Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW chystá nové baby SUV. Dostane netradiční jméno

David Bureš David Bureš 26. 7. 2019
39
1
Zobrazit náhledy (39)
BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2 BMW X2

Mnichovská automobilka už užívá označení X1, a tak pro menší SUV musí hledat nové jméno.

BMW sice kvůli vývoji trhu chce šetřit a dokonce plánuje některé méně úspěšné modely vyškrtnout z nabídky (konkrétně 3 Gran Turismo), to však neznamená, že by rezignovalo na novinky. Stále populárnější jsou malá SUV, v nichž luxusní výrobci zatím nejsou tolik zastoupeni. V segmentu chybí i BMW, což se jeho vedení rozhodlo změnit.

V Mnichově se tak pracuje na novém baby SUV, které by v nabídce stálo pod modelem X2. Právě X2 je navzdory logice označení tím nejmenším SUV v nabídce BMW. Na délku měří 4,36 metru, zatímco praktičtější X1 je delší, jeho délka činí 4,44 metru.

To připravovaná novinka má zacílit na vozy typu Audi Q2 a DS 3 Crossback, dlouhá bude tedy zhruba 4,2 metru. Bude tak menší i než Mini Countryman, které též patří do portfolia BMW Group.   

Pro tak malé SUV ale v BMW nemají volné označení (X0 by se asi nehodilo), a tak marketéři musejí vymyslet nové pojmenování. A už se prý našlo, novince se má říkat Urban X (Urban Cross), což by v nabídce BMW byla revoluce – dosud se u modrobílé vrtulky sázelo na číselné, případně alfanumerické označení. Zajímavostí je v tomto ohledu fakt, že za Urban Cross byl v době příprav považován model X2.

Automobil kvůli kompaktním rozměrům samozřejmě využije platformu s pohonem předních kol, která není tak prostorově náročná. Architektura FAAR bude převzata z aktuální řady 1 nebo chystaného čtyřdveřového kupé 2 Gran Coupé.

Základy jsou připraveny na elektrifikaci, a tak se nebudeme divit, že Urban X dorazí i ve formě plug-in hybridu. Ten by měl kombinovat benzinový tříválec o objemu 1,5 litru s elektromotorem u zadní nápravy, což zajistí pohon všech kol.

Kdy se tak malého SUV od BMW dočkáme, je zatím ve hvězdách. Obdobně velký model každopádně chystá i značka Mini, která se chce opět vrátit ke kořenům a nabízet menší auta. V tomto ohledu je navíc otázka, zda do budoucna trend zmenšování nebude dále pokračovat Vždyť vedení Audi se nechalo nedávno slyšet, že koketuje s myšlenkou modelu Q1, tedy crossoveru ještě menšího než Q2, které by mohlo přijít za dva až tři roky.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - pradeda777
Jméno?
| 26. 7. 2019
...co tak to pokřtít X 0.5.... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku