Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen v Evropě chystá továrny na baterie, uvažuje i o Česku

ČTK ČTK 16. 3. 2021 • 08:59
19
38
Zobrazit náhledy (19)
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Northvolt Ett Northvolt Ett Northvolt Ett Northvolt Ett Northvolt Ett Northvolt Ett

Německá automobilka Volkswagen plánuje mít do roku 2030 v Evropě šest továren na výrobu baterií a firma uvedla, že jedna z nich by mohla stát v České republice.

Součástí Volkswagenu je mladoboleslavská automobilka Škoda. Volkswagen si tak chce zajistit dostatečné dodávky pro své elektromobily a zároveň se připravit na konkurenční boj s ostatními výrobci elektrických aut, jako je například americká společnost Tesla.

Továrny Volkswagen postaví spolu s partnery a jejich kapacita bude 240 gigawatthodin ročně, uvedla firma na své dnešní prezentaci nazvané Power Day. Česká republika je jednou ze zvažovaných lokalit východoevropské továrny na baterie plánované na rok 2027. Možnými lokacemi pro tento závod je i Polsko a Slovensko, uvedl podle agentury Reuters člen představenstva Volkswagenu Thomas Schmall.

Koncern hodlá už do roku 2026 postavit továrnu na baterie, která by mohla stát ve Španělsku, Portugalsku či ve Francii.

Největší evropská automobilka je nyní v případě baterií závislá na vnějších dodavatelích. Má jeden závod v německém Salzgitteru a druhý závod ve spolupráci s firmou Northwolt připravuje v severním Švédsku. Následovat mají další čtyři, z nichž jeden by mohl být ve Španělsku, kde působí koncernová značka Seat.

Rozvoj a rozšiřování vlastních kapacit pro výrobu součástí nutných k montáži elektrických aut jsou důležitým bodem automobilového průmyslu. Aby automobilky dokázaly plnit přísnější klimatické cíle, musejí mít více modelů na alternativní pohon. K tomu ale potřebují baterie, které se nyní vyrábějí převážně v Asii.

Investice Volkswagenu je také vnímána jako odpověď na plánovaný závod americké Tesly. Její šéf Elon Musk nedávno oznámil, že nový závod u Berlína bude největší továrnou na baterie na světě.

Volkswagen od roku 2023 zavede i standardizovaný vlastní typ bateriového článku. To by mělo snížit náklady na baterie u základních modelů postupně až o 50 procent.

Volkswagen také spojí síly s britskou ropnou společností BP a s elektrárenskými podniky Enel a Iberdrola s cílem rozšířit veřejnou síť nabíjecích stanic pro elektromobily v Evropě. Nedostatečná síť těchto stanic je považována za velkou překážku v masovém rozšíření elektrických aut. Do roku 2025 by mělo být na kontinentě 18.000 rychlonabíjecích míst, poznamenala agentura DPA.

Švédský výrobce lithium-iontových baterií Northvolt současně oznámil, že získal od Volkswagenu na příštích deset let zakázku za více než 14 miliard USD (307,5 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters. Northvolt poznamenal, že prodá Volkswagenu podíl v jejich společném podniku Northvolt Zwei, zatímco Volkswagen zvýší svůj podíl v Northvoltu. Cílem Northvoltu je do roku 2030 mít na evropském trhu s bateriemi pro elektrická auta 25procentní podíl.

Pokud by se podle partnera poradenské firmy EY pro automobilový průmysl Petra Knapa Česku nepodařilo etablovat v ekosystému elektrovozidel, tak mu reálně hrozí, že v horizontu sedmi až deseti let bude jen s láskou vzpomínat na staré dobré časy, kdy bylo pro mnohé opovrhovanou tzv. montovnou.

"Při zvažování investic do technologií budoucnosti se kromě daňových pobídek, ceny práce a její kvalifikace bude investor také dívat i na podporu elektromobility ze strany státu. A tu u nás najde v EU měřítku velmi podprůměrnou až mizivou. Mimochodem před více než dvěma lety jsme už v rámci studie připravenosti na elektromobilu pro sdružení AutoSAP identifikovali stovku významných dodavatelských firem, které byly závislé na komponentách, které už bateriové elektromobily nepotřebují," dodal Knap.

Související články

Témata
Avatar - .StenLi.
19. 3. 2021 10:34
Re: Jejda, více jedovaté chemie pro ČR
Na zaklade tohto obrazku to velmi na CR teda nevyzera :D
https://cleantechnica.com/…ope-2048x988.png
17. 3. 2021 17:48
Re: Nechci ji tady
Tak si zajeď do Počerad, ať víš, do čeho jdeš... Když už tam budeš, tak stačí kousek do Prunéřova. A zpracování chemických sajrajtů je v Litvínově, taky kousek. Cestou dom se stav aspoň u jezera, to je pěkný...
17. 3. 2021 17:28
Re: Jejda, více jedovaté chemie pro ČR
A proč to děláš? Proč pálíš 2 tuny benzínu? To je cca 2800 litrů, tzn. s normálním autem s cca 1.5 turbem to dá 45 tis. km. Proč jezdíš tolik? Když chceš chránit planetu, proč si nekoupíš EV? Nebo ještě lépe - proč nejezdíš hromadnou dopravou?
Avatar - Blue Sun
17. 3. 2021 13:11
Re: Jejda, více jedovaté chemie pro ČR
Nikdo ti nebrání. ;-)
17. 3. 2021 12:43
Re: Likvidace dostupné individuální mobility v EU...
Možná jen neznáš význam slova vývoj, zájem zákazníků. Podle tebe zákazník chce šíleně drahé EV?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku