Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Legendární verze Škody Octavia po 16 letech potichu skončila. A s ní i další lákadla

Marek Bednář
Diskuze (73)

Škoda postupně osekává nabídku modelu Octavia o ta provedení, která u zákazníků nemají velkou oblibu. Verze Scout je mezi nimi.

Když se před několika dny představila nová Škoda Octavia, ukázala se jak ve standardním provedení, tak i ve verzi RS. Ovšem, jedna z lákavých variant a stálice po 16 let se neukázala a s největší pravděpodobností ani neukáže – jde o provedení Scout.

Toto provedení se prvně ukázalo s druhou generací octavie a stálicí u něj byl pohon všech kol navíc ke zvýšenému podvozku, přinejmenším na českém trhu. Tak přišla i ve IV. generaci octavie a byla k mání s motorem 2,0 TSI 140 kW a dvěma verzemi dvoulitrového TDI – o 110 a 147 kW výkonu.

Nezmizela však „až“ s faceliftem – poslední ceník octavie, který verzi Scout obsahuje, je ten z listopadu 2022. Stojí tam od 924.900 korun. V březnu 2023 už scout k mání nebyl a z nabídky tehdy zmizely i všechny verze s pohonem 4x4. Pohon všech kol se naštěstí vrátil, scout však nikoliv.

Video se připravuje ...

Na otázku, proč k těmto změnám došlo, odpověděla mluvčí automobilky Michaela Sklenářová. „Škoda již v průběhu loňského roku zredukovala složitost nabídky napříč modelovým portfoliem, s cílem zvýšení flexibility produkce. Naším úmyslem je soustředit se na nejlépe prodávané varianty jednotlivých modelů a tím i zkrátit čekací lhůty,“ napsala.

„Prodejní podíl jednotlivých generací modelu Octavia ve variantě Scout tvořil nižší jednotky procent,“ dodala Sklenářová na vysvětlení, proč na papíře lákavý scout nepřežil – nebyl o něj prostě dost velký zájem zákazníků.

Redukce složitosti výroby a orientace na ty nejlépe prodávané varianty dost možná stojí i za zbytkem změn v nabídce, např. absencí dieselového RS, plug-in hybridní verze či provedení se vznětovým motorem a pohonem 4x4. Čtyřkolka je k mání už jen s motorem 2,0 TSI o výkonu 150 kW, který je naopak v nabídce novinkou, stejně jako slabší verze 1,5 TSI o 85 kilowattech.

Anketa

Mrzí vás, že Škoda už nenabízí octavii ve verzi Scout?

Ano, koupil/a bych si ji
Ano, ale nekoupil/a bych si ji
Ne

Marek Bednář
Diskuze (73)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
19. 2. 2024 06:49
Re: Je ještě větší ztráty než verze Scout
Takže teď budou dávat podladěnou 1.5 do Fabie, když 1.0 nedává smysl?
18. 2. 2024 21:24
Re: V čem je prosím legendární?
"rohYpnol
17. 2. 2024 16:51
Re: V čem je prosím legendární?Octavia proste je riadna legenda, už to pochop. Doštuduj význam slova."

Nevadí. Len dúfam, že ťa to nebolí.
18. 2. 2024 21:11
Re: V čem je prosím legendární?
Ale prd. Ani pes po nej neštekol, ani neštekne.
18. 2. 2024 19:15
Re: V čem je prosím legendární?
Jde souhlasit s tím, že konkurenti jako Ford nebo Fiat přišli se svými "Scouty" daleko později. A to až tak pozdě, že se svými oplastovanými kombíky mohli podespat pod jejich pohřeb.
Avatar - rohYpnol
18. 2. 2024 13:06
Re: Zase legendární.
Přesně tak. Třeba Mikesus je legendární povrchní žvanil :-[]