Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podívejte se, jak by mohl vypadat nový Civic Type R. S extravagancí nejspíš sekne

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 2. 2021 • 05:53
25
3
Zobrazit náhledy (25)
Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic Honda Civic

Honda před časem ukázala prototyp nového Civicu blízký sériové podobě. Nezávislá vize sportovní varianty Type R na sebe nenechala dlouho čekat.

V listopadu loňského roku představila Honda prototyp Civicu nové, již jedenácté generace. Uvedla, že k některým změnám ještě může dojít, ale ve finále prý koukáme na auto velice blízké sériové produkci. Kromě jiného automobilka hovořila o elektrifikaci modelového portfolia a řada nadšenců se obávala, jestli se to netýká i pokračovatele Civicu Type R. Dobrá zpráva na úvod - netýká!

Vzhled nového Civicu Type R zatím zůstává tajemstvím, ale nezávislí tvůrci už se pustili do práce a na základě představeného prototypu ukazují, jak by asi mohl vypadat. A když dílo autora s přezdívkou X-Tomi srovnáte s předchůdcem, je na první pohled poznat, že je mnohem méně extravagantní. Zdá se, že se Honda do budoucna hodlá vydat právě cestou čistšího a „střízlivějšího“ designu, což ostatně dokazuje i představení nového SUV HR-V.

video

Uhlazenější vzhled může některé konzervativně smýšlející kupce potěšit, zásadní je však ještě jedna informace. I když chce Honda elektrifikovat ve velkém, Type R má i v příští generaci zůstat ryze benzinovým nástrojem. Alespoň to s odkazem na zdroje blízké automobilce tvrdí britský Autocar, podle něhož má Civic Type R v tomto ohledu představovat výjimku.

Žádné velké překvapení pod kapotou očekávat nemáme. Podle všeho půjde o evoluci současného přeplňovaného čtyřválce s objemem 2,0 litru, roztáčejícího přední kola. Výkon 235 kW je v dnešním světě ostrých předokolek už tak působivý, takže jestli k nárůstu dojde, pak bude nejspíš jen nepatrný. No a zůstane samozřejmě i skvělý šestistupňový manuál!

Ve finální podobě se nová Honda Civic představí na jaře letošního roku, přičemž do Evropy se dostane na jeho konci. Verze Type R má následovat o něco později a kromě uhlazenějšího designu má v nabídce zůstat i varianta bez obrovského zadního spoileru, která je novinkou od omlazení desátého vydání.

Související články

Témata
19. 2. 2021 11:48
Konečně!!!
Alelůja! Po dvaceti letech tu bude konečně něco, do čeho si může sednout člověk aniž by si připadal, že se právě vrátil z oběžný dráhy. Snad tomu nenadělí žádnou přihřátou strojovnu. Ideál by byla F22C a místo turba elektromotor na 400V. Ať to má zvuk a jede to!
Avatar - Ozzman
18. 2. 2021 23:47
Re: AROGANTNI: CO Jeeeeeee
Punk je Tranzit 2,5D !

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud