Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodávka jako rodinný hotel: 4 z vanu a pes

Petr Slováček Petr Slováček 18. 5. 2019 • 11:23
30
3
Zobrazit náhledy (30)
Samozřejmostí je sprcha a WC, auto veze zásobu 100 litrů vody Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Upravená dodávka poskytuje stejný komfort jako velká obytná auta. Ve skříňkách pod postelemi jsou plynové láhve. Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson Letos se rodina chystá na východ Evropy Fiat Ducato 2.3 Multijet Chausson

Dokázali byste si představit půlroční rodinnou dovolenou? Rodiče s dvěma děvčátky si řekli, že když nevyrazí hned, tak už nikdy. Pořídili si speciální obytnou dodávku a putovali do světa. Možná znáte jejich blog 4zvanuapes.cz.

Pokud jste příznivci kempování nadivoko, dokážete snadno projezdit celý svět. Ale musíte vědět, jak na to. Stejně jako tatínek David z jedné středočeské vesnice. Roky pracoval coby instruktor autoškoly, teď je na otcovské dovolené s dvěma malými dvojčaty – holčičkami Natálkou a Terezkou.

S partnerkou vždycky snili o cestování v obytném autě. Jenže nechtěli „mastňácký stěhovák“ s televizí a satelitem na střeše. Spíše si představovali něco nenápadného a mrštnějšího, co by nepřitahovalo pohledy ani při vjíždění do měst. A neplatila by na to tudíž omezení obvyklá pro velké obytňáky. Teď mají speciální Fiat Ducato 2.3 Multijet, v němž tráví až polovinu roku na cestách.

Rovnýma nohama

Jak sám tatínek David říká, cestování ho vždycky bavilo. „Odjakživa jsem miloval vzít batoh, kolo a vyrazit po Čechách. Na motorce jsem objel zemi, později autem celou Evropu. „Už dlouho jsem o obytném voze uvažoval. Neměli jsme s ním ale žádné zkušenosti. Nejdřív jsme si ho chtěli proto vyzkoušet z půjčovny. Jenže se to vždycky nějak semlelo tak, že to nevyšlo,“ krčí David rameny.

Nakonec se rozhodli, že si rovnou koupí vlastní vůz. Chvíli hledali v nabídkách, až našli fi rmu, která vhodné auto nabízela v Německu. Ducato tedy koupili nové, francouzské přestavby společnosti Chausson. Dokonce je to uvedeno i v dokladech, ačkoliv visí třeba na masce auta původní znáček Fiatu. „Proto máme také dražší pojistné, protože prý jde o exkluzivní značku,“ zlobí se David.

Rodina přišla o osobák při nehodě, naštěstí se jim nic nestalo. Zato vůz byl na odpis. A tak obytné ducato používají na běžný chod domácnosti. Tedy na nákup, k doktorovi nebo jako obydlí na dovolené. Loni projeli 30 zemí za 150 dnů.

Na cesty!

Společnost Chausson upravuje ducato ve čtyřech variantách podle peněženky a nároků zákazníků. Od vestavby obytné části do běžné dodávky až po exkluzivní verzi, v níž nelze původní fi at ani tušit.

Mladá rodina si vybrala verzi Van. „Nejsme tak nápadní, například na Ukrajině se chtěla policistka podívat, co vezeme za zboží. Divila se, když uvnitř našla stůl a postele,“ směje se David s dovětkem, že největší výhodou je manévrovatelnost, jakou velká obytná auta nemají. „V úzkých uličkách Gibraltaru jsme jiná obytná auta nepotkali, zkrátka se tam nevejdou. Zatímco my jsme dojeli až do centra,“ raduje se David.

Na druhou stranu ovšem přiznává, že občas obratnost vozu přecení a zapadne. Už dvakrát se mu to podařilo v písku. V Albánii si uvědomil, že s prázdným žaludkem se nemá smysl vztekat, uvařili si proto oběd a pak vůz v klidu vytáhli. V Řecku jim zase zatlačili z pláže sami koupající se turisté. „Všude jsme potkali jen sympatické lidi, kteří nám pomohli. Jen mě mrzí, že když se my Češi někde v cizině potkáme, vůbec se k sobě nehlásíme,“ krčí David rameny.

Letos asi naposledy

Ačkoliv rodina kupovala vůz teprve loni jako nový, už na něm najela 30.000 km. Z toho 26.000 během půlroční cesty kolem celé Evropy. Letos plánují 15.000 km.

Pak ale nejspíš půjde netradiční obytňák z domu. Holčičky nastoupí po prázdninách do školky, David chystá návrat do zaměstnání. „Držet pak obytné auto kvůli čtrnáctidenní dovolené je drahý luxus,“ lapidárně končí David s tím, že případné ztráty peněz nelituje, ačkoliv auto přišlo na milion. Měsíce života na cestách daly celé rodině mnohem víc.

Sledujte jejich cestu

Pokud chcete prstem na mapě sledovat, kde se zrovna ducato s mladou rodinou pohybuje, můžete to zjistit na jejím blogu 4zvanuapes.cz nebo facebookovém profilu. Pěkná videa najdete dokonce i na youtube.

Motto: „Normální člověk zajde do půjčovny, kde si půjčí karavan, nebo obytné auto. Pak si řekne, jestli by tak chtěl cestovat. My jsme vůz rovnou koupili a doufali, že to vyjde. Naštěstí to vyšlo…“

Technické údaje Chausson Twist V594
Motor 2.0 125 hp
Pohon předních kol
Převodovka ruční 6stupňová
Počet míst 4
Délka 5990 mm
Šířka 2050 mm
Výška 2610 mm
Celková hmotnost 3500 kg
Výbava lednice a vařič na plyn, solární panely na střeše, zásoba 100 l vody, nezávislé topení

Související články

Témata
Avatar - holden2
18. 5. 2019 20:22
Re: Já se chystám předělat svoje Ducato 2.3jtd taky, ale je
https://www.reimo.com/…_catalogues.html
Avatar - Ja Prvni 123
18. 5. 2019 19:25
Já se chystám předělat svoje Ducato 2.3jtd taky, ale je to L
Mám tak trochu představu, že nechám tu střechu předělat na "zvedací"... jen jsem ještě nepřišel na to, kdo to dokáže udělat.
Ale já se pomalu chystám na důchod. Takže jen pro dva.
:-)
Avatar - CICERO
18. 5. 2019 19:08
Tyyjo 18 fotka z galerie :-)
To bych nebyl já, abych si při ní nevzpomněl na TOP TOP TOP GEAR a pána co měl v přijmení pozdrav: ČauČesko ! :D ….Čau Lidi... :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku