přístup k elektronickým verzím novin a časopisů našeho vydavatelství. Veškeré důležité podrobnosti níže:

Aktuálně vydané bazary Martina Vaculíka

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Doporučujeme

Témata
19. 1. 2023 11:55
Technické providení
Dobrý den,
Koupil jsem si PREMIUM+. To co řeší kolegové, jestli premium je nebo není výhodné nechám stranou, chtěl jsem podpořit hlavně Martina V. Co mě trochu mrzí jsou neustále technické potíže se kterými se potýkám typu "video se připravuje", po kliknutí na článek je vyžadováno přihlášení, po přihlášení už se nemůžu dostat na článek, když se dostanu tak znovu přihlášení a stále dokola. Tak to prosím ještě doladit.
Děkuji
14. 1. 2023 00:48
Re: Spolehlivost převodovky MQ 281
Mám ji zřejmě v novém Leonu 1.5 tsi a zatím funguje celkem dobře, jen mě trochu zarazil „hlučnější" 2 kvalt v celém spektru a 3 do 1500 otáček. Je to fakt hodně slabé „kvičení", jako kdyby nepoužili šikmé zuby na převodových kolech, ale rovné. Není to nic strašného, Bude to zřejmě vlastnost, protože na několika videích POV s Leonem a tímto motorem, to bylo také slyšet. No jo, úspory a dvouhřídelová převodovka.
12. 1. 2023 08:42
Re: Spolehlivost převodovky MQ 281
Měl...špatně synchronizoval pátý rychlostní stupeň. Zkazilo to úplně krásný pocit z vozu. Rychle prodáno přechod na DSG.
11. 1. 2023 22:13
Spolehlivost převodovky MQ 281
... měl někdo také problémy s převodovkou MQ 281?
11. 1. 2023 09:43
u videa jsem se docela pobavil
Připomíná mi to moji bývalou Felicii, u které se taky furt něco opravovalo a hlavně posměšné historky o elektronice ve francouzských autech ze začátku 21. století. Zlatý Windows 95, ty si člověk mohl přeinstalovat sám a jelo se dál.
Mám 12 let "korejské" auto ze Žiliny se 150 tisíci km a pouze 1x to auto bylo přes noc v servisu a nikdy jsem žádnou asistenční službu nebo náhradní auto nepotřeboval.

P.S. Obětoval jsem 1 Kč na měsíc za testovací PREMIUM, video dobrý, ale 199 Kč to fakt nee. Já myslel, že za ty peníze se dostanu třeba do archivu Světa Motorů nebo něco takového, ale za to se platí zvlášť.