Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Originální Ford Mustang Eleanor z filmu 60 sekund míří do aukce

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 11. 2019 • 01:47
23
3
Zobrazit náhledy (23)
Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang Ford Eleanor Mustang

Stříbrný Ford Mustang GT500, ve filmu 60 sekund přezdívaný Eleanor, patří mezi nejslavnější filmové automobily historie. A teď může být váš.

Na internetu se pravidelně objevuje nespočet různě kvalitních replik ikonického Mustangu GT500 „Eleanor,“ aukční dům Mecum však připravuje aukci jednoho z původních vozů, který si ve filmu z roku 2000 skutečně zahrál.

Pro film mělo být postaveno celkem 11 různých Mustangů, přičemž tento měl být přezdíván „Dream Car,“ tedy auto snů. Filmaři proto vůz použili pro řadu záběrů z interiéru i exteriéru a svou roli mělo sehrát i během slavné honičky, kdy se Mustang proháněl loděnicemi v Los Angeles.

Auto tedy nejspíš není potřeba příliš detailně představovat, za trochu pozornosti ale stojí jeho slavná minulost. Původní nákresy vozu totiž připravil Steve Stanford a finální design doladil slavný úpravce automobilů Chip Foose.

V tomto případě se stal základem Ford Mustang z roku 1967, který si po dokončení nákresů vzala do péče společnost Cinema Vehicle Services, zabývající se úpravami vozů pro natáčení filmů. Mustang tak prošel kompletní přestavbou do podoby modelu GT500, dostal speciální kola, upravená světla a lakování šedou barvou v odstínu Pepper Gray s černými pruhy.

video

Kompletního přepracování se dočkal i interiér, který dostal velký přídavný otáčkoměr Auto Meter, stylový dřevěný volant, hliníkové pedály Hurst, ovládání systému vstřikování oxidu dusného nebo řadicí páku s tlačítkem „Go Baby Go.“

Pod kapotou je ukryt 5.8 litrový motor V8 s hliníkovými hlavami a systémem sání Edelbrock Performer. Jeho přesný výkon sice neznáme, funkční systémem vstřikování oxidu dusného by však měl vozu přidat dalších cca 75 – 93 kW (101 – 127 k).

Motor je spojen s manuální pětistupňovou převodovkou, přes kterou putuje výkon na zadní nápravu Wenco s diferenciálem Positraction. Budoucí vlastník by tak měl mít jistotu, že tohle auto rychle jenom nevypadá. O parádní zvukovou kulisu se pak stará nerezový výfukový systém Magnaflow, který končí před zadními koly.

Mustang navíc nedávno prošel kompletní renovací u společnosti Cinema Vehicle Services, díky které vypadá i po téměř 20 letech jako nový. Ostatně od renovace má najeto pouhých cca 145 kilometrů, jak dodává Mecum. Aukce vozu se uskuteční během lednové dražby Mecum Kissimmee a už nyní je jasné, že částka poroste hodně vysoko. Aukční dům však své odhady nezveřejnil.

Související články

Témata
Avatar - CHerokee
9. 11. 2019 01:17
Re: Eleanor
O tom žádná. A klobouk dolů před kaskadéry. Elu, jak je výše popsaná, jsem jel, a víc jak 80 jsme neměl odvahu a to jsme byl zpocený až na ***i.
8. 11. 2019 20:44
Eleanor
Tak tento film bol fakt SUPEEEER. :yes: :-)
Avatar - CHerokee
8. 11. 2019 18:21
Ela
Zase jedna zaručeně původní Ela? Moc nevěřím,no.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku