Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW potvrdil změny v designovém oddělení, Kabaň bude kreativní umělecký ředitel

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 1. 2023 • 06:50
36
2
Zobrazit náhledy (36)
Bentley Batur Bentley Batur Bentley Batur Bentley Batur Bentley Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Bentley Mulliner Batur Jozef Kabaň Jozef Kabaň Jozef Kabaň Jozef Kabaň

Novým šéfem designového oddělení značky Volkswagen bude Andreas Mindt, který původně vedl designové oddělení Bentley.

Automobilka Volkswagen potvrdila nedávné spekulace o změnách v designovém oddělení, které dosud vede Jozef Kabaň. Na jeho pozici šéfa designu značky VW však od 1. února nastupuje Andreas Mindt, který předtím zastával pozici designového šéfa značky Bentley.

Mindt, který vystudoval design na univerzitě Pforzheim, začal pracovat pro skupinu Volkswagen v roce 1996. Do roku 2014 pracoval na několika projektech, včetně první generace modelu Tiguan a exteriéru sedmé generace modelu Golf. Poté se Mindt přesunul do Audi, kde vedl projekt modernizace exteriéru vozů značky.

Video se připravuje ...

V designovém oddělení Audi zůstal až do roku 2021, kdy byl jmenován ředitelem designu značky Bentley. Zde měl na starosti vytvoření nového designového jazyka značky, který byl poprvé představen s modelem Bentley Batur.

Jozef Kabaň, na jehož pozici Mindt nastupuje, byl přesunut na pozici kreativního uměleckého ředitele skupiny Volkswagen. Ve své nové pozici tak bude odpovídat přímo členu představenstva skupiny VW odpovědnému za technický vývoj, kterým je nyní Kai Grünitz.

Grünitz pak v tiskové zprávě automobilky uvedl: "Jozef Kabaň jako šéfdesignér značky Volkswagen dokázal, že design zahrnuje více než jen stylizaci jednotlivých modelů. Svým designovým slovníkem již zanechal stopu v celé naší modelové řadě. Ve své nové roli kreativního uměleckého ředitele bude i nadále úzce spolupracovat s Centrem budoucnosti v Postupimi. Jménem představenstva bych mu rád poděkoval za jeho neochvějné nasazení ve funkci hlavního designéra.

Zároveň mě těší, že se nám pro naši značku podařilo získat Andrease Mindta - mezinárodně zkušeného a respektovaného designéra z koncernu Volkswagen. Andreas Mindt bude utvářet designový jazyk značky Volkswagen v nadcházející rozhodující fázi naší transformace. Těším se na spolupráci s ním."

Video se připravuje ...

Připomeňme, že Kabaň studoval design v Bratislavě, v roce 1997 však vystudoval automobilový design na Royal College of Art v Londýně. Pro Volkswagen Design začal pracovat v roce 1993 a podílel se i na vytváření designu Bugatti Veyron. V roce 2003 se stal šéfem exteriérového designu Audi, mezi lety 2008 až 2017 pak zanechal výraznou stopu jako šéf designu automobilky Škoda. Následně strávil tři roky prací pro BMW a Rolls-Royce, než se v roce 2020 vrátil jako séfdesignér značky Volkswagen.

Doporučujeme

Témata
Avatar - WinDiesel
25. 1. 2023 22:04
Re: Kabaň není kýčař
Pro východoevropany bohužel platí ... " keep the poor boy down ..."
Avatar - Barry Lyndon
25. 1. 2023 14:34
Kabaň není kýčař
a to to zřejmě šéfům, kteří stále věří, že jim ty kýče zachrání prodeje na asijských trzích, není po chuti.