Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW končí s klasickými závodními speciály, na tratích už bude jen bzučet

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 11. 2019 • 21:50
22
23
Zobrazit náhledy (22)
Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R

Volkswagen to s přechodem na elektromobilitu myslí smrtelně vážně. A to nejen v ulicích, ale také na závodních tratích.

Všichni jsme tušili, že se snaha automobilky Volkswagen o urychlený přechod na elektromobilitu dotkne i motosportu, asi nikdo však nečekal, že to přijde tak rychle a s takovou razancí. Automobilka totiž v pátek oznámila, že plánuje ukončit všechny své aktivity v motosportu, samozřejmě s výjimkou elektrických modelů.

Automobilka přitom své rozhodnutí z části opírá o úspěchy elektrického závodního prototypu ID.R, který stanovil rekord mezi elektromobily na Pikes Peak, Nürburgringu, v Goodwoodu i na náročné čínské silnici vedoucí na horu Tianmen.

Volkswagen Motorsport dobyl s ID.R nová území a jeho rekordy po celém světě demonstrují obrovský potenciál elektrického pohonu. Nyní nastal čas učinit další krok směrem k budoucnosti: v motosportu se Volkswagen rezolutně zavazuje k e-mobilitě a rozloučí se s továrními týmy využívajícími spalovací motory,“ uvedl Dr. Frank Welsch, člen představenstva Volkswagen osobní vozy odpovědný za technický vývoj.

Budoucí závodní vozy z programu Volkswagen motosport tak budou už jen elektrické a jejich základem by se měla stát modulární elektrická platforma MEB. S jejím vývojem a úpravami však nově budou ve větší míře pomáhat i odborníci z programu Volkswagen Motorsport, jak potvrdil jeho ředitel Sven Smeets.

Elektrická mobilita nabízí obrovský vývojový potenciál, a v tomto ohledu může být motoristický sport průkopníkem: na jedné straně může sloužit jako dynamická laboratoř pro vývoj budoucích produkčních vozidel, a na druhé straně jako přesvědčivá marketingová platforma, která ještě víc inspiruje lidi směrem k elektromobilně. I z toho důvodu se více zaměříme na elektrifikaci u továrních závodních týmů a zvýšíme naše aktivity při vývoji platformy MEB,“ uvedl Smeets v tiskové zprávě.

Společně s touto zprávu také Volkswagen informoval, že ke konci roku ukončí výrobu závodního speciálu Volkswagen Golf GTI TRC, přičemž s jeho nástupcem na platformě nového modelu už se nepočítá. Zákazníci se však nemusí bát, zákaznický servis a dodávky náhradních dílů jim budou dlouhodobě garantovány.

Video se připravuje ...

Závodní Polo GTI R5 však zůstane jednou z nedílných součástí zákaznického programu Volkswagen Motorsport a jeho výroba bude i nadále pokračovat, stejně jako zákaznická podpora, dodávky náhradních dílů a další vývoj modelu. Tovární týmy s Polem GTI R5 už se ale dalších závodů účastnit nebudou.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
27. 11. 2019 13:14
Re: To je konec...
A z těch 20% bude 15% atom :-)

Oni chtěj zachranovat planetu v USA donedávna používali topné oleje na topení a svícení a v KLDR to používají dodnes. To samé části Mongolska a Sibiře. :-)

Kdyby jim tam radši postavili (mimo kldr) paroplynové elektrárny, udělali by pro světovou ekologii víc.
Avatar - Barrichello
27. 11. 2019 13:11
Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
Účast v F1 jim generuje poměrně solidní zisky, je to pro ně skvělá reklama. Navíc vedení F1 si nemůže dovolit ztratit vedoucí tým, komu to asi prodaj? Čínanům nebo nějakému pofidérnímu podnikateli?
27. 11. 2019 07:14
Re: To je konec...
Včera jsem poslouchal rozhovor o celosvětové výrobě elektřiny. 80% celkové výroby je z fosilních paliv... Co je na tom ušlechtilého?
27. 11. 2019 07:13
Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
Ve formuli 1 se nedali moc čekat, ale rallye jim šlo velmi dobře. Jednu sezonu ani nevyvíjeli jaký měli s Polem náskok.
27. 11. 2019 07:12
Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
Mercedes má finanční problémy, možná vydrží jako dodavatel motorů, ale nevěřím, že jako tým.
Články odjinud