Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley made in Bratislava? V případě SUV prý ano!

Michal Fokt Michal Fokt 5. 2. 2013 • 03:19
23
91
Zobrazit náhledy (23)
suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky
Víte, co bude mít společného britské Crewe a slovenská Bratislava? Ano, tušíte správně: výrobu aut luxusní značky Bentley.

Dosud se stačilo zmínit o anglickém městě Crewe, ležícím v anglickém hrabství Cheshire a hned bylo jasné, že řeč bude o automobilce Bentley. Po odluce se značkou Rolls-Royce je jedinou automobilovou značkou, která se tam vyrábí a současně jediným místem na světě, kde Bentleye vznikají. Tedy když nepočítáme dvouleté intermezzo sedanu Continental Flying Spur ve skleněné továrně v Drážďanech. Tohle alespoň platilo dosud, nyní se však situace změní a mají s tím něco do činění naši východní sousedé.

Druhým místem na planetě, kde budou z výrobní linky sjíždět auta s okřídleným B ve znaku, se totiž nejspíš stane Bratislava. Má to důvody nikoli emocionální, ale zcela racionální, které pochopíte v okamžiku, kdy vám prozradím, o jaký vůz se bude jednat. Řeč je totiž o chystaném pětimetrovém, 600koňovém a 2,6 tuny vážícím luxusním SUV, které je zatím známo pod označením EXF9 Falcon a jehož koncept EXP 9 F měl premiéru v roce 2012 na autosalonu v Ženevě. Bude totiž spočívat na upravené platformě pro velká koncernová SUV a Touareg, Q7 i Cayenne se už v Bratislavě vyrábí. Tamní linka se tedy pouze obohatí o čtvrtý automobil.

Zprávu přinesl včera na titulní stránce německý deník Handelsblatt a popravdě řečeno není důvod o její důvěryhodnosti pochybovat. Výroba velkého SUV se opravdu plánuje, byť se oproti původní studii chystají určité designérské změny a využití techniky koncernových sourozenců je samozřejmostí. Půjde vysloveně o třešničku na bratislavském čtyřistatisícovém dortu, roční produkce se totiž předpokládá kolem 5000 kusů, byť zájem Číny a Blízkého východu může situaci změnit.

Nicméně Bentley přece jen není Porsche nebo Volkswagen, takže v Bratislavě by měla SUV vznikat jen do určité fáze montáže a dokončovat se budou v Crewe. Důvodem bude patrně interiér, kde je u značky Bentley využíván značný podíl ruční práce jedněch z nejlepších čalouníků světa.

Témata
6. 2. 2013 13:13
Re: obraz dnešní doby
Vem si, že i vrchol sériové výroby, Rolls Royce Phantom, má karoserii i motor z Německa. Převodovka je ZF. Dvě z nejdůležitějších komponent, tělo a srdce, jsou německé. Styling je britský, ale konstrukce byla navržena v Německu. Mulsanne je na tom o něco lépe. Převodovka opět ZF, ale je vyráběn v UK, včetně motoru, a design i konstrukce jsou původem britské. Ale také to nebude stoprocentní, protože se hodně práce zadává dalším firmám.

Přitom vzhledem k cenovce by člověk očekával, že si mohou dovolit celý cyklus realizovat v UK. Také mi to nedělá radost, ale tak to chodí.
6. 2. 2013 10:46
Re: VW SK

sorry mas pravdu,tvoje informacie su cerstve a moje rok stare.
6. 2. 2013 08:35
Re: Bentley made in Bratislava?
Já jen, že cajen má kromě znáčku na kapotě s poršáky úplný prd.
6. 2. 2013 07:50
Re: Bentley made in Bratislava?
Manažer to nechá vyrábět kde chce, hlavně když vydělá o pár kaček víc, klidně by to dělal i v Číně, kdyby se mu to vyplatilo. Manažerům jde jen o zisk, na ostatní kašlou. Taky na to brzo dojedem...
6. 2. 2013 07:10
Re: To bude mít Rytmus radost,
úplne obyčajný cigán

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku