Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zvuk elektrického BMW i4 ladil autor světoznámých filmových soundtracků

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 3. 2020 • 03:24
65
3
Zobrazit náhledy (65)
BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4 BMW Concept i4

Elektrický koncept BMW i4 se pokusí zaujmout i jedinečným zvukem, na jehož podobě se podílel i jeden z nejslavnějších autorů filmové hudby.

Tichý provoz bývá často označován jako jeden z předních benefitů elektromobility, ne všichni jsou z něj ale nadšeni. V městském provozu totiž může způsobovat problémy při interakci řidičů s chodci, zatímco při svižnější jízdě zbavuje vůz jedné vrstvy emocí a ubírá tak na propojenosti řidiče se strojem.

Řada automobilek se proto vrhla na vývoj specifických zvuků, které by měly ve městě varovat chodce a mimo město dopřát řidiči zážitek, který ho alespoň trochu přiblíží emotivnosti zvuku spalovacích motorů. Ovšem v poněkud futuristické formě, která více odpovídá 21. století.

Myslet si o tom můžeme, co chceme, rozhodně však nemůžeme opomenout snahu BMW, které si ke spolupráci na vývoji zvuku pro své elektromobily pozvalo světoznámého autora filmové hudby Hanse Zimmera.

Tento dvaašedesátiletý německý skladatel, který už svými tóny dokreslil atmosféru nespočtu úchvatných titulů stříbrného plátna, se nyní pokusil spojit minulost a budoucnost mnichovské značky do zvuku, který by měl elektrickým vozům BMW dodat další vrstvu emocí.

video

Specifický zvukový profil, který je označován jako BMW IconicSounds Electric, vytvářel Zimmer ve spolupráci se zvukovým designérem BMW Renzem Vitalem. „Věříme, že zvuk, který jsme vytvořili, je klasický, ale současně překvapivý, a má v sobě pro značku BMW typickou lehkost,“ vysvětluje Zimmer.

Široký repertoár zvuků nabízí specifický doprovod při jízdě v režimu Experience i intenzivnější tóny pro jízdu v režimu Sport. Nechybí však ani zvuky při otvírání dveří nebo startování vozu. Právě specifický zvuk startování přitom Zimmer ve spolupráci s Vitalem představili již v listopadu 2019 a do budoucna by se měl stát charakteristickým doplňkem všech elektrických i plug-in hybridních modelů BMW.

Možnost vytvořit zvukový design našich vozů nám umožnila dále prohloubit pozitivní emoce,“ okomentoval spolupráci Vitale. Jens Thiemer, Senior Vice President Customer and Brand BMW pak dodává: „V emotivnosti automobilu hrál zvuk vždy velmi významnou roli. Nyní posunujeme čistou radost z jízdy na novou úroveň a jsme potěšeni, že jsme mohli pracovat s Hansem Zimmerem na vytvoření nového světa zvuků pro elektrickou mobilitu u BMW.

Pro Hanse Zimmera se přitom nejedná o první spolupráci na elektrických zvucích pro BMW. Jeho práci jsme mohli slyšet již při představení koncepčního modelu BMW Vision M NEXT. Již tehdy přitom Zimmer komentoval spolupráci slovy: „Máme nyní mimořádnou šanci vytvořit prostřednictvím zvuků elektrické jízdy ve vozech BMW zcela speciální zážitek.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
7. 3. 2020 22:49
Xxxxx
Toto uz bohuzial nie je o autach.
7. 3. 2020 19:43
Re: Elektrovehykl BMW...
Kecy, M3 se stále vyrábí a nová generace dostane RWD a MT. Koupíš ji? ;-)
7. 3. 2020 00:55
Elektrovehykl BMW...
s novým hnusným logem, obřími ledvinami ve stylu bobřích zubů a umělým hnusným zvukem z reproduktoru. To je fakt na zvracení, kam až mohla klesnout kdysi tak úžasná automobilka, která dala světu tak kultovní stroje, jako třeba první M3.... :-( :-( :-( :no: :no: :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud