Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat slibuje příchod dvou nových SUV. U nás se ale moc netěšte

David Bureš David Bureš 26. 7. 2020 • 05:45
64
10
Zobrazit náhledy (64)
Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Fastback SUV Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Strada Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking Fiat Argo Trekking

Italská značka v následujících letech představí hned dvě nová SUV. Jedno bude malé SUV, druhé pak SUV kupé.

Fiat v devadesátých letech patřil mezi největší automobilky v Evropě, dnes tu ale svoji pozici tak silnou nemá. Silným hráčem je dnes naopak v Jižní Americe, když třeba v Brazílii je aktuálně třetí největší značkou - po Chevroletu a Volkswagenu. Chce se tu navíc vrátit na první příčku, kterou naposledy držel v roce 2015, čemuž mají pomoci nové produkty.

A stejně jako jinde ve světě i v Jižní Americe hrají dnes klíčovou roli SUV, a tak Fiat i v Brazílii vsadí právě na tuto kategorii. Na brazilském trhu přitom v tomto směru má co dohánět - nabízí tam sice dva pick-upy (Strada, Toro), typické SUV však nikoliv. Fiat 500X se v Brazílii neprodává, a tak je k dispozici jedině alternativě v podobě zvýšeného hatchbacku Argo Trekking.

Už v následujících letech se to však má změnit. Fiat totiž oficiálně potvrdil, že v Brazílii uvede během následujících let dvě nová SUV. Evropské fanoušky však v tomto směru zklameme, jelikož toto duo novinek bychom na starém kontinentu neměli očekávat. Brazilská nabídka osobních aut Fiatu je totiž kompletně odlišná od té v Evropě, a tak budou i tato SUV s největší pravděpodobností specifikum pro jihoamerické trhy.

Fiat nicméně o novinkách zatím prozradil jen minimum informací. Potvrzeno je však nasazení infotainmentu UConnect se sedmipalcovou obrazovkou a funkcemi Android Auto i Apple CarPlay, který patří mezi nejmodernější multimediální systémy na brazilském trhu. Už dnes jej využívají pick-upy Toro a Strada. Automobilka rovněž oznámila použití nové generace přeplňovaných tříválců a čtyřválců Flex, umožňujících spalování etanolu, v Brazílii tak oblíbeného paliva. K dispozici mají být i s novou převodovkou CVT.

Bližší informace o podobě těchto SUV neznáme. Lokální média nicméně spekulují, že v roce 2021 na trh dorazí malé SUV s technikou hatchbacku Argo. O rok později pak má následovat SUV kupé, odvozené od konceptu Fastback prezentovaného v roce 2018. To nepřímo naznačuje i sám Fiat, který o SUV pro rok 2022 uvedl, že bude unikátní a v rámci brazilského trhu jediné auto své kategorie. To by vzniku sériového konceptu Fastback opravdu nahrávalo, i s ohledem na to, že o sériové realizaci studie se mluvilo už v době její premiéry.

Fiat toho ale pro brazilský trh chystá více. Na trh nedávno uvedl inovovaný pick-up Strada, který za pouhé tři týdny hlásí bezmála 10.000 objednávek, a to ještě před zahájením reklamní kampaně s oživlým Elvisem Presley. Modernizovat následně chce hatchback Argo, stejně jako odvozený sedan Cronos, přičemž inovací se má dočkat také pick-up Toro. A aby toho nebylo málo, Fiat chce v Brazílii uvést i novou pětistovku s elektrickým pohonem.

video

To v Evropě se můžeme těšit na odlišné novinky. Pracuje se na modernizaci modelu Tipo, přijít by měla i nová Panda, na bázi konceptu Centoventi. A pořád se mluví také o malém hatchbacku s tvary rodiny 500, který by měl být jistou náhradou za někdejší Punto.

Související články

Témata
Avatar - Jaros71
30. 7. 2020 00:55
Argo Trekking...
MOC PĚKNÝ MALÝ CROSSOVER...
Fiatu by v prodeji v Evropě moc pomohl..
Avatar - twistedTSD
27. 7. 2020 11:02
Re: Fiat
Nemyslím si, pro Fiat byli mnohem větší problém Francouzi a taky Korejci, kteří mu sebrali i ty poslední zbraně. A taky vlastní neschopnost a nekonečné škrty pana účetního.
27. 7. 2020 08:04
Re: skoda
Ano je to presne takto... Za mňa mohli 500 odčleniť ako Citroen DS, keď už..a robiť akože subpremiu... cenovo dostupnú a ostatné modely nechať pre bežných ludí, techniku majú, kabát ušiť vedia... tak tiež netuším kde je problém... ako ten koncept centoventi dobre... ale kedy??? a podľa nejnovších strán chcú z Pandy robiť B triedu a C triedu --- no neviem... Detto Alfa, darmo Julka naháňa rekordy, má super platformu, keď ju nevedia predať... Giorgio má byť k dispozícii aj pre PSA, tak dúfam aspoň tam sa zužitkuje...
Avatar - twistedTSD
26. 7. 2020 18:52
Re: skoda
Nedělám si iluze, že mají nějaký cíl. Budou pokračovat v chrlení pětistovek a za 5 let vypotí kompaktní crossover, až půjdou prodeje všeho ostatního do kopru. Možná spolupráce s Francouzi něco změní, uvidíme.
Avatar - M1chal
26. 7. 2020 16:30
Fiat
To nové Argo vypadá pěkně :yes: Ten menší pick up Strada taky, jenže v konzervativní Evropě, jsou rozdané německé karty :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud