Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

KFC spouští autonomní přepravníky s jídlem. Nejprve v Číně

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 11. 2020 • 22:05
29
7
Zobrazit náhledy (29)
Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric Volkswagen Sedric

V čínské Šanghaji můžete od nynějška potkat autonomní přepravníky plné dobrot z KFC.

Za nasazením autonomních „food trucků“ stojí společnost Yum Brands vlastnící mimo jiné i řetězec Kentucky Fried Chicken (KFC). První kusy přepravníků s jídlem začínají jezdit v ulicích čínské Šanghaje.

Fastfoodový řetězec nasazení autonomních vozítek zatím oficiálně nekomentoval. Podle uživatelů Twitteru jezdí po Šanghaji dva kousky, ze kterých si můžete jídlo objednat. Lidé je zatím potkávají v kampusech či veřejných parcích. Použití je snadné. Stačí se k vozu přiblížit, skrz dotykovou obrazovku si vybrat oblíbený pokrm a prostřednictvím karty či chytrého telefonu zaplatit.

Těžko říct, zdali jde o postupný vývoj, nebo se KFC rozhodlo autonomní přepravníky s jídlem nasadit v rámci situace související s pandemií koronaviru. Pravdou je, že při takovéto „objednávce“ jídla sice nepřijdete do kontaktu s nikým dalším, zároveň ale saháte na tlačítka a obrazovku, které se mohl dotýkat kdokoliv před vámi.

Firmy Yum Brands novinku rovněž nekomentovala a beze zmínky ji nechává i firma Neolix, která podle všeho autonomní vozy dodala. Přepravníky Neolix jsou orientované právě do kampusů či parků, které lze snadno zmapovat, naopak do hustého čínského provozu zatím stavěny nejsou. Kromě jiného mají vyměnitelné baterie, takže „dobití“ je otázkou několika málo sekund.

Související články

Témata
27. 11. 2020 08:27
Re: Budoucnost
Autonómne autá sú zlo.
26. 11. 2020 22:11
Re: Budoucnost
Já bych to spíš viděl na úraz elektrickým proudem! ;-)
Avatar - kari.laz
26. 11. 2020 13:34
Re: Budoucnost
Ten úraz hlavy s poškozním mozku jsi si způsobil jak? Nebo to máš od narození?
26. 11. 2020 12:39
Budoucnost
Vypadá to, že to půjde stejně jako s elektromobilitou, možná i rychleji, protože otázka pohonu bude jasná (kdo by tam dával motory na petrolej). Jelikož je auto.cz konzervativní web (rozuměj financovaný z výnosů reklamy hlavně od výrobců a prodejců aut poháněných spalovacím motorem), je velmi potěšitelné jak často se tu objevují testy a informace o elektroautomobilech. Dneska první informace o nasazení autonomních vozidel (i když ve velmi dopravně přívětivých podmínkách), sice opět pochybnosti o možnosti jejich rozšíření, ale to tu bylo o EV taky.
26. 11. 2020 12:16
Však nech to nasadia aj u nás...
Za dva dni to niekto hackne, naloží na nákladiak alebo zatlačí do garáže, a bude žrať a žrať a žrať... :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud