Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf dostane tříválec 1.0 TSI

David Bureš David Bureš 16. 9. 2013
231
Volkswagen postupně rozšiřuje nabídku benzinových tříválců. Počítá se s ním pro Polo i Golf.

Tříválec v automobilu nižší střední třídy byl ještě před několika lety něco nemyslitelného. Už to ale neplatí, motor se třemi válci už od loňska používá Ford Focus a brzy se takového agregátu dočká i jeho přímý konkurent Volkswagen Golf.

Nasazení přeplňovaného benzinového tříválce pro Golf potvrdil šéf výzkumu a vývoje ve Volkswagenu Hans-Jakob Neusser v rozhovoru s americkým magazínem Car and Driver.

Svojí technikou by motor měl vycházet z techniky litrového tříválce dostupného pro bratislavské minivozy – VW Up!, Seat Mii a Škodu Citigo. Přeplňovaný litrový agregát Volkswagen již prezentoval v konceptu Taigun.

Podle Neussera by 1.0 TSI měl nabídnout výkon okolo 81 kW (110 k). Motor pro Up! a spol. je dostupný ve dvou výkonových variantách se 44 kW a 55 kW.

Motor 1.0 TSI bude nabízen i pro další modely značky. Dřívější zpráva německého Auto Bildu tvrdí, že jednotka bude dostupná pro faceliftované Polo. Přeplňovaný tříválec by se měl objevit i pod kapotou chystaného malého SUV Taigun.

Nabídka tříválců v nižší střední třídě se postupně rozrůstá. Takový agregát je dostupný pro Ford Focus (1.0 EcoBoost), Citroën C-Elysée, Peugeot 301 (oba 1,2litrový tříválec) a Škodu Rapid (1.2 MPI), v blízké době se jej dočkají i Citroën C4 (1.2 e-THP) a nová generace Peugeotu 308 (1.2 VTi).

Důvodem tohoto trendu je fakt, že tříválce mají nižší spotřebu paliva v normovaných cyklech než čtyřválce.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Tříválcová chyba
del42sa
| 17. 9. 2013
a to je jedině dobře. Už jen to , že Marchionne cpe twinair i do Giulietty není dobře, jakkoliv si tento motor umím představit v malém Fiatu 500 nebo nějakém jiném městském prdítku. Ani do malé Lancie Y se už tento motor příliš nehodí...
Avatar - KubikCv
návrat historie
KubikCv
| 17. 9. 2013
no tak asi stejný jako když jedeš za vočipovaným tédéíčkem,nebo dCi čkem bez filtru... >:D
Avatar - Dominik.
ach jo
Dominik.
| 17. 9. 2013
Nedivil bych se, kdyby je komplet zakázali, při jízdě na kole se produkuje příliš CO2 :-O
Osobně...
MariAchi
| 17. 9. 2013
Proč by mělo být z papundeklu?
Avatar - volvo s60
Mikromotory
volvo s60
| 17. 9. 2013
JJ a nesnaží se tak nesmyslně šetřit na úkor zákazníka! Jsou asi o něco férovější a snad i chytřejší a vědí co to šetření přinese v budoucnosti pro prodej aut! 8-s :yes: