Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prohlédněte si vizi hotového elektrického SUV Škodovky. Ve hře je nové jméno Peaq

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 12. 2019 • 13:47
50
19
Zobrazit náhledy (50)
Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV Škoda Vision iV

Klid před bouří. Touto otřepanou frází by se dalo popsat aktuální dění kolem elektrického SUV z Mladé Boleslavi. Nechali jsme navrhnout sériové auto a zaspekulovali si o jeho názvu.

Pomalu se blíží konec roku, který byl pro automobilku Škoda mimořádně důležitý, vždyť letos představila několik důležitých novinek. Kompaktní Scalu jsme si sice prohlédli už v prosinci minulého roku, letos jsme se ale poprvé svezli. A další nové či inovované vozy na sebe nenechaly dlouho čekat – Kamiq, omlazený Superb s plug-in hybridním pohonem, čistě elektrické Citigo, a celé to vyvrcholilo představením čtvrté generace Octavie.

To ale rozhodně neznamená, že by v roce 2020 neměli v Mladé Boleslavi do čeho píchnout. V zákulisí fabriky se totiž pečlivě pracuje na novém elektrickém SUV, jehož předobrazem byl koncept Vision E z roku 2017 (respektive inovovaná verze Vision iV z letošního jara). Automobilka sice zatím neprozradila mnoho, to nám však nebrání v tom, abychom si trochu zaspekulovali.

Škoda Peaq?

Ještě než se pustíme do rozboru naší grafické studie, zůstaneme chviličku u samotného jména elektromobilu. Jak jsem zmínil v úvodu, studie projektu se prezentovala pod označeními Vision E a Vision iV. Všem je ale jasné, že hotové auto ponese jiné, nejspíše slovní označení. Škodovka shodou okolností podala závěrem listopadu žádost o ochrannou známku jménem Peaq, což by mohl být název nového elektromobilu. Značí to písmeno Q na konci, P nahrazující K na začátku názvu zase může odkazovat na fakt, že toto SUV se od Kodiaqu či Karoqu typem pohonu diametrálně odlišuje.

Pořád je to ale nepodložená spekulace, na které nemusí být ani troška pravdy. Jen vzpomeňme na ochrannou známku Kosmiq, kterou jsme automaticky brali jako název pro nový malý crossover, jenž se ale nakonec jmenoval Kamiq. Nezapomeňme, že jméno Kosmiq je pořád volné a rovněž by mohlo posloužit připravovanému elektromobilu. Oba názvy jsou u příslušných úřadů zaregistrovány ve třídě 12, tedy pro „vozidla; dopravní prostředky pro pohyb po zemi, vodě nebo vzduchem“. Škoda Peaq ale nakonec vůbec nemusí být onen elektromobil, ale třeba další jednorázový projekt mladoboleslavských studentů, stejně jako třeba pick-up Škoda Mountiaq.

Svítící linka zůstane

Ale zpět k fialovému autu v galerii, které pro nás nakreslil náš šikovný grafik Jan. Zadání znělo jasně: koncept Vision iV „uklidnit“ a ukázat jeho možnou sériovou podobu. Grafik se pustil do práce a dodržel vše, co už ze zákulisí Škodovky víme. Například to, že celkový vzhled se od konceptu výrazně lišit nebude, třeba výrazná světelná linka na přídi zůstane zachována. Na „našem“ autě však není jednolitá jako u konceptu, tady ji odděluje výrazný lem masky.

Také v dalších prvcích šlo auto vstříc sériové produkci. Dostává konvenční kliky dveří a standardní zrcátka, i když není vyloučeno, že by elektrická škodovka mohla po vzoru e-tronu dostat řešení s kamerkami a displeji v interiéru. Nechme se překvapit. Dále si můžeme všimnout aerodynamických kol, která už známe z plug-in hybridní Octavie, k několika změnám došlo také vzadu. Tady vidíme klasické svítilny, nápis namísto loga, nakládací hrana kufru je zase umístěna níže. Myslelo se i na detaily jako registrační značky či štítek iV.

video

Dynamika s otazníkem

Jen připomeňme, že koncept elektrického SUV je 4665 mm dlouhý, 1926 mm široký a 1613 mm vysoký. Na délku je tedy o dvacet centimetrů kratší než Superb a mezi SUV sourozenci má rozměrově nejblíže ke Kodiaqu.

Byť jde stále o koncept, setkat už jsme se mohli se dvěma různými typy pohonů. Ženevská vize elektromobilu posazeného na platformě MEB dostala dva elektromotory o systémovém výkonu 225 kW. Umístění jednoho elektromotoru na každé nápravě zajišťovalo pohon všech kol. Koncept vystavený v Číně dostal jen jeden elektromotor o výkonu 150 kW. Lepšími dynamickými parametry oplývala samozřejmě čtyřkolka: z klidu na stovku se rozjela za 5,9 sekundy a pokračovat mohla na 180 km/h. Zadokolce trvá stovka 9 sekund a maximální rychlost je o 20 km/h nižší.

Zatímco dynamická čísla zatím musíme brát jen jako zajímavost (do série se určitě změní), samotná pohonná ústrojí jsou již hotova. Kromě výkonů už tvůrci prozradili i kapacitu lithium-iontových akumulátorů a papírový dojezd. Baterie s kapacitou 83 kWh obstarají dle metodiky WLTP dojezd až 500 kilometrů.

Možná jste jej potkali

Není zcela vyloučeno, že jste už prototyp elektromobilu na českých cestách potkali. Na rozdíl od nové generace Octavie ale musíte být podstatně ostražitější. Elektrické SUV Škodovky totiž v Mladé Boleslavi „zabalili“ do kastle Volkswagenu Tiguan. Poznávacím znamením těchto kousků jsou především zelené „efkové“ značky doplněné rámečky s logem Škoda Auto. Lze předpokládat, že takto v utajení se bude testovat do poslední chvíle.

Premiéra elektrického SUV se odehraje v příštím roce, na konkrétnější termín si ale ještě musíme počkat. Zatím víme jen to, že kromě výroby v Mladé Boleslavi se připravuje rovněž produkce v Číně.

Související články

Témata
2. 10. 2020 19:15
Buy Real or Fake Passports At Affordable Price Online (buyre
Buy Real or Fake Passports At Affordable Price Online

A passport is generally issued for the purpose of international travel which enables the passport holder to travel internationally and serves as proof of citizenship of the respective birth country. Here, he/she has to buy real passport online for a secured and well-permitted travel abroad for business purpose, job purpose, and tourism purpose.

Chance of Missing of real passport

Sometimes, there could be a chance of missing a real passport at the time of traveling to various places and shopping in foreign countries. Also, they may be suffering from stealing and victim of losing personal belongings including passports and other id proofs.

Save real passport

In this case, a fake passport or second passport helps you save your original or real passport. When you are roaming in public places, traveling by public transport, or outside of hotel or guest house, you need to carry a fake passport which looks like a real passport and can save you from any id checking formalities at any place. As you can’t buy real passport online two times as per passport rule, hence you can proceed to buy a fake passport as a better option for your need.

Why you need us to buy a real passport online?

Many businessmen, professionals or tourists face difficulties in achieving visas. For the purpose of the reduction of this type of issues, we provide both real and fake passports at a reasonable price. So, you will be able to get visas instantly with the help of this fake passport, if you have already real passport which is not qualified or valid for visa approval. Fake passports are similar to a real passport through which you can obtain visa approval easily.

Apart from buying a fake passport, you can buy here other documents like fake id cards, fake death certificates, fake driver’s licenses, fake degree certificates, fake IELTS certificate, and many more documents.

Buy fake id cards online

Often, some people could obtain original id cards in foreign countries or own country due to some identity issues or fitness issues or address issues. In this situation, it’s suggested buy fake id cards online. For example, if you have visited the UK and want to ride a bike over there, but you don’t have driver’s license of UK, you can obtain fake driver’s license online here with us at affordable price.

Who needs to buy fake birth certificates online?

For obtaining any real or fake documents like voter id, passport id, and driver’s license id, you need to submit birth certificates for birth proof documentation purpose. If the original birth certificate is not available, you don’t have to be upset for the same, just dial our number to buy fake birth certificates online to obtain any crucial id or document.

Why you need to Buy fake death certificates online?

If anyone is expired at an unknown place or has not returned home after a long period like 12 or 15 years, you as a nominee have the rights to obtain the insurance amount or bank FD or savings amount or any business investment amount. Here, you need to Buy fake death certificates online.

Do you have such kind of need? Just call us or message us for an immediate solution.

For more details you can WhatsApp: +1(443) 351-8162 OR visit our website: https://buyalldocument.com/ OR Email us at buyrealfake.documents@yandex.com
22. 6. 2020 16:13
BUY HIGH QUALITY PASSPORTS,DRIVERS LICENSE,ID CARDS,COUNTERF
Have a second chance in life with a new identity, protect your privacy, build a new credit history, take back your freedom. We offer real driver's licenses, passports, visas, id card, resident permit, stamps, school diplomas, work permits, marriage certificates, death certificates, green card, credit cards, bank statements and other documents for a number of countries such as: USA , Australia, Belgium, Brazil, Canada, Italy, Finland, France, Germany, Israel, Mexico, Netherlands, South Africa, Spain, United Kingdom, Japan, China! Our team produces high quality products, authentic database passports, databases or citizenship documents and other ID cards. We use high quality equipment and materials to create documents. 20 million of our documents are circulating around the world.


With the COVID-19 pandemic which may trigger a global recession, we produce authentic currency bills of USD$ and Euros€ with different serial numbers on each bill. We have instock the semi finish banknote substrates already engraved and designed front and back of the various currencies of each denomination. We need a partner to work with discretely to finish the production of our semi finish banknote substrates and make it legal tender on a percentage which we are going to discuss in a personal meeting in the event that you agree to work with us. We will schedule for a meeting to show you everything and discuss all details and produce samples so you can go test to confirm authenticity. All Notes will pass major test like ultra violet light, pencil test, many more fake money detection.

Whatsapp..+447440452178

email..genuinneproducts@programmer.net

https://www.gglabinc.com/

http://www.realdocuments48hrs.com/

Skype..nicolas.persey

WE ALSO SUPPLY COUNTERFEIT BANK NOTES,

EUR - EUR
USD - US dollars
GBP - British pound
INR - Indian Rupee
AUD - Australian Dollar
CAD - Canadian Dollars
AED - Emirati Dirham
ZAR edge
CHF - Swiss Franc
CNY - Chinese Yuan Renminbi
MYR - Malaysian Ringgit
THB - Thai Baht

Real USA (USA) Passports,
Real Belgian passports,
Real Brazilian (Brazil) passports,
Real Canadian (Canada) passports,
Genuine Finnish (Finland) passports,
Real French (France) passports,
Real German (Germany) passports,
Real Dutch (Netherlands / Holland) Passports,
Real Israel passports,
Obtain Real UK (United Kingdom) Passports,
Real Spanish (Spain) Passports,
Real Mexican (Mexico) passports,
Buy genuine South African passport.
Buy genuine Australian driving licenses,
Buy Real Canadian driver licenses,
Buy real French (France) Driving licenses,
Legit Dutch (Netherlands / Holland) driving licenses,
Real Estate German (Germany) Driving licenses,
Sale Real UK (United Kingdom) Driving licenses,
Purchase of genuine diplomatic passports,
Sell Real USA (United States) Passports,
Buy genuine Australian passports,
Buy Properties Belgium Passports,
Buy real Brazilian (Brazil) passports,
Sale Real Canadian (Canada) passports,

Keywords:

Buy and renew documents online
Buy genuine Passports
Buy real and fake passports online
Buy real registered passports online,
Buy real registered drivers license online
Buy real and fake drivers license
Buy quality and legit passports,
Buy real ID cards online
Buy real and fake drivers license online,
Buy real /fake residence permit online
Buy real Visa online
Apply for citizenship
renew passports online
renew Id cards online
renew drivers license online
10. 12. 2019 23:29
Re: Premiéra
Myslím, že tak 1000násobek Čechů spíš zajímá, kdy se objeví nová Fabia. Prý dříve, než se původně plánovalo, už v I. kvartálu 2021... ;-)
10. 12. 2019 23:27
Re: za 299.000 bych uvažoval :-)
Já taky, ale jen s pořádným spalovacím motorem pod kapotou! ;-)
Avatar - N6600
10. 12. 2019 13:37
Nemozem si pomoct...
Ale prve, co mi napadlo, bolo pipeaq :) Akurat neviem, ci kupa tohoto auta ho bude majitelovi zvacsovat :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud