Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti se začíná věnovat modelům, v nichž nemá prsty Volkswagen

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 2. 2020 • 21:55
6
Zobrazit náhledy (6)
Bugatti Veyron

Bugatti prostřednictvím nového programu „La Maison Pur Sang“, hodlá pečovat o klasické modely, které vznikly v dobách, kdy tato značka ještě nepatřila pod křídla německého koncernu.

Ettore Bugatti svou automobilku založil v roce 1909 a během následujících tří desetiletí se mu podařilo stvořit značku, jejíž automobily jsou dodnes vnímány jako jedny z nejúžasnějších na světě. Po jeho smrti v roce 1947 se Bugatti bez svého zakladatele ještě nějakou dobu snažila o návrat na výsluní, ale ten se jí jako mnoha jiným slavným výrobcům sportovních a luxusních vozů z dvacátých a třicátých let nezdařil a na počátku šedesátých let zcela zmizela ze scény.

Nová kapitola značky Bugatti coby výrobce automobilů se začala psát ve druhé polovině osmdesátých let dvacátého století. Konsorcium podnikatelů, v jehož čele stál Romano Artioli, založilo v italském Campogallianu nedaleko Modeny firmu Bugatti Automobili S.p.A. Výsledkem byl v první polovině devadesátých let vyráběný supersport EB110 a připravovaný čtyřdveřový model EB112, který se však do sériové výroby nedostal.

Po neslavném konci Bugatti Automobili S.p.A. v roce 1995 získal práva na slavnou značkou německý koncern Volkswagen AG, který její oživení ve své režii pojal jako velkolepou ukázku svých možností. V roce 1998 byla založena Bugatti Automobiles S.A.S., která dodnes nabídla vlastně jen dva základní modely Veyron a Chiron s řadou různých verzí a odvozených provedení.

Bugatti Automobiles S.A.S. s oblibou připomíná slavnou minulost svého jména a s ním spojené klasické modely. Právě jim bude nyní věnovat pozornost prostřednictvím nového programu „La Maison Pur Sang“, jehož představení se odehrálo v rámci pařížské přehlídky Salon Rétromobile 2020, pořádané od 5. do 9. února. Bugatti na svém stánku během této akce představilo zástupce nejslavnějších období ze své historie v podobě modelů Type 35C, EB110 SS a Veyron Grand Sport.

Nový program „La Maison Pur Sang“, což lze volně přeložit jako „sídlo plnokrevníků“, vede Luigi Galli, odborník na historii značky Bugatti. V první fázi své existence se tento program zaměří na poradenství a certifikaci pravosti historických modelů.

Skutečný původ vozů určí Luigi Galli spolu s týmem odborníkům za pomoci intenzivního výzkumu všech dostupných informací od historických dokumentů, přes dobové fotografie až po porovnání výrobních čísel komponentů. V další fázi má program nabídnout i kompletní servisní a renovační služby pro všechny vozy značky Bugatti.

Bugatti vedle „La Maison Pur Sang“ na Salon Rétromobile 2020 připomenula skutečnost, že model Veyron byl před patnácti lety uveden ve finální podobě pro výrobu a v souvislosti s tím spouští věrnostní program pro jeho majitele. Ten nabízí při dodržování pravidelných ročních prohlídek v autorizovaných servisech značky Bugatti prodloužení záruky a snížení cen standardní údržby. Zároveň je v rámci tohoto programu nabízena i možnost modernizace vozu a rekonfigurace jeho vzhledu.

Zdroj: Bugatti Automobiles S.A.S.

Doporučujeme

Témata