Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW končí s klasickými závodními speciály, na tratích už bude jen bzučet

Ondřej Mára Ondřej Mára 26. 11. 2019 • 13:43
22
23
Zobrazit náhledy (22)
Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R

Volkswagen to s přechodem na elektromobilitu myslí smrtelně vážně. A to nejen v ulicích, ale také na závodních tratích.

Všichni jsme tušili, že se snaha automobilky Volkswagen o urychlený přechod na elektromobilitu dotkne i motosportu, asi nikdo však nečekal, že to přijde tak rychle a s takovou razancí. Automobilka totiž v pátek oznámila, že plánuje ukončit všechny své aktivity v motosportu, samozřejmě s výjimkou elektrických modelů.

Automobilka přitom své rozhodnutí z části opírá o úspěchy elektrického závodního prototypu ID.R, který stanovil rekord mezi elektromobily na Pikes Peak, Nürburgringu, v Goodwoodu i na náročné čínské silnici vedoucí na horu Tianmen.

Volkswagen Motorsport dobyl s ID.R nová území a jeho rekordy po celém světě demonstrují obrovský potenciál elektrického pohonu. Nyní nastal čas učinit další krok směrem k budoucnosti: v motosportu se Volkswagen rezolutně zavazuje k e-mobilitě a rozloučí se s továrními týmy využívajícími spalovací motory,“ uvedl Dr. Frank Welsch, člen představenstva Volkswagen osobní vozy odpovědný za technický vývoj.

Budoucí závodní vozy z programu Volkswagen motosport tak budou už jen elektrické a jejich základem by se měla stát modulární elektrická platforma MEB. S jejím vývojem a úpravami však nově budou ve větší míře pomáhat i odborníci z programu Volkswagen Motorsport, jak potvrdil jeho ředitel Sven Smeets.

Elektrická mobilita nabízí obrovský vývojový potenciál, a v tomto ohledu může být motoristický sport průkopníkem: na jedné straně může sloužit jako dynamická laboratoř pro vývoj budoucích produkčních vozidel, a na druhé straně jako přesvědčivá marketingová platforma, která ještě víc inspiruje lidi směrem k elektromobilně. I z toho důvodu se více zaměříme na elektrifikaci u továrních závodních týmů a zvýšíme naše aktivity při vývoji platformy MEB,“ uvedl Smeets v tiskové zprávě.

Společně s touto zprávu také Volkswagen informoval, že ke konci roku ukončí výrobu závodního speciálu Volkswagen Golf GTI TRC, přičemž s jeho nástupcem na platformě nového modelu už se nepočítá. Zákazníci se však nemusí bát, zákaznický servis a dodávky náhradních dílů jim budou dlouhodobě garantovány.

180p270p360p540p720p

Závodní Polo GTI R5 však zůstane jednou z nedílných součástí zákaznického programu Volkswagen Motorsport a jeho výroba bude i nadále pokračovat, stejně jako zákaznická podpora, dodávky náhradních dílů a další vývoj modelu. Tovární týmy s Polem GTI R5 už se ale dalších závodů účastnit nebudou.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Re: Re: Re: To je konec...
| 27. 11. 2019
A z těch 20% bude 15% atom :-)

Oni chtěj zachranovat planetu v USA donedávna používali topné oleje na topení a svícení a v KLDR to používají dodnes. To samé části Mongolska a Sibiře. :-)

Kdyby jim tam radši postavili (mimo kldr) paroplynové elektrárny, udělali by pro světovou ekologii víc.
Avatar - Barrichello
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
| 27. 11. 2019
Účast v F1 jim generuje poměrně solidní zisky, je to pro ně skvělá reklama. Navíc vedení F1 si nemůže dovolit ztratit vedoucí tým, komu to asi prodaj? Čínanům nebo nějakému pofidérnímu podnikateli?
Re: Re: To je konec...
| 27. 11. 2019
Včera jsem poslouchal rozhovor o celosvětové výrobě elektřiny. 80% celkové výroby je z fosilních paliv... Co je na tom ušlechtilého?
Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
| 27. 11. 2019
Ve formuli 1 se nedali moc čekat, ale rallye jim šlo velmi dobře. Jednu sezonu ani nevyvíjeli jaký měli s Polem náskok.
Re: Re: Re: Re: Re: Závodní VW nikomu chybět nebudou
| 27. 11. 2019
Mercedes má finanční problémy, možná vydrží jako dodavatel motorů, ale nevěřím, že jako tým.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku