Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autor Mostu a Okresního přeboru pracuje na filmu pro autaře. Vznik Grand Prix můžete podpořit i vy

David Bureš David Bureš 9. 5. 2021 • 04:39
28
Zobrazit náhledy (28)
Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix Film Grand Prix

V českém prostředí vzniká film, který má zaujmout automobilové fanoušky. V komedii Grand Prix Jana Prušinovského o cestě na závod Formule 1 si zahrají Štěpán Kozub nebo Kryštof Hádek.

Automobiloví fanoušci mají v posledních letech filmové žně. Roztrhl se totiž pytel s filmy s automobilovou tematikou, a tak tu byli Rivalové o soupeření Nikiho Laudy a Jamese Hunta nebo Le Mans '66 o dobývání Le Mans automobilkou Ford, na Netflixu pak běží úspěšná dokumentární série Touha po vítězství (Drive to survive) o zákulisí Formule 1 nebo se připravuje film o Enzu Ferrarim. A nyní jeden takový autařský snímek vzniká i v českém prostředí!

Jmenuje se jednoduše Grand Prix a pracuje na něm uznávaný režisér Jan Prušinovský, který se podílel na populárních seriálech Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Autobazar Monte Karlo nebo Most!. Snímek se prezentuje jako „lehce testosteronová komedie o třech mužích, kteří se vydají kradeným Volkswagenem T4 na Velkou cenu Formule 1 do Barcelony, aby si splnili své malé ale i velké sny.“

Vypráví příběh bratranců Emila a Romana, úspěšného majitele servisu a bývalého závodníka, hlavně ale milovníků aut, kteří se díky vítězství v soutěži vydávají na závod Formule 1. Na cestu se k nim přidá kamarád Štětka, zlodějíček aut, který si potřebuje zachránit kůži, jelikož „omylem“ ukradl auto místnímu drogovému dealerovi.

Film chce dění vyprávět lehce nekorektním humorem, navíc ukáže Evropu v jiné podobě, než ji známe třeba z cestovních katalogů. V hlavních rolích se objeví Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Kryštof Hádek, které doplní Anna Kameníková nebo Eva Hacurová. Do kin má pak snímek zamířit v listopadu 2022.

Vznik filmu Grand Prix přitom můžete podpořit i vy. Tvůrci chtějí natáčet v reálném prostředí, konkrétně říkají, že nechtějí točit Francii na Moravě, a tak hledají finanční prostředky na toto nákladné natáčení v zahraničí. Na vznik filmu tak můžete přispět prostřednictvím crowdfundingového serveru Donio.

Zatím se projektu daří. Vybráno je už přes 450.000 korun z plánovaného výběru půl milionu, přičemž vznik filmu podporuje i slavný závodník Tomáš Enge. Právě setkání s ním můžete získat, když na film přispějete částkou alespoň 2.999 Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku