Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vyzkoušeli jsme novou koloběžku od SEATu. Ujede až 65 km!

Martin Machala
Diskuze (9)

SEAT rozšiřuje svoji mikromobilní nabídku. Po menší koloběžce eKickScooter 25 jsme ulicemi prohnali ve všech směrech dospělejší kousek označený eKickScooter 65.

Největší výhoda druhé koloběžky vyplývá už ze samotného označení. Ano, číslo 65 znamená maximální dojezd, čímž svou menší sestřičku překonává o plných čtyřicet kilometrů. Díky silnějšímu elektromotoru (o padesát wattů víc) navíc eKickScooter 65 zdolá až dvacetiprocentní stoupání. 

Obrovskou výhodou jsou větší pneumatiky, které toho spolknou daleko víc než maličká kolečka eKickScooteru 25. Na dlažbě vám sice zuby budou pořád trochu drkotat, komfort jízdy se však s menší koloběžkou nedá srovnat. Určitě se taky hodí klasická brzda jako na jízdním kole.

Nejvyšší rychlost je omezena na 20 km/h, je to kvůli legislativě, elektrická koloběžka by zvládla určitě daleko víc. Určitou nevýhodou může být vyšší hmotnost (plus mínus dvacet kilo) – zatímco skladnější eKickScooter 25 v pohodě vezmete třeba do tramvaje, robustnější eKickScooter 65 na podobné ruční přenášení úplně stavěný není…

Cena nejnovější koloběžky od SEATu je pořád velmi zajímavá, připravte si rozumných 21.499 Kč.

Martin Machala
Diskuze (9)
24. 9. 2021 04:34
el kolo
Zajímavé o koupi elektrické koloběžky https://www.prosportovani.cz/…e-kolobezky-393/ dost přemýšlím. Máme jedno auto v rodině a kupovat dalšími přijde zcela zbytečné, když vím že do práce to mám cca 7 km. Tak mi to přijde jako zbytečnost. Navíc, manžel ho do práce potřebuje víc jak já. A mě by to do práce, do školy a do školky úplně stačilo.
Avatar - iudex
21. 9. 2020 15:26
Chodec či vozidlo?
Ja nemám nič proti kolobežkám, každý prostriedok, ktorý človek použije namiesto auta, je prínos pre odľahčenie dopravy.
Akurát mám problém s kolobežkármi (to ale platí aj pre cyklistov a pod.), keď sa správajú raz ako chodci a raz ako vozidlá, podľa toho, čo sa im hodí. Teda najprv sa tvária ako vozidlo, motorizovaný účastník cestnej premávky a idú normálne po ceste a vzápätí si to švihnú na chodník či prechod pre chodcov a tvária sa ako peší (a ešte si aj vyžadujú prednosť ako peší).
Avatar - KANKUNEN
21. 9. 2020 08:15
Re: ROK 2020
To by bylo fajň, kdyby testovali koloběžky Xaomi a k tomu normální auta. Třeba nejdokonalejší auto na světě Outback s motorem s 320d, které hloupě není.
19. 9. 2020 22:28
jo vídám to
Jede to jak debil, zvlášť kdyz to jelito pere mezi lidma na cyklostezce. Většinou typci s vysokou školou nebo dvěma. Chytrý hosi co prece nebudou chodit, zbytečný!
Avatar - pradeda777
19. 9. 2020 20:04
Re: ROK 2020
Ty voe, nechápeš že ACZ je o krok nebo o dva napřed..... :D