Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes počítá s 30 novinkami do roku 2022. Budou i sporťáky

David Bureš David Bureš 4. 2. 2020 • 20:54
94
1
Zobrazit náhledy (94)
Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-Benz E Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One Mercedes-AMG Project One smart EQ smart EQ smart EQ smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ forfour smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo cabrio smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe smart EQ fortwo coupe

Už v blízké době se u Mercedesu počítá s novými generacemi pro modely S, SL i C. Dorazí i nové sporťáky, stejně jako elektromobily.

Mercedes-Benz se také za rok 2019 stal největším výrobcem luxusních automobilů, když prodal 2.339.562 aut s trojcípou hvězdou ve znaku, o 1,3 % více než o rok dříve. Ve Stuttgartu ale neusínají na vavřínech a hodlají si svoji pozici uchovat i v následujících letech. Z toho důvodu už v blízké době chystají záplavu novinek, aby o značku mezi zákazníky udrželi dostatečný zájem.

Konkrétně se počítá se zhruba 30 novinkami, které na trh dorazí do konce roku 2022. Automobilka mezi ně řadí nejen nové generace stávajících modelů a úplné novinky v nabídce, ale také třeba nové varianty stávajících aut nebo jejich modernizace.

Klíčovou novinkou bude nepochybně nová generace třídy C, která je z dlouhodobého hlediska nejprodávanějším modelem značky. Už pátá generace C-Klasse je chystaná pro rok 2021, přičemž se od ní čeká především nová generace motorů, poprvé představená v modernizované třídě E, které se dočkáme ještě letos.

Těžištěm nové řady jednotek M254 bude dvoulitrový benzinový čtyřválec, který je vyvíjen už s výhledem na budoucí emisní normu Euro 7. Bude kombinován s mildhybridním ústrojím, přičemž velká část komponentů bude použita z šestiválce M264.

Čtyřválcový motor podle zákulisních zpráv bohužel použije i vrchol nabídky v podobě verze z dílny AMG. Dnešní Mercedes-AMG C 63 se spoléhá na čtyřlitrový osmiválec s dvěma turbodmychadly, nástupce by však měl přezbrojit na plug-in hybridní provedení se čtyřválcem pod kapotou. V rámci mezigenerační změny se tak zbaví poloviny válců!

Právě plug-in hybridy budou do budoucna hrát důležitou roli v nabídce trojcípé hvězdy. Vždyť už do konce roku chce Mercedes nabízet hned 20 takových aut, které budou součástí nabídky od nejmenšího modelu v nabídce, třídy A, po vlajkovou loď, třídu S.

Právě třída S se nové generace dočká ještě letos. Jak je u toho vozu zvykem, opět půjde o technologickou špičku. Pomůže tomu vylepšená platforma MRA, která umožní zástavbu nejmodernějších elektrifikovaných ústrojí a posledních elektronických pomocníků.

Součástí nabídky budou nadále řadové šestiválce (benzinové i naftové), které doplní čtyřlitrový vidlicový osmiválec, očekává se však zástavba mildhybridního ústrojí. Jistotou je i plug-in hybrid s delším elektrickým dojezdem než dnešní S560e, které v čistě elektrickém režimu ujede 50 kilometrů.

Nová třída S bude mimochodem dostupná výhradně ve formě sedanu. Kupé i kabriolet podle zákulisních zpráv skončí v roce 2022, kvůli nedostatečnému zájmu ze stran zákazníků. Není však vyloučeno, že budou do budoucna nahrazeny podobně koncipovanými elektromobily.

Těch elektřinou poháněných Mercedesů mimochodem bude v následujících vícero. Již potvrzený je příchod malého SUV EQA na bází GLA a luxusního EQS, které již použije svébytnou platformu MEA pro elektromobily. Design vzejde z konceptu Vision EQS, velikostně půjde o vůz typu třídy CLS a bude se jednat o vlajkovou loď elektrické řady Mercedesu.

Naopak roadster Mercedes-Benz SL se nástupce dočká, a to na začátku roku 2021. Po dlouhých desítkách let se vrátí k plátěné stahovací střeše, a to poprvé od generace R129, ukončené v roce 2001. Navíc má nabídnout i dvě nouzová sedadla vzadu, díky konfiguraci 2+2.

I těch sportovních novinek bude více. AMG v roce 2021 snad už konečně nabídne sériovou verzi hypersportu Project One, auta s tehcniku Formule 1, očekává se také nová ostrá varianta AMG GT 4dveřové kupé s plug-in hybridním pohonem.

Důležité novinky chystá také značka Smart, kterou Mercedes nově vlastní společně s čínskou automobilkou Geely. Nově značka nabízí výhradně elektřinou poháněné automobily, přičemž pro rok 2020 byly Fortwo i Forfour modernizovány. Pro rok 2022 navíc firma potvrdila příchod nového SUV, vyvinutého již ve spolupráci s Geely. Mercedes navíc údajně zvažuje další rozšíření spolupráce s vlastníkem Volva, které by dokonce mohlo vést k vývoji společné techniky. Ohrožena by v takovém případě byla dnešní spolupráce s aliancí Renault-Nissan-Mitsubishi.

Související články

Témata
15. 2. 2020 08:09
C 63
C63 a štvorvalec...Nie, že by to nejako ovplyvnilo moju existenciu, ale do ***e! :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud